Kalle Muuli kirjutas Õhtulehe arvamusartiklis „Asjatutele hirmudele raisatud aasta" sellest, et eelmine aasta oli tema meelest asjatult raisatud aasta. Kui see on tõsi, siis tahaks teada, miks riigikogu ja valitsus on eelmisel ja praeguselgi aastal nende asjatute hirmude ümber nii palju sekeldanud. Aina loetakse eelnõusid, tehakse lobitööd, kirjutatakse südantlõhestavaid artikleid, süüdistatakse ja sildistatakse. Milleks, kui need hirmud on tõepoolest asjatud? Miks ei ole õnnestunud rahvale selgeks teha, et need hirmud on asjatud?

Muuli kirjeldab oma nägemust "pagulaspaanikast" ja muudest „asjatutest hirmudest", kujutades nii üht parlamendierakonda kui ka murelikku rahvast lollikestena, kes midagi peale jaburuste mõista ega mõelda ei suuda. Jah, sõditi näiteks aktsiiside tõstmise vastu, aga nüüd on bensiin hoopis odavam, mitte kallim, nagu kardeti. Kuid kui poleks tõstetud, siis oleks bensiin ju veel odavam! Kuidas on muude hindadega, sellest Muuli ei räägi.

"Veelgi suurem tühi paanikakülvamine käis pagulaste ümber," kirjutas Muuli. Loomulikult suurem, sest kui kõrgemad hinnad elame üle, siis probleemid sisserändajatega on eksistentsiaalsed. Muuli väidab küll, et keegi ei taha siia tulla, järelikult pole meil tarvis muret tunda. Kuhu jääb kiidetud solidaarsus, lugupeetud riigikogu liige? Eesti kuulub Euroopa Liitu, Saksamaa on meile üsna lähedal, Soome ja Rootsi veel lähemal. Kuidas ei lähe poliitikule korda terve Euroopa mure? Rahvast hirmutab see, mis toimub Euroopas. Uusaastaöö mitmes Saksa linnas näitas, kui "asjatu" on meie hirm.

Kolmas tühi tüliõun on Muuli arvates kooseluseadus. Jällegi ei tee see talle muret, sest kooselluma ei tõtata hordides. Aga kui vaid mõni üksik paar seda seadust nautida tahab, miks siis raisatakse selle peale nii palju aega ja energiat?

Meil ei ole asjatuid hirme, meil on väga põhjendatud hirmud. Asjatuid sekeldamisi, seda on küll. Juba kaks aastat loobitakse tuulde maksumaksja raha täiesti mõttetute vaidluste peale. On see tõesti nii tühi tüliõun?

Jaga artiklit

8 kommentaari

T
Teadmiseks:  /   19:20, 8. veebr 2016
Terve artikkel on avaldatud siin: http://uueduudised.ee/malle-parn-asjatutele-sekeldamistele-raisatud-aasta/ Näiteks üks oluline lause: Lapsi võiks riik küll toetada ilma nende vanematelt selleks lisaraha välja pressimata! (aktsiise tõsteti väidetavalt selleks, et lapsetoetusi maksta)
Ja: "See, et EKRE “tahab ainult endale poolehoidjaid võita”, on juba täiesti suvaline oletus, millele paluks tõestust, muidu on see lihtsalt pahatahtlik laim. Või teevadki poliitikud Muuli arvates kõike ainult selleks, et poolehoidjaid võita?"
S
Sulev  /   08:08, 8. veebr 2016
Buratinole Niikaua,kui on E-valimised,palun ärge tuletage sm. ansipit meelde.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis