„Iga kuu nüüd reitingu järgi ei saa atra seada," kommenteeris reformierakondlane Valdo Randpere erakonna reitingulangust. Vaid reitingute põhjal ei saagi riiki juhtida, küll aga peaks valitsuspartnereid tegema ärevaks trend, et valijate toetus koalitsioonipartneritele on jätkuvalt kahanemas – valitsuserakondi toetab vaid 37% valijaist, opositsioonierakondi 51%. Murelikuks peaks tegema seegi, et kasvanud on nende osa, kes ei valiks tänastest erakondadest kedagi.

Valitsuserakonnad näivad konkurentide toetuse tõusu võtvat paratamatusena. Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor näeb EKRE kasvava toetuse taga, mis jääb nüüdseks vaid punkti võrra maha sotsiaaldemokraatide omast, Kölni sündmusi, mitte Eesti sisepoliitikat. Kuid tunnistatakse sedagi, et valitsusparnerite omavahelised vastuolud on need, mis sunnivad poliitilisele seisakule lahendust ootavaid valijaid opositsioonierakondadele toetust avaldama. Uue poliitika ootusest kõneleb seegi, et üks praeguse parlamendikoosseisu uusi tulijaid Vabaerakond istub toetuse poolest sotsidega juba ühel pulgal.

Asi ei saa ju olla vaid selles, et EKRE esindab lausa etteaimatavalt selgeid seisukohti, ja teisedki opositsioonierakonnad jäävad võtmeküsimustes kõigutamatuks. Ka koalitsioonierakonnad on hämamise asemel asunud tunduvalt jõulisemalt oma huvide eest seisma, seetõttu kuulemegi kompromissina sündinud lahenduste asemel järjekordsetest ületamatutest vastuoludest. Nii on kerge tekkima mulje, et ministrid ongi ametis vaid lobeda suupruukimisega. Kuid keegi peab ka otsustama. Kahjuks on praegune võimuliit näidanud, et kolme peaministriga valitsus ei tähenda, et riiki juhitaks kolm korda paremini.

Kuigi Reformierakond jätkab enesekindla jutuga, et koalitsiooni saaks teha ükskõik mis opositsioonierakonnaga, kuid nad lihtsalt ei taha seda, jääb kõrvaltvaatajaile mulje, et koalitsioonipartnerid on tänase võimuliidu pantvangid. Kahjuks saab sellises olukorras rõõmustada ainult punktivõite koguv opositsioon. Kasvavale osale valijaskonnast jääb vaid kärsitu ootus uute valimiste järele.

Jaga artiklit

14 kommentaari

T
T.Mets  /   11:35, 9. veebr 2016
Rõivas, ah et reiting kukub, pole hullu--ostame paar veekahurit ja portsu nuute ning võite olla kindlad, et reiting tõuseb
  /   13:47, 8. veebr 2016
Maksumaksjana tahaks ikka kvaliteetset riigijuhtmise,haldamise teenust,mitte mingit diletantlikku soperdamist,veiderdamist ja varastamist.Kui viimast Pealtnägijat vaadata siis antakse seal põügus ülevaade mis Eesti riigiasutustes,ka Siseministeeriumis toimub.
Rahvas peab selle korrumpeerunud süsteemi vastu välja astuma,alustada tuleks näiteks e-valimiste keelustamise nõudmisest mida üheski demokraatlikus ja tervemõistuslikus riigis ei aksepteerita,meilt püütakse neid kuhugi Aafrikasse importida.Kas Eestis on tõesti kõik võimalik niiet isegi välismaised nõuandjad ei suuda ära imestada kui apaatne rahvas siin elutseb?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis