Eesti uudised

Kuidas Manowari bassist Joey DeMaio Eesti fännile helistas 

Ülo Külm, 4. veebruar 2016, 16:46
Manowari üks asutajatest Joey DeMaio hoolib väga ka oma fännidest. Foto: Bulls
Juba esmaspäeval ja kolmapäeval rõõmustab heavy-legend Manowar taas siinseid fänne. Maailmaturnee „Gods and Kings” kontserdil annab ta Rock Cafes koguni kaks kontserti.

Tublisti üle 30 aasta tegutsenud Manowar on kogu selle aja läbivalt edukas olnud. Tõsi, seda küll rohkem Euroopas kui kodumaal Ameerikas.

Natuke mehisem bänd

Manowari Eesti fänniklubi Estonian Army of Immortals eestvedaja Indrek Palm võtab bändi olemuse lühidalt kokku nõnda: „Hea muusika. Natuke mehisem. Peavad oma lojaalseid fänne meeles.” Palm räägib, et on käinud paljudel Manowari kontsertidel. Koos seekordse tuuri omadega – tal on kavas minna mõlemale Tallinna kontserdile, Riiga ja Helsingisse – pidavat kakskümmend täis tulema.

Veelgi rohkem kontserte, kolmekümne kandis, on aga kogunenud Eesti fänniklubi presidendil Jaanek Juurikul.

Austavad fänne

Palm räägib, et Manowari meestest on talle isiklikult helistanud nii kitarrist Karl Logan kui ka bassistist liider Joey DeMaio. DeMaio näiteks oli talle jaanuaris head uut aastat soovinud ja teavitanud teda bändi lisakontserdist Eestis. Seekord loodab fänniklubi eestvedaja esimest korda terve bändiga siin ka kohtuda.

Manowari üldse esimene Eesti kontsert toimus 1994. aasta veebruaris Tallinnas Pirital kitsukeses Piraadi klubis. Kontsert oli mõistagi heal tasemel, kuigi paljude arvates jättis helipilt kõvasti soovida.

Bassimehe kingitus

Bändil tookord „ametlikku pressiüritust” polnud ja ega neid tegelikult nüüd hiljemgi ole, kuid toona läks allakirjutanul õnneks. Nimelt suundusin kohe pärast kontserti ühte Pirita hotelli, kus bänd peatus. Natuke ootamist ja Manowari mehed ilmusidki oma kaaskonnaga välja.

Tervitasin neid ja küsisin autogrammi, mille peale – täiesti uskumatu – kutsus Joey DeMaio mind endiga kaasa hotelli teisele korrusele bändile reserveeritud tubadesse. Kuna asjade selline käik tundus kuidagi ebatõenäoline – järsku olin DeMaio jutust lihtsalt valesti aru saanud –, siis otsustasin ikkagi jääda fuajeesse, bändimeeste naasmist ootama. Teada oli, et nad pidid kohe varsti tuuribussiga Vilniusse edasi sõitma hakkama.

Ja siis ... Joey DeMaio ja laulja Eric Adams olid ilmselt siiralt üllatunud, et üks fänn veel kohal on ja neid endiselt ootab. „Tere! Ma ju ütlesin enne, et tuleksid meiega kaasa!” – enam-vähem sellised olid DeMaio sõnad. Autogrammid said nüüd mõistagi kiiresti plaadiümbristele, kuid selle juurde tegi DeMaio tõelise žesti. Nimelt kamandas ta ühte Manowari tehnilise personali töötajat: „Võta T-särk (loomulikult Manowari pildi ja logoga) seljast ning anna see eesti fännile!” Seega pikema ootamise „kompensatsiooniks” olid autogrammid ja uhke Manowari T-särk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee