Julian Assange: "Üks tõeliselt tähtis võit."Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 6. veebruar 2016 06:00
Alates 2012. aasta 19. juunist vahistamise kartuses Londonis Ecuadori saatkonnas elav portaali WikiLeaks asutaja Julian Assange (44, pildil) kommenteeris reedel ÜRO eksperdirühma värsket otsust, et temalt on vabadus võetud ebaseaduslikult.

Eksperdirühm rõhutas ühtlasi, et Suurbritannia ja Rootsi võimul tuleb loobuda Assange’i vahistamise plaanist. Julian Assange ütles eile, et see on üks tõeliselt tähtis otsus, mis tõi talle naeratuse näole.

Tema advokaat Melinda Taylor leidis, et lõpuks ometi on tunneli lõpus näha valgust. Rootsi ja Suurbritannia võimud seevastu vaidlustasid ÜRO ekspertrühma otsuse. Briti valitsus toonitas, et Julian Assange võetakse Ecuadori saatkonnast lahkudes kohe vahi alla.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

mina võtan ja ütlen 6. veebruar 2016 19:41
see mis tema tegi on õige asi. kogu meie maailm on tegelikult üks suur pasameri. ja kõik mida teeme on niivõi teisiti tegelikult kõigil teada kellel vaja on. me keerame sihukest sitta kokku, et anna minna. tema püüab lahti lüüa lehed mida paljud püüavad varjata kusjuures teevad näo, et on puhtad kui prillikivid.
Assange 6. veebruar 2016 16:09
on läänemaailmale suurt kahju tekitanud ja mina annaks ta küll ameeriklastele välja!Las istub ülejäänud elu vanglas,koos vägivaldsete neegritega.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS