(Tiina Kõrtsini)

Kui peaminister Taavi Rõivas pole valitsuse neljapäevastest istungitest viimase kümne korra jooksul ligi pooltest osa võtnud, siis pole mingi ime, et sel ajal peaministri ülesandeid täitnud Jevgeni Ossinovski tunneb end järjest rohkem tegeliku peaministrina. Justiitsminister Urmas Reinsalu reljeefne Ossinovski vastu suunatud pahameelepuhang viimasel valitsuse pressikonverentsil viitab aga juba kahekordsele rahuldamatusele. Ilmselgelt pole Reinsalu rahul praeguse troonipärilusjärjekorraga valitsuses, kus sotsid on pannud vähemalt osa IRLi ministreid oma pilli järgi tantsima. Aga kuna IRLi poolt peaks Rõivast asendama erakonna juht Margus Tsahkna, siis erakonna eelmise juhi Reinsalu soolodest võib oletada, et IRLi puhul ei saa päris kindel olla selleski, kes on selle erakonna juht tegelikult. 

Nii paistabki valitsus peaministri äraolekul kui omavahel hierarhia nimel armutult purelev koerakari, kus kaklus käib täiesti avalikult ja telekaamerate ees. Kuid parem pole olukord ka siis, kui peaminister Eestis viibib, sest isegi siis,  kui ta palju räägib, ei ütle ta paljudes olulistes küsimustes suurt midagi. Nii olemegi saanud 3-4 peaministriga valitsuse, kus mehesõna püüavad öelda kõik teised peale ametliku valitsusjuhi.

Toimuvale võiks ju läbi sõrmede vaadata, kui valitsusel oleks ette näidata olulisi saavutusi – pole tähtsust, mis värvi on kass, peaasi, et hiiri püüab. Hoogne võimuvõitlus on küll hea ja lõbus vaadata, aga mis on meil kõigest sellest kasu? 

Jaga artiklit

69 kommentaari

J
jj  /   19:55, 9. veebr 2016
Juhtkiri | Kes on peaminister?Vastus:manjakk
M
Mida komplekti?  /   19:58, 8. veebr 2016
Kus turban on?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis