Eesti meeste saalihokikoondis kohtub MM-valikturniiril täna Austriaga.Foto: Aldis toome
Õhtuleht.ee 4. veebruar 2016 20:49
Tallinnas jätkuval meeste saalihoki MM-valikturniiril alistas Eesti koondmeeskond täna 9:2 (5:1, 3:0, 1:1) Austria. Kohtumine on järelvaadatav.

EELVAADE

Eesti meeskond asetseb maailma edetabelis 8., Austria aga 23. kohal. Varem on tänased vastased kohtunud kolm korda. 1998 MMil võitis Eesti 5:0, 2000 tehti 2:2 viik ja 2002 võitis Austria A-divisjoni tõusja määranud kohtumise lisaajal visatud kuldse väravaga 4:3.

Kui Eesti meeskonna arengukõver on 14 aastat tagasi peetud mängu järel olnud tõusva trendiga (eelmiselt neljalt MMilt on ette näidata 8., 7., 9. ja 8. koht), siis Austria oma vastupidine – alates 2010. aastast, kui saalihokis asendati A-, B- ja C-divisjonide MMid 16 koondise osalusel peetava finaalturniiriga, pole Austria kordagi suutnud lõppvõistlusele kvalifitseeruda.

Enamik Austria koondislasi kuulub kodumaa meistriliiga klubidesse, aga meeskonnas on ka mõned Šveitsi madalamate liigade klubides mängivad mehed ja Itaalia kõrgliigameeskonna FC Milano ründaja Luca Palermo. Austria meeskonna ikooniks on 37aastane kaitsja Siegfried Sendlhofer, kelle karjääri esimene MM oli just too 2002. aasta võistlus Helsingis, kus Austria Eestit lisaajal võitis.

Tallinnas toimuval MM-valikturniiril osalevad Soome, Eesti, Taani, Austria ja Holland. Detsembris Riias peetavale MMile lunastavad pääsme kaks paremat ja nelja Euroopas toimuva valikturniiri kaks paremat kolmanda koha omanikku. Teises tänases mängus on kell 16 vastamisi Taani ja Holland.