Maailm

Kunstnik: "Venemaa ja vangla on sünonüümid." (39)

Allan Espenberg, 6. veebruar 2016, 06:00
PÕRGUVÄRAVA PÕLETAMINE: «Venemaa ju kutsub üles võitlema terrorismiga. Nii ma terroriga võitlengi,» selgitas kunstnik Pjotr Pavlenski Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) peamaja ukse süütamist Moskvas mullu novembris. «Kas ma peaksin seda maja armastama või?» esitas ta retoorilise küsimuse. Foto: Reuters / Scanpix
31aastane skandaalne ja (kuri)kuulus Peterburi kunstnik Pjotr Pavlenski on viimastel aastatel silma paistnud jubedate ja lausa ohtlike tegevuskunsti etendustega. Nende tõttu on teda nimetatud vaimuhaigeks, nõdrameelseks, huligaaniks, vandaaliks. Teisalt on teda tituleeritud aga ka meie aja kangelaseks, leidlikuks ja julgeks aktsioonimeistriks, suurepäraseks kunstnikuks, kodanikuks suure algustähega.

Varem tekitasid Pavlenski räiged performance’id vaid lühiajalist huvi. Kui ta mõne etenduse moodi asjaga jälle hakkama oli saanud, siis sellest mõnda aega räägiti ja kirjutati, kuni lõpuks unustati.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

9. detsember 2017, 20:37
Euroopa filmiauhindade jagamisel nõuti vangistatud Ukraina kineasti vabastamist
18. jaanuar 2017, 04:00
Venemaa tuntuim poliitkunstnik palub Prantsusmaal varjupaika
25. veebruar 2016, 06:00
Ukrainas tuleb ekraanile dokumentaaldetektiiv Maidani veresaunast
11. veebruar 2016, 06:00
SPEKULATSIOON: Venemaa president Putin kasvatab endale järeltulijat

39 KOMMENTAARI

s
Sel ajal, kui 8. veebruar 2016, 00:25
tõeline oht ähvardab Läänest, kütavad Brüsseli poolt äraostetud ametnikud üles Venemaa-vastast hüsteeriat. Ja pööbel juba räuskabki Putini suunas. Nii lihtne ongi inimesi lolliks teha.
t
tõega 7. veebruar 2016, 10:57
Pavlenski taolisi peaks olema igas riigis.Valitsejad irvitavad vähese arvuga protestiaktsioonides osalejate üle, aga selline mees lisab vürtsi
Loe kõiki (39)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee