Maailm

Kunstnik: "Venemaa ja vangla on sünonüümid." (39)

Allan Espenberg, 6. veebruar 2016 06:00
PÕRGUVÄRAVA PÕLETAMINE: «Venemaa ju kutsub üles võitlema terrorismiga. Nii ma terroriga võitlengi,» selgitas kunstnik Pjotr Pavlenski Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) peamaja ukse süütamist Moskvas mullu novembris. «Kas ma peaksin seda maja armastama või?» esitas ta retoorilise küsimuse. Foto: Reuters / Scanpix

31aastane skandaalne ja (kuri)kuulus Peterburi kunstnik Pjotr Pavlenski on viimastel aastatel silma paistnud jubedate ja lausa ohtlike tegevuskunsti etendustega. Nende tõttu on teda nimetatud vaimuhaigeks, nõdrameelseks, huligaaniks, vandaaliks. Teisalt on teda tituleeritud aga ka meie aja kangelaseks, leidlikuks ja julgeks aktsioonimeistriks, suurepäraseks kunstnikuks, kodanikuks suure algustähega.

Varem tekitasid Pavlenski räiged performance’id vaid lühiajalist huvi. Kui ta mõne etenduse moodi asjaga jälle hakkama oli saanud, siis sellest mõnda aega räägiti ja kirjutati, kuni lõpuks unustati.

Kuid nüüd on olukord teistsugune. Pärast viimast lõkkehõngulist tegevusetendust julgeolekutöötajate silme all istub kunstnik juba mitmendat kuud vangimajas ja ootab kohtuotsust. Kogu selle aja on ajakirjandus tema vastu suurt huvi üles näidanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.12.2017
Euroopa filmiauhindade jagamisel nõuti vangistatud Ukraina kineasti vabastamist
18.01.2017
Venemaa tuntuim poliitkunstnik palub Prantsusmaal varjupaika
25.02.2016
Ukrainas tuleb ekraanile dokumentaaldetektiiv Maidani veresaunast
11.02.2016
SPEKULATSIOON: Venemaa president Putin kasvatab endale järeltulijat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee