Läti ei leia põgenikke. (AFP / Scanpix)

Praegu on võimatu öelda, millal jõuavad Lätisse Euroopa Liidu programmi raames esimesed põgenikud, ütles siseministeeriumi riigisekretär Ilze Petersone-Godmane telesaates "Hommikupanoraam".

"Me ei tea, millal ilmub esimene inimene, kes nõustub sõitma Lätti," täpsustas ta. Ilze Petersone-Godmane sõnul viibivad Läti siseministeeriumi esindajad praegu Kreekas, kus valmistuvad hindama neid põgenikke, kes peaks Läti vastu huvi tundma.

Ametist lahkuv Läti peaminister Laimdota Straujuma oli päev varem telesaates "900 sekundit" öelnud viitega siseminister Richards Kozlovskisele, et esimesed põgenikud võivad Lätti saabuda lähipäevil ning tõenäoliselt on see perekond.

Läti kodakondsus- ja migratsiooniameti asejuhataja Maira Roze usub, et esimesed põgenikud saabuvad Lätisse järgmisel nädalal ning edaspidi hakkab neid tulema iga kuu. Veebruaris oodatakse tema sõnul 10 ja märtsis 30 põgeniku saabumist. Läti peab seniste plaanide järgi vastu võtma 776 põgenikku.

Jaga artiklit

8 kommentaari

V
vaatleja  /   19:34, 7. veebr 2016
Toompearahvavaenlased võiks ka juba põgenikuteemad ja homo lesbi jama üle aia visata ,no kas oma riigi ja rahva elu ei olegi midagi väärt !
A
Aga Saksas  /   22:28, 6. veebr 2016
on neid üle miljoni, nende hulgas nüüdseks teadaolevalt ka üle 4000 ISISe väljaõppega "oodatud" tulnuka. Meil ja Lätil ilmselt nii hästi ei lähe.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis