Eesti meeste saalihokikoondis kohtub täna Taaniga. Võit lunastab pääsme MM-finaalturniirile.Foto: Alar Truu
Õhtuleht.ee 6. veebruar 2016 18:00
Kodust MM-valikturniiri kahe võiduga alustanud Eesti meeste saalihokikoondis kohtus täna Taaniga ning võitis 7:2 ning tagas pääsme detsembris Riias toimuvale finaalturniirile. Õhtuleht tegi kohtumisest otseülekande.

EELVAADE

Taani saalihokikoondise parimad päevad jäävad eelmisse aastatuhandesse - 1998. ja 2000. aasta MMil jõuti poolfinaali ning saavutati lõpuks 4. koht. Seejärel on aga tasapisi langetud. Põhja puudutati 2012, kui 16 koondise osalusel toimunud MM-finaalturniirilt suisa kõrvale jäädi.

2014 tehti ilus come-back, kui jõuti MMil veerandfinaali ning alistati 7. koha mängus Eesti 7:2. Tänased vastased olid enne seda kohtunud kaks korda – 1996. aasta MMil võitis Taani 7:1, 2008 MMil jäi aga 7:5 peale Eesti. Meeskonnad kohtusid 2014 Lätis ka ametlikus sõprusmängus, kus Eesti jäi 5:3 peale.

Otsustava kohtumise eel täienes Eesti koosseis Šveitsi esiliigaklubis Olten Zofingen mängiv kaitsja Roman Passi ja turniiri algfaasi kerge vigastuse tõttu vahele jätnud Jõgeva SK Tähe ründaja Raul Kivi näol. Kaitsja Victor Öberg kahjuks paranenud ei ole ja jätab ka tänase mängu vahele.

Eesti meeskonnal on siiani kirjas 9:1 võit Hollandi ja 9:2 võit Austria üle. Taani alistas Hollandi 9:2 ja kaotas eile kahekordsele maailmameistrile Soomele 2:9. Euroopas toimub paralleelselt neli MM-valikturniiri, kust igaühelt jõuab lõppvõistlusele kaks paremat meeskonda. Lisaks lunastavad MM-pileti ka kaks paremat kolmanda koha omanikku.