Maailm

Süüria õudustel pole lõppu

Allan Espenberg, 5. veebruar 2016 06:00

19 KOMMENTAARI

e
Ei valge mustast aru saa/ 6. veebruar 2016 08:23
Valge inimene elab tänasel päeval indiviidi keskses keskkonnas. Indiiviidi õigusi ja tegevusvabadust rõhutatakse pidevalt. See pidavat olema demokraatia. Värvilised seevastu elavad perekonna ja kogukonna keskses elukorralduses. Iga kogukond on nagu riik riigis, oma tavade, kommete ja ellusuhtumisega. Nendele pole absoluutselt oluline, millise riigi alla nad jäävad. Tuhandeid aastaid on need kogukonnad omavahel rivaalitsenud - kariloomi ja naisi üksteiselt röövinud. Kehtis ja kehtib siiani tugevama õigus. Kellel jõud, sellel õigus. Nii nagu igas loomakarjas. Senikaua, kuni alfaisane on jõu ja tervise juures, senikaua valitseb karjas kord. Hakkab alfaisane nõrkuse tundemärke näitama, tekib koheselt kaos. Noored isased purelevad ja tapavad üksteist seni, kuni tõuseb esile uus ja absoluutne dominant. Siis saabub karja rahu. Aeg ajalt üritab mõni rumalam isane uuesti võimuhaaramist proovida aga see lõppeb reeglina tema surmaga. Täpselt sama toimub praegu Lähis-Idas ja Aafrikas. Senikaua, kuni Lääneriigid suruvad sinna sealsele kogukonnale absoluutselt vastuvõetamatut indiviidi keskset suhtumist - demokraatiat - ei saabu sinna regiooni rahu. Lääs peab tingimusteta tunnustama sealses võimuvõitluses esilekerkinud liidrit, sest teda aksepteerivad kõik sealsed kogukonnad. Iraagi näide on varnast võtta. Kui Sadam valitses riiki oli seal rahu ja stabiilsus. Mis seal nüüd on, teame me kõik. Sama olukord on kõikides teistes kriisipiirkondades. Senikaua, kuni nad elasid oma kommete ja tavade järgi, polnud seal mingeid probleeme. Valge mees aga otsustas, et nii ei ole ilus elad, pole demokraatiat. Mis sellest demokraatia bakteri külvamisest on tulnud. Miljonid tapetud. Nende veri lasub valgel inimesel. Ka meil.
k
Kahepalgeline laas/ 6. veebruar 2016 08:07
Suurtel laane riikidel on komme teha nii kui nende mehed on kaotamas siis on nad suured rahuinglid aga kui nende mehed on võitmas siis rahu lepetest ei taha nad kuuldagi. Naiteks võtame Ukraina naite. Kui Kiievi vaed tungisid peale siis rahu ei tahetud aga kui separatistid olid võitmas siis akki hakkas rahuleppega kole kiire. Tana on sama toimumas Suurias.
j
jajah/ 5. veebruar 2016 18:30
päeva nali: Saksa valitsuse esindaja pani Venemaale vastutuse sõjategevuse lõpetamise eest Süürias.Paistab kallilt ämmericamaalt on tulnud karm käsk neid kaltsupäid iga hinna eest kaitsta.Muidu juhtubki nii et kalli ämeericamaa lapsukene lõpetab oma elupäevad.
r
Raffas/ 5. veebruar 2016 17:39
Hoiame pöialt, et järgmistex läbirääkimistex "oppositsioon" saax lihtsalt otsa..... Mida warem see juhtub, seda kiiremeni sõidawad ka "pagulased" koju.....
a
Aga / 5. veebruar 2016 18:40
kes see opositsioon on seal?
isiilid? assadistid? kurdid? vene? türgi? nato?
l
Loomulikult/ 5. veebruar 2016 17:11
on Venemaa poolt pommitamine ja ISIS-e terroristide tapmine paha tapmine. Aga USA poolt oma maa vabaduse eest võitlejate pommitamine ja tapmine Iraagis, Afganistanis ja Süürias on hea tapmine.
q
QQ/ 5. veebruar 2016 14:26
Lääneriigid lõpetagu Süüria opositsiooni toetamine ja rahu saabuks kiiremini.
e
Elle/ 5. veebruar 2016 12:30
Eesti peaks ka austama teiste riikide suveräänsust kui ta tahab tulevikus edasi eksisteerida.. Kus on need laevakaitsjad Indias, miks nad ei ole Süürias võitlemas et vabastada see koht pättidest?
l
Leida/ 5. veebruar 2016 12:22
Küsimus on selles, et kes andis relvad süüria opositsioonile, nii need asjad ei käi. Pole kahtlust et taheti teha riigipööret ja raske pole aru saada lihtinimestel, kuivõrd üle lombi tallalakujatel ja libauudiste edastajatel.
v
Vaatleja/ 5. veebruar 2016 13:38
Kes andis relvad Ukrainale?
Kes toob relvad -------- ?

m
moskva/ 5. veebruar 2016 10:29
n
Nii ka Liibüas!/ 5. veebruar 2016 10:36
Kuhu kadus sinna demokraatiat viinud USA ???
i
irvitab pihku,kui metslased/ 5. veebruar 2016 11:21
nende jaoks eurooplaste maad vabastavad.
k
Kes neid otsuseid vastu / 5. veebruar 2016 09:58
siis võtab? Kui ÜRO, siis miks süürlased peaksidki neid täitma? Ega minagi täidaks otsuseid, kus keegi minu eest midagi ära otsustab ja ütleb, kuidas ma peaksin elama. Vaadaku need otsustajad endale sügavalt südamesse ja tunnistagu, et kõik see jama on nende endi kokku keeratud. Ja miks peaks keegi jama kokkukeerajate pilli järgi veel jätkuvalt tantsu lööma?
v
väga hea, et mingeid kokkuleppimisi pole/ 5. veebruar 2016 07:12
Süüria väed jõuavad varsti juba Jordaania piirini välja. Võitjad leppeid ei sõlmi, vaid vaenlase allaandmine võib, aga ei pea neid rahuldama.
m
mnb/ 5. veebruar 2016 08:39
just - kes üritab lepetega keset sõda midagi saavutada, nimetagu ennast kaotajaks!
See käib ka selle Genfi konventsiooni lepete kohta.
k
kaks diktaatorit/ 5. veebruar 2016 11:52
Venelased tapavad ülestõusnuid, mitte ISISe võitlejaid. Loodetavasti lõpetavad mõlemad diktaatorid võllas.
Tehakse ENNE maa--tasa ,,ja Islami riigi Juhid -on MAAILMA KOHTU EES::/ 5. veebruar 2016 06:48
25 .02 2016.. a. NO ENAM EI "" Pole enam üldse midagi läbi rääkida !:::
TÄITSA LOLLID::: ""Kes julgesid Venemaad puutuda ---see ka kannatab Rängalt::

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee