Eesti uudised

Miks sulges linn Mati Kaalu käsutuses olnud krediitkaardi? (40)

Õhtuleht.ee, 4. veebruar 2016 16:24
Mati Kaal.Foto: Alar Truu
Aastaid Tallinna loomaia direktori Mati Kaalu käsutuses olnud krediitkaardi sulgemise kohta ütles teenekas direktor, et linna ametnikke ei huvita, kui head tulemust loomaaed näitab, neid huvitab üksnes bürokraatlik protseduur.

Äripäev asus pärast paari nädala tagust politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri asutuse krediitkaardiga tehtud põhjendamatute ostude ilmikstulekut uurima teistes riiklikes ja avalikus halduses olevates institutsioonide ja asutuste krediitkaartide kasutamist.

Tallinna linna finantsdirektorilt Katrin Kendralt Mati Kaalu krediitkaardiga tehtud ostude kohta andmete saamise järel teatas linn ettepanekust loomaia direktori krediitkaart sulgeda.

Kendra sõnul analüüsisid nad Tallinna loomaaia direktori käsutusse antud krediitkaardi kasutust ja kuigi nad tõdesid, et kulutused olid loomaaia tegevuseks vajalikud, ent mitte tehtud õiget kanalit pidi, siis soovitakse veebruari jooksul sulgeda viiest linna organisatsioonis kasutusel olevast krediitkaardist kolm, sealhulgas ka loomaaia direktori oma.

Kaal on ise nördinud, öeldes, et igal juhul teeb see olukorra ebaturvaliseks ja paljudel juhtudel aeganõudvamaks ning ka kallimaks. 

Samal teemal

22.01.2016
Elmar Vaher sai kollase kaardi, kuid jääb ametisse
19.01.2016
Elmar Vaheri käsutuses olnud krediitkaardi väljavõte: möödunud aastal 17 tehingut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee