(MATI HIIS)

Haridusministeeriumi sünnipäeva puhul said ministeeriumi tähtsamad ruumid uued nimed. Tõsi, saalide ja tööruumide ümbernimetamisele Arno, õpetaja Lauri, Imeliku, Teele, Tootsi, Lible, Tõnissoni, Kuslapi, Kiire, Köstri, Lesta, Visaku järgi kulus halvimal juhul tunnike mõne ametniku väärtuslikust tööajast. Piisas vaid korra Oskar Lutsu suurteose kättevõtmisest, et leida ruumidele väärikamad nimed kui seni käibel olnud väike video või kolmas korrus.

On üllatav, et ministeeriumide tööruumide nimetuste peenhäälestamiseni on alles nüüd jõutud. On see ju arvatavasti tunduvalt odavam viis juba valmis riiki veelgi paremaks timmida kui näiteks ministeeriumi nimemuutus. Meenutame, et põllumajandusministeeriumi ümbernimetamisele maaeluministeeriumiks kulus plaanitud 12 000 euro asemel lõpuks umbes 16 000 eurot maksumaksja raha. Palju kära tekitanud ja Eesti Keele Instituudilt tellitud üle 14 000 bussipeatuse nime analüüs läks õnneks „vaid" 3450 eurot maksma. Kerge segadus ja väike pahameelepuhang on seda väärt, et inimestele näidata, et riigiaparaat ei istu jõude.

On vaid aja küsimus, kui keegi teeb ettepaneku, et täiuslikuks lihvitud Eesti vabariigil ei kõlba enam harjumuspärase nimega jätkata.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis