Eesti uudised

Kohaliku elu edendaja: vanade jalgrataste huviline avas muuseumi (1)

Maarius Suviste, 5. veebruar 2016, 06:00
KOHALIKU ELU EDENDAJA: Valdo Praust on aastakümneid vanu jalgrattaid kogunud. Nüüd saab ta presidendilt Valgetähe teenetemärgi. Pilt on tehtud 2010. aastal vanade jalgrataste näitusel Türil.Foto: Aldo Luud

Eesti jalgrattamuuseumi eestvedaja, kohaliku elu edendaja ja vabakutseline IT ekspert-konsultant Valdo Praust Järvamaalt on üks neist, keda Eesti tänab kohaliku elu edendamise eest.

"Eks ma seda tunnustust rohkem muuseumile antud märgiks loen, kuna muuseum sai tehtud ja avatud," ütleb Eesti tunnustatuim rattarestauraator ja -kollektsionäär Valdo Praust, kes saab Valgetähe teenetemärgi. "Kõigepealt aastakümnete pikkune kogumine, restaureerimine, süstematiseerimine ja kui muuseumimaja saime, siis selle ülesehitamine. Lõpuks muuseumi sisseseadmine ja haldamine."

Ametlikult eelmise aasta mais avatud jalgrattamuuseum on Väätsa vanas ajaloolises vallamajas, mida on renoveeritud-restaureeritud 20. sajandi alguse õhustikku nii seest kui ka väljast. Maja kättesaamisest kuni muuseumi avamiseni kulus kaks aastat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. veebruar 2016, 13:23
Evelin Ilves: kõigile presidendi teenetemärgi saajatele suur kalli!
5. veebruar 2016, 06:00
Hendrik Toompere: "Olen teenetemärgi auga välja teeninud."
5. veebruar 2016, 06:00
Tänavu taas 99 teenetemärki
4. veebruar 2016, 20:24
Presidendi teenetemärgi saanud Raio Piiroja ei saanud seetõttu tööd korralikult teha - muudkui võta kinnas käest ja otsi põuest telefoni!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee