Juhtkiri

Juhtkiri | Usutav heidutamine algab rohujuuretasandilt

Õhtuleht.ee, 4. veebruar 2016 19:00

15 KOMMENTAARI

k
keda on heidutatud/ 9. veebruar 2016 11:19
Kui heidutamisest rääkida, siis oravad on eelkõige oma rahvast edukalt heidutanud. Nii edukalt, et paarsada tuhat on põgenenud ja põgeneb veelgi. Valitsus teeb kõik, et omadel halb oleks. Ja nüüd nõuda, et võõrale maale heidutatud tuleks oravate hüvesid kaitsma? Mina sellega küll nõus ei ole. Miks peab riigi poolt põlatu oma elu näljapalga ja orjatöö nimel ohvriks tooma, et mingid kaltsud õitseksid? Ei pea, ei ole nõus. Kui meil toimuksid referendumid nagu demokraatlikes riikides, kui meil saaks rahvas valida ja otsustada nagu demokraatlikes riikides, siis jah, see oleks minu kohus. Aga meil ei ole demokraatlik riik, meil ei arvestata rahva arvamusega, seega pole põlatutel ja rõhututel mingeid kohustusi tulla teisest riigist oma elu hinnaga oma piinajatele piiramatut võimu tagama. Oravatel on ju elu nautivad lapsed, lapselapsed, õukond, tegutsegu. Teise riigis elav inimese kohus on seista teda hästi kohtleva asukohamaa eest. Aga, kellel on stocholmi sündroom, see võib oravate hüvede eest ka seista, miks mitte.
k
kes tahab surra/ 6. veebruar 2016 06:58
valitseva kliki võimu ja raha nimel,orjal on kaotada ainult ahelad.
v
vaatleja/ 5. veebruar 2016 21:20
Hull Puutin on mees kellel kogu aeg on naabrite vastu viha ja vimma ja kes on kogu aeg oma naabritele kallale on läinud ,nii et minu pärast võib Eesti pinnal olla nato ja usa relvi niipalju kui siia maalapile mahub,nii et kgb pätt Puutin peab arvestama et kui tuleb tüli norima euroopa idaossa siis saab ta oma nahatäie kätte ja kui tuumanuiaga hakkab vehkima siis venemaale on see täielik häving saab samaga vastu ,mind tuumasõda ei hirmuta kui hukkume siis läheb tervemaailm aga vene kirsat ei soovi keegi oma õuele!
v
Vanarahva tarkus./ 5. veebruar 2016 18:40
Kes mõõga tõmbab, see mõõga läbi ka sureb. Meie ei taha olla sihtmärk. Pole vaja tuua meie maale meretaguseid kõrilõikajaid oma sõjalisi harjutusi tegema.
p
Pole hullu, / 5. veebruar 2016 16:52
kyll Taavi see 3 miljardit leiab, et jänkisid ylal pidada, vaja ainult natuke (nii 50%) köiki maksusid tösta ja me nälgind rahvas on igaveseks "kaitstud". Taavist saab aga uue osariigi kuberner selle tänuks.
d
djaval/ 5. veebruar 2016 12:22
Kogu see jutt selles artiklis annab selge pildi lähitulevikust. See, et sõda tuleb on üsna kindel. Sellest räägivad erineva nurga pealt avalikult juba erinevate naaberriikide (nt .Rootsi, vist oli ka Soome) kaitseministrid. Seda , et plaanis on sõda Venemaaga on ka juba selge, kellega siis veel. Nato hakkab koondama vägesid Baltikumi ja kus kogunevad sõjalised jõud, seal varem või hiljem miskit tavaliselt ikka juhtub.
h
heitunu/ 5. veebruar 2016 10:42
las klikivalitsus kaitseb seda riigikest
o
OKUPEERITUD EESTI/ 5. veebruar 2016 09:28
USA-Iisraeli-EU oligarhide-plutokraatide geopoliitiline pressing Venemaa suunas (Putinile ärategemiseks, omameeste Hodorkovski ning Kasparovi peaministriks-presidendiks tegemiseks-meikimiseks) ja sellega koos USA sõjaväebaaside jõudmine Venemaa piiridele, incl Euro-Eesti territooriumile on seadnud Eesti territooriumi potentsiaalse tuumasõja polügooniks. Aasta tagasi, 2.veebruaril 2015 pidas valimiseelse kampaania käigus pidupäeva ettekande julgeoleku teemal Tartu linnamuuseumis kindral Kert (Reformierakond). Kindral Kert ajas tuntud juttu sellest, kuidas Eesti on nüüd kaitstud paremini ja kindlamalt kui kunagi varem, sest Eesti pinnal asuvad NATO (USA) väed/baasid. Mõned kartlikud naisterahvad saalis küsisid kindralilt, et miks pole koos USA baaside rajamisega Eestisse hakatud ehitama uusi tuumavarjendeid ning korrastama NSVL-i ajal rajatud tuumavarjendeid. Kindral Kert nõustus vanaprouade murega ja ka sellega, et suurem osa NSVL-i ajal rajatud tuumavarjenditest on prahti täis, korrast ära ning amortiseerunud. Veel küsiti kindralilt, et miks USA liitlasel Iisraelil on raketitõrje relvad ja Eestil neid pole. Et koos USA baaside rajamisega Eestisse tulnuks kohe paigutada ka raketitõrje raketid Eestisse, mis Peipsi tagant välja tulistatud taktikaliste tuumapeadega varustatud raketid enne nende Tapa-Tallinna piirkonda jõudmist kahjutuks teeksid. Kindral Kert lohutas kuulajaid lootusega, et kui olukord läheb pingelisemaks, siis saadab USA kindralstaap raketitõrje rakettidega varustatud laevad Soome lahte, mis selle töö ära teevad ja Peipsi tagant välja lastud venelaste raketid taktikaliste tuumapeadega enne Tapa-Tallinna piirkonda jõudmist alla lasevad.
Selle asemel, et Reformierakonna tankistidena Riigikogus võidelda homoabieluseaduse kooseluseaduse nime all läbisurumise eest parlamendis, võiksid kindralid hoopiski jõuliselt nõuda USA raketitõrjerelvade toomist Eestisse ning uute tuumavarjendide ehitamise programmi käivitamist ja vanade, korrast ära varjendite renoveerimist juba eurostandardite järgi.
ä
5. veebruar 2016 18:29
Ärge kartke küll jumal teid armastab niiet vähe pole.

e
Ehh/ 4. veebruar 2016 23:58
Eestis ei tohi võõrsissetungijate kohtagi midagi öeldagi, kohe suunatakse kõik meie vähesed politseijõud neid iseseisvus püüdlejaid tampima. Kas olete kuulnud et politsei jõuab kohale 10ne minutiga, eriti maa kohas ja pätid saadakse kätte teises eesti otsas natuke hiljem. Aga vaosse jõudis politsei ja tartus saadi valitsus vastased kätte, natuke aega hiljem. Samas politsei vaatab juhmilt pealt, kui mudanäod kohalikke naisi vägistavad
p
põhjus/ 5. veebruar 2016 12:52
paljuski selles, et mujal panevad üksikud kurjategijad kuritegusid toime, pagulaste suhtes aga rassistide-natside jõugud.
v
vana/ 4. veebruar 2016 23:00
Millegipärast meenub mulle lugu, kus karu oma sõbra kaitsmiseks teda kiusanud kärbse eest põrutas sõbra otsaesisel olnud kärbsele suure kiviga... Loomulikult ei pea ma idanaabrit kärbseks, kuid on ükskõik, kelle eest kaitstes ka sina "sõbra" kiviga pihta saad. Ja peale seda on tõesti kõik ükskõik, ka see, mis saab "kiusajast".
k
kerige Kuu peale oma Vene ohuga! / 4. veebruar 2016 20:15
Rohujuuretasand on teil tõesti eriti oskuslikult heidutatud, 0 kindlustunnet homse ees ja sõjaoht juba aastaid seljas, kas see kõik ka Venemaad heidutab?
Maidani korraldaja pilti näeb sellst artiklist: http://maailm.postimees.ee/3470039/nuland-usa-kutsub-liitlasi-uksuseid-baltimaadesse-saatma#comments
k
Kõige parem/ 4. veebruar 2016 19:21
Elada oma lähinaabriga sõbralikes suhetes.
See ei tähenda pugemist ja koogutamist. Võiks lihtsalt aru saada, et seal elavad samasugused inimesed, lastega pered nagu Eestis. Pole nemad midagi Eestile teinud, isegi president Putin on korduvalt öelnud avalikkuse ees, et Venemaal pole Eesti suhtes mingeid agressiivseid allutamise plaane.
Seda juttu, et Venemaa kohe-kohe ründab, kuuleb juba mitu aastat.
OK, Eesti toetab Ukrainat, aga kas keegi oskab öelda, kes ja miks alustasid Maidani rahutused, miks seal avalikul väljakul nii palju inimesi surma ja haavata sai? On ju olemas ka valimiskastid ka sellel maal.
Ja mina pole mingi kremlimeelne - olen naispensionär represseeritute perekonnast ja vihkan sõda.
s
Sinu Putin/ 5. veebruar 2016 12:54
andis garantii ka Ukrainale, kui viimane loobus aatompommidest. Ainult pooletoobine usub poliitikuid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee