Eesti uudised

Laaneots: Balti riigid peavad rünnaku korral vähemalt nädala vastu pidama (106)

Siim Randla, 8. veebruar 2016 06:00
ROHKEM LIITLASI: «Mida rohkem on liitlasi meie territooriumil juba rahu ajal, seda suurem on tõenäolisus, et agressioon jääb ära või esmane enesekaitse õnnestub,» ütleb erukindral Ants Laaneots. Foto: Tairo Lutter

Balti riigid peavad välja arendama sellise enesekaitsevõime, mis tagaks vähemalt nädalase või pikemaajalise vastupanu, et NATO väed konfliktipiirkonda vedada, leiab endine kaitseväe juhataja, erukindral Ants Laaneots , kommenteerides Rand Corporationis läbi mängitud stsenaariumi, kus Venemaa sõjavägi jõuab kuni kolme päevaga Tallinna ja Riiani.

Rand Corporationis mängiti läbi stsenaarium, kus nädalase ettehoiatusajaga koondas Venemaa oma Lääne sõjaväeringkonna vägedest Eesti ja Läti piirile 22 pataljoni taktikalist rühma, kes seejärel suutsid 36–60 tunniga jõuda Tallinna ja Riiani, mõnes mängus jõudsid nendesse linnadesse ka siseneda.

Seejärel lõppes läbimängitud stsenaarium ja NATOl algas poliitiliste otsuste koht, kas sõdida edasi või anda alla, märgib Delfi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.02.2016
Venemaa väljaanne: Baltimaade vallutamine ei käi nii lihtsalt, kui arvatakse ning Venemaa agressiooni oht Baltimaade vastu on seega vähetõenäoline
10.02.2016
Suurbritannia saadab Läänemerele viis sõjalaeva
01.02.2016
Ants Laaneots hindab Rootsi maaväe ülema sõjaohuavaldust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee