(KALEV LILLEORG)

Maal kuuleb ikka eluterveid mõtteid. Maapoes külaelanikega kokku saades tuleb alati jutuks see, mida meie poliitikud teevad või ei tee. Vaid mõni sähvatus lihtsurelikelt „oluliste“ teema kohta. Riigikogus ning ka lossist väljas räägitakse kooseluseadusest ja rakendustest ja sätetest, nagu see oleks praegu riigis kõige olulisem küsimus, mida arutada. Aga see ei ole ju nii oluline tõsiste probleemide kõrval.

Inimeste igapäevaelu linnast väljas. Vaesus. Hambad ja hambaravi. Maa süstemaatiline väljasuretamine. Üha kiirem töökohtade kadumine maal. Ülipikad järjekorrad eriarsti vastuvõtule. Eesti perede kurb argipäev – ema lastega kodus, isa  võõrsil tööd. Ja nii edasi. Need on tähtsad teemad.

Nagu kooseluseadusest veel vähe oleks, võib hoop tabada ka kauanämmutatud haldusreformi. Taheti parimat, aga pärast on supp nii paks, et enam keegi ei mäleta, kuhu rakendussätted kadusid. Kõik tahavad kõigiga läbi rääkida ja parimat saada, aga lõpuks ikka ei jõuta isegi mitte lähimat naabrit ära kuulata, sest jutuvadast kaugemale pole jõutud.

Üks sõnakas proua palub lehe vahendusel teatada, et Eesti ei vaja mitte paipoisilikku peenhäälestust, vaid korralikku restarti igal korrusel – ja peast tuleb pihta hakata.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
Miis maalt  /   23:42, 4. veebr 2016
Meil pannakase magusamaks kõigile kraesse selle asemel, et hambaravi toetada. Valitsuses on ainult peenisehäälestajad, selleks ka seda kooselu nii valusalt vaja.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis