Eesti uudised

Jüri Luik: Venemaa järgmine sõjaline seiklus ei ulatu Baltikumi  (47)

Õhtuleht.ee, 4. veebruar 2016, 20:55
Jüri LuikFoto: Peeter Langovits / Postimees
Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juht Jüri Luik ütles ETV saates "Ringvaade", et kuigi USA mõttekoja Rand avaldatud raport maalis üsna tumeda pildi, siis ei ole tema hinnangul Venemaa rünnak Baltikumi vastu tõenäoline, sest kuigi Ukraina kriis on julgeolekuolukorda pingestanud, on lääneriikide sanktsioonid Moskva sõjalist võimekust tugevalt pärssinud.

"Sõjapidamine on alati meeletult kallis ja ei tasu ära unustada, et Venemaa on seotud sõjaga Süürias, mis on nii rahalises kui ka poliitilises mõttes väga kulukas ette võtmine," meenutas Luik, vahendas Luige sõnu ERR uudisteportaal.

"Kui nüüd sellest vaatevinklist küsida, kas Venemaa järgmine sõjaline seiklus on just NATO vastu, siis ma pean seda suhteliselt ebatõenäoliseks, kuid see pinge on Euroopas olemas, mistõttu tuleb ka selleks tõsiselt valmistuda," nentis kaitseuuringute keskuse juht.

Venemaa president on väga ühemõtteliselt öelnud, et külma sõja järgne maailmakorraldus tänast Kremli administratsiooni ei rahulda. "Põhiline asi, mida Moskva tahab taastada, on mõjusfäärid - ehk ta soovib kontrollida oma naaberriikide tegevust, kas poliitilisel või sõjalise moel," rääkis Luik, kes märkis, et sõjaline heidutuse suurus peab just sellest ohust lähtuma.

Samal teemal

1. oktoober 2016, 04:00
Jüri Luik: väike riik nagu Eesti peab end läbi diplomaatide suureks rääkima!
4. veebruar 2016, 16:29
NB! Stoltenbergi avaldusel oli tagamõte
4. veebruar 2016, 14:33
Paet: Venemaa vastutab kõigi õiguste tagamise eest Krimmis

47 KOMMENTAARI

v
viisnurk 6. veebruar 2016, 12:37
Venemaa ei ole veel ikka lahti saanud hitlerlikust mõtteviisist, saada kogu maailma valitsejaks. Ajaloos on ennegi olnud selliseid eneseimetlejaid, ku...
(loe edasi)
V
!!! 5. veebruar 2016, 15:19
Venelased on muistsete mongolite sõjakunsti pärijad. Ja mongolite oluliseim relv oligi ootamatus. Samuti kuulus nende sõjakavaluste hulka petmine, reetlikkus, lepingute ning lubaduste murdmine, väljakujunenud ülduste reeglite rikkumine jn.e.
Loe kõiki (47)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee