Seisukoht

Kelly – meie superstaar (2)

Kristjan Roos, toimetaja, 4. veebruar 2016 16:41
Kelly Sildaru X-mängude kuldmedaliga Teet Malsroos (Õhtuleht)
13-aastase vigursuusataja Kelly Sildaru nädalatagune võit mainekal ekstreemspordivõistlusel X-mängud tekitas üle Eesti rõõmu- ja vaimustusepahvaku.

Võib isegi öelda, et reede õhtul sai Eesti sport uue superstaari. Tõenäoliselt aastateks.

Samal teemal

Tõsi, ehk võimendataksegi sotsiaalmeedias iga üldrahvalikku vaimustust liialt üle. Alles see ju oli: nii nagu praegu Sildaru videoid Facebookis jagatakse ja laigitakse, elas mõni aeg tagasi vaat et kogu Eesti kaasa Orissaare tamme Euroopa aasta puuks valimisele. Midagi samalaadset võis märgata ka siis, kui eestlased massiliselt noorele loodusfotograafile Hans Markus Antsonile hääle andsid, et ta saaks osaleda polaarekspeditsioonil.

Kui rahvas on Sildaru võidust vaimustuses, siis samaaegselt on spordisüsteem noore vigursuusataja võidust ilmselgelt hämmastuses. Pole sugugi võimatu, et mõni tagurlikum spordibürokraat võis koguni mõelda, et oli seda võitu nüüd vaja.

Loogiliselt võttes oli ju juba hiljemalt mullu selge, et Kelly Sildaru on 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamängudel Eesti ainuke medalilootus. Vau, Eesti talisport on päästetud, tuleb vaid teha kõik, et garanteerida Sildarude meeskonnale vajalik eelarve – pidanuks spordijuhid otsekohe mõtlema. Aga spordijuhid ja osa spordirahvast ei taha sellest aru saada. Et sellist vau-reaktsiooni pole olnud, viitab kellegi hirmule, et rahva südamed võitnud tüdruk võib peagi ampsata tüki pirukast, mille nosimist keegi on seni enda iseenesestmõistetavaks eesõiguseks pidanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee