Eesti uudised

Kas maani maha põlenud hotelli Bernard oleks õige tegutsemisega saanud päästa?

Arvo Uustalu, 6. veebruar 2016 06:00

41 KOMMENTAARI

o
omad vitsad peksavad/ 11. veebruar 2016 15:46
1. päästeameti tuleohutuskontro0lli büroo ametnikud. mitu ettekirjutst sellisele putkale oli tehtud. korras see igatahes polnud, kuna põles nagu vana sara
2. mida omanik tegi selle asemel, et päästeaemtit süüdistada
3. selliste koonritest rottärimeestel põlevad ka tulevikus tõenäoliselt.
j
Juula/ 7. veebruar 2016 19:14
Kuidagi imelik, et ühtegi inimest ei olnud. Ok, see, et ühtegi klienti ei olnud võib isegi nii olla aga töötajad oleks ju ikka pidanud kohal olema, et võimalikke saabuvaid kliente vatu võtta. Mingi valvur või keegi ju ikka pidi olema. Töötavat hotelli ei suleta ju nii.
v
veteran/ 7. veebruar 2016 17:26
Meie päästevõimekus on ikkagi väga sandis olukorras, lapsautojuhid teevad avariisid, hüdrandi ja sidekapi vahel ei osata vahet teha... nii nagu valitsus, nii ka päästeamet.
MEHI ON TÖÖLE --KOHE VAJA,,+ VEE MASSINAD/ 7. veebruar 2016 21:59
SEE ongi Valitsuse SIGADUS---------Kui pääste --autosid ja just mehi
ON KOONDATUD --TARTU KOKKU.....
AGA KUI OM vajadus ---SUURT HOONET KOHE KUSTUTADA
VAATAME JUBA TIHTI ----ET POLNUD VÕIMALIK HILINEMISEGA PÄÄSTA --PÕLEB TÄIEGA --""KAS VÕI ALEVIK TUULEGA MAHA::
t
tundub/ 7. veebruar 2016 09:29
pärast suurt päästeteenistuse reformi,on tuletõrjujd ainult tuki loputajad.Sest enamus teateid tulekahjudest on nii ,et kui tuletõrjujad kohale jõudsid oli hoone juba laus leegis ja kahjuks on ka hukkunu vanem inimene,kes jäi tulle.Ei mäleta juba aastaid et mingi hoone päästeti sest päästeteenistustel on kaugelt tulla
o
Olen solvunud/ 7. veebruar 2016 08:04
Nagu näha siis visatakse siin järjekindlalt inimeste arvamusi prügikasti. Kirjutad kommentaari ja see kohe mitte ei ilmu, uuenda või ära uuenda lehte. Samasugused p.vestid nagu postipees.
p
Pole siin miskit pettust, vaid sulaselge lohakus/ 7. veebruar 2016 07:57
Miks tuli levis sellise kiirusega? Kallid kommijad ei ole suutnud selle peale tulla, et ehitises on tehtud jämedaid ehitusvigu. Need vead võivad juba projektis sees olla aga ehitaja peab suutma projekteeerijale ja omanikule selgeks teha, et mis millega kokku sobib ja kus peaksid olema nn tulebarjäärid. Just tulebarjääridest oli selles ehitises puudused (vaatlused fotode järgi mis on levinud massimeedias). Paljud nn arhitektid ei tea sittagi kuidas võib mõni materjal käituda teatud tingimustes aga ikka koostavad projekte, sest paber ju kannatab kõike. Peaasi, et üldpilt oleks ilusasti 3D renderdatud vaadetega.
a
aga/ 6. veebruar 2016 14:10
IKKAGI - kuidas on VÕIMALIK et majutusasutuses PUUDUB ATS süsteem ? nõuded on karmistunud ja õigustatult juba ammu .
majutad inimesed, kes unesegasena niikuinii oleksid ju paanikas olnud, kui süsteem oleks käivitunud, kuid maj kahju kindlasti ju kordades väikse. Igakuine hooldus ja kontroll ning järelvalve NÕUTUD asutustes - seda enam MAJUTUSES. täna jumalat, et inimesi polnud - ja käitu järgmisel korral seadusega kooskõlas kui kasutusluba taotled.
a
Aga le/ 6. veebruar 2016 14:58
Sinul jutt täitsa normaalne aga, AGA miinuse said jumala palumise eest. Miks sa jumalat palud keda ei ole olemas ja kuidas jumal aitab ja keda jumal on aidanud. No kui juba jumal pähe lööb on Sul Jämejalga sõit. Kahju normaalsetest inimestest kellel jumal pähe lööb. Ära siis pikka viha pea ja võta mõistus pähe.
T
A sa/ 6. veebruar 2016 15:09
a
aga/ 6. veebruar 2016 16:56
see lihtsalt käibeväljend - kui vedas... :) ja viha ei pea :)
k
Kommenteerijale A sa. 15:09/ 6. veebruar 2016 16:57
Mida ma tõestama pean? Mida ei ole? Homo või? Sa oled homo Või? No selge pilt me nüüd teame,et sa oled pe de,nüüd terve eesti rahvas teab.
n
nurrmees/ 7. veebruar 2016 01:48
sellist jama ei pea tõestama. kui ma väidan, et mul on vanaema kuuris kolmepealine tuldpurskav lohe, siis sa pead mind opakaks. kui ma selle peale ütlen, et- tõesta, et ei ole, siis sa pead mind veel opakamaks, eks? ei saa tõestada nende asjade olemasolu või mitteolemasolu, mida pole olemas.
s
sinule A sa / 15:09./ 7. veebruar 2016 11:08
Mina saan sinu mõttest aru jutt käib jumalast,et kas jumal on ikka olemas või ei ole. Olen aus minul minu jaoks jumalat ei ole olemas. Palun tõesta nüüd sina kas oled idioot või ei ole, "Tõesta,et ei ole"?
k
klr/ 7. veebruar 2016 10:30
Nõuetekohane ATS oli objektil täitsa olemas. Kuna majutuskohtade arv oli alla 100 ei olnud häireedastus nõutud. Ilmselt ei osatud arvestada asjaoluga, et mingitel müstilistel asjaolude võib hoone ka täiesti inimtühi olla. ATS võis ju töötada, aga keegi lihtsalt ei kuulnud seda. Oleksid inimesed hoones viibinud ei oleks tulekahju saanud nii kaugele areneda vaid oleks võimalik olnud tulekahju algfaasis väike tulekolle ka pulberkustutiga ära kustutada. Oleks on kehv mees, aga siiski...
o
Olin kümneid aastaid tuletõrje autojuht./ 6. veebruar 2016 12:19
Mina ei tea nüüd aga meid vanasti õpetati,et täisvungiga vett ärge andge,muidu saab kiiresti vesi otsa,maja põleb maha nii või nii.

o
oma / 6. veebruar 2016 11:34
silmaga olen näinud,kuidas tuletõrje auto jäi tasasel maaalal sisse.natuke libe oli ja auto ei saanud edasi ei tagasi.vanad tuletõrje masinad läksid igalt poolt läbi.
o
oma le/ 6. veebruar 2016 15:17
Sa räägid talvel lume ja jääga. Kuur põles suvel läksin ka vaatama,tuletõrje auto sõitis esiotsaga aiamaale või noh peenramaale kusagil noh ütleme poolt meetrit ei olnud. Tagarattad hakksid maa sisse kaevama autot Scaniat tagurpidi käiguga.Inimesed hakkasid karjuma ,et teised kuurid ja garaazid ka kõrval lähevad nagu vene küla.Lõpuks ühel mehel tuli mõistus pähe tõmbas sealtsamast voolikud välja ja hakati kustutama.Mõne minuti pärast tuli vene sil pani sealt aiamast läbi ei tundud midagi.Pärast tõmbas selle Scanni ka välja.Ütleme ausalt nende roolide taga on ka vist B katiga poisikesed tutvuse või sugulaste kaudu tööl. Kõige pullim oli veel see,et kui auto pukseeris tagurpidi mehed kõik istuvad autos ei tule keegi välja,ei tea mida nad ootasid. Ise ei ole Otepää kohalik ei tohi midagi rääkida aga telekast näitas hotelli omaniku rääkimas habemikku ja olevat ikka süüdatud ja tuletõrje ei olevat võimeline kustutama olnud.
v
Väike selgitus/ 6. veebruar 2016 16:23
Edevusest, ahnusest või mistahes motiividel on Eestisse hangeldatud tuletõrjesõidukid, mis on ette nähtud kasutamiseks linnaoludes. Ju mingid kõpskingad valisid või sai raha lahustada ehk nänni?
Metsatalud kindlasti põlevad ja talvel jumal teab mis ja kus veel. Nendel autodel puudub võimekus isegi suuremat porilompi läbida, lumest või heinamaast me ei saa üldse rääkida.
Ilusad masinad muidu ;)
Diletantlus on riiki hävitamas.
e
6. veebruar 2016 10:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Õ
Alustuseks/ 6. veebruar 2016 15:08
Õpeta omale klaviatuuri kasutamine selgeks! Siis mine võta kooliga ühendust.
m
M./ 6. veebruar 2016 10:57
Seoses riigi õhemaks lihvimisega annan vihje, et päästevõimekust vähendatakse veelgi- märtsi lõpuks on otsustatud SELLE aasta (plaani järgi hakkab kärbe toimuma igaaastaselt) kärpeplaan, mis näeb ette ca 150 inimese koondamise, mis tähendab ilmselt ka mõne komando sulgemist.
v
vastus/ 6. veebruar 2016 12:15
kuuldustel on tõepõhi all, läheb suuremaks koondamiseks jälle päästesüsteemis,head aega elupäästevõimekus mida siiani on rõhutatud.
n
Nagu Ikka/ 6. veebruar 2016 14:21
Pole hullu midagi.
Koondatakse ju ainult otseseid kustutajaid. Juhtkonda, eriti kõrgemat, see ju ei puuduta. Neile saab siis palka suurendada. Lisaks ka mõned kõrgepalgalised kohad juurde lisada omadele. Lisaks anda neile asutuse krediitkaarte isiklikeks kuluhüvitusteks jne.
M
++++/ 6. veebruar 2016 10:56
Mulle ikka meeldib, kuidas kõrvalseisjad alati on niiiiiiii targad ja kõik õigesti teevad!!!! Kahju muidugi, et nende potensiaal läheb raisku tühipalja mula ja kaagutamise peale. Vat kui nemad ikka teeksid.......
m
Mees/ 6. veebruar 2016 13:24
Täitsa nõus!!! Hotellipidajad on ju tuntud tuletõrjespetsialistid............................:-):-):-)
l
Loomulikult / 6. veebruar 2016 10:43
oleks, kui tuleohutusnõuded olnuks täidetud ja peremees raatsinuks paigaldada valvesüsteemi, mis oleks häirekeskusega ühenduses. Igal juhul oleks siis põleng varem avastatud, kui et teatati alles siis, kui leegid katusest väljas. Siin ei saa küll päästjaid süüdistada milleski, nemad teevad nagunii oma tööd üle võimetegi.
m
Mima/ 6. veebruar 2016 13:45
Hotelli omanikku sai korduvalt kutsutud tuleohutuse eest vastutava isiku koolitusele, aga tema ei pidanud oma majutusasutusele ühtegi koolitust vajalikuks. Nüüd targutada oskab küll.
METSAVEND / 6. veebruar 2016 10:17
Antud juhtumis panigi asja paika ajaline faktor ja vöimekuse puudus mis kajastub päästjate puuduses ja samuti vee puuduses ,sest alles siis saadi tegutseda kui järvest saadi vesi kätte .Määravaks sai asjaolu ,et kuna jöudis kohale auto mis sai järve äärde söita ,sest enamus autodest praegu olemasolevatest pole vöimelised isegi tavalisel maastikul söitma .Paneb imestama miks ei vöetud linna hüdrantidest seni vett kuni järvest vesi tulema saadi ,kas töesti need hüdrandid samuti ei töötand .Muidugi mängib siiski rolli faktor ,et kohe algselt ,mötlen 4 minutiga kohale jöudnuid oleks pidanud olema rohkem ,sest sellise väikse koosseisuga pole vöimalik koheselt midagi märkimisväärset ära teha .Praegune tagantjärgi tark jutt on tegelikult laus vale ,et öigustada päästevöime olemasolu mis tegelikult on madal just tänu koondamistele .Samuti pole öigustus ,et tulekahjusid juhtub harva ja ,et las pigem pöleb kui päästa .
v
vähemalt / 6. veebruar 2016 12:02
päästjad ütlesid, et veejuga ei katkenud hetkekski.
METSAVEND / 6. veebruar 2016 09:48
Arumägi jutust oli niigi aru saadav ,et päästevöime on nagu on lisaks teame ,et terve Otepää peale on üks paakauto ja teine auto veel ning vastavalt sellele ka isikkooseisu .Selline tulemus on tekkinud tänu sellele ,et koondati komandosid ja samuti alles jäänud komandodes isikkooseisu .Sellest polnud ju miskit abi ,et esimesed olid 4 minutiga kohal ,sest tehnikat ja mehi ei jätkund ning lähemad tulijad olid vabatahtlikud kellel pole vöimalik kohale jöuda 4 minutiga .Suuresti on kogu probleem tuletörjes selles ,et tänu koondamistele vähendati isikkooseisu ja komandosid eesmärgiga ,et laua taga istujad pliiatsiga kustutajad saaksid edasi mönuleda .Lisaks on Eestis tavaks muutunud ,et kui möni keskastme ametnik midagi kritiseerivat ütleb on kohe ametist prii .Samuti hämas Arumägi ,sest vastasel juhul on koht läinud .Arusaadavalt on Päästeametil lihtsam tekitada ringkaitse ja hämada kui tunnistada puudusi mis on tekkinud tänu koondamistele .Kogu asja tulemus on see ,et tänu koondamistele ja kärpimistele on tulemuseks ,et uppuja päästmine on tema enda asi aga makse peab maksma nagu oleks täiuslik pääste süsteem .Riigi ,ehk maksumaksja raha kulutatakse rollotamiseks ja ärmatamiseks ja maksumaksja vaadaku ise kuidas hakkama saab ,ning kui muidu hakkama ei saada pannakse palgalised trollid asju muutma ja kallutama .
i
irw/ 6. veebruar 2016 09:32
mina pole tuletõrjuja, aga olen suurt tuld näinud. hüdrandid olid kõrval olemas ja esimesed jämedad joad olid meil enne püsti kui tuletõrjeautod saabusid .... jagu hakkasime siis saama kui kahe auto kaudu suutsime veevõrgustiku niimoodi üles ehitada , et suutsime ca 20 joaga korraga 11 tuletõrjeautost anda ning põles see krempel maha ikkagi nagu säraküünal. bernhard oli suurem sellest objektist.

E
Päris Kindel/ 6. veebruar 2016 09:21
i
irw/ 6. veebruar 2016 09:19
selleks peab enne olema suurt tuld näinud , et rääkida kas keegi tegutses või mitte. olnuks isegi siis küsitav kui kogu tartumaa võimekus asetsenuks otepääl ja 4 minutiga kohal. vett suutis ka järvest saada lõpuks ju mingi imelik neliveoline pumbajaam.
p
peremees/ 6. veebruar 2016 09:11
kuidas sa saad arvustada küla juttude järgi, ise olid teel Tallinast, tunnista oma vigu enne kui teisi poriga loobid
t
Tom/ 6. veebruar 2016 09:10
Mõttetu hala, päästjate jõudes oli hoone lausleegis ja kas seal oleks mõni seinapost rohkem või vähem püsti jäänud ei oma mingit tähendust. Suitsu ja veekahjustusi on juba niipalju, et ega uue ehitamisest pääsu poleks niikuinii.
r
reku/ 6. veebruar 2016 09:03
Kes siis oma vigu tunnistab. Kui päästja oleks tunnistanud, et probleem varustuses, oleks ta päevapealt lahti lastud.
See pole ju mingi uudis, et päästevõime on viidud nullilähedale.
k
kärss/ 6. veebruar 2016 09:02
Ega ta muidu poleks maani maha põlenud.Ju siis ei saanud.
o
oh sa saatan/ 6. veebruar 2016 08:58
loomulikult oleks
kuid seaduse silmis kõik õige ....nali ruudus on muidugi ,et vabatahtlikel on ainult maastikul liikuv pump
j
jummal/ 6. veebruar 2016 08:48
Milleks sellist lugu teha...oleks õige tegutsemisega saanud päästa? Alati saab päästa mida iganes.

v
vsjs/ 6. veebruar 2016 08:30
m
Mati/ 6. veebruar 2016 21:52