TransferWise asutaja Taavet Hinrikus. Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Õhtuleht.ee 4. veebruar 2016 23:39
Rahvusvaheliste valuutaülekannetega tegelev TransferWise asus pakkuma valuutaülekandeid Hiina jüaani suunal, mis on tarbijate seisukohalt üks maailma keerulisemaid valuutakoridore. Ülekandeid saab teha 14 erineva valuuta, sh euro suunalt, mis võimaldab ka Eesti klientidel TransferWise'i abiga Hiina raha kanda.

Hiina on täna Maailmapanga andmetel üks maailma kallimaid riike, kuhu rahvusvahelisi ülekandeid teha. Nii on näiteks 200 dollari (180 euro) USAst Hiinasse saatmise puhul keskmine ülekandetasu 19,60 dollarit (17,90 eurot) ehk 9,8%. 2014. aastal moodustasid need ülekandetasud kokku 4,5 miljardit dollarit, teatas ettevõte.

TransferWise'i Hiina-suunaliste ülekannete teenustasu on 1,5 protsenti ning ülekanne jõuab kohale 1-3 päeva jooksul. Makseid saavad vastu võtta kõik Hiina suurima makseplatvormi UnionPay kliendid.

TransferWise avalikustas ka järgnevate nädalate jooksul avatava liidese populaarse Hiina sõnumirakendusega WeChat. Teenuse kasutajad saavad TransferWise'i liidese abil otse sõnumiäpi kaudu Hiina raha saata.

Maailmapanga andmetel saatsid eratarbijad möödunud aastal Hiinasse rohkem kui 65 miljardit dollarit. Suurimateks saatjariikideks olid USA (16,3 miljardit), Kanada (4,2 miljardit) ja Suurbritannia (966 miljonit).

TransferWise vahendab täna rohkem kui 700 miljonit euro eest rahaülekandeid kuus, säästes sel moel klientide jaoks rohkem kui 31 miljonit eurot.