Eesti uudised

INVALIIDSUSPENSIONI SAAV  ISA: kas pean elatisraha maksmiseks oma äsja surnud ema korteri maha müüma?

Arvo Uustalu, 4. veebruar 2016 06:00

349 KOMMENTAARI

t
Tsiteerime siis klassikuid/ 7. veebruar 2016 13:41
Meie armastatud rahvakirjanik Jüri Kaldmaa avaldab huvitavaid mõtteid oma elust:
http://jyrikaldmaa.blogspot.com.ee/
tsiteerin:
"Lapsed on karistus seksi eest. Midagi ei ole teha. Nüüd kasutan pedantselt ja järjekindlalt kondoomi. Minu mõõt on täis. Elu siiski midagi õpetab"
22. jaanuaril 2004
"Minuga on käinud nõnda, et kui naine saab minu silme all ja teataval kaasabil emaks, siis edasi on voodis prääks. Need on sügavalt minu probleemid, mitte laste emad ei ole kuidagi eriliselt pahad. Kuidas ma lähen nikotiinise habemega lapse tissi külge? Seesama emalikkus, mida vahel hirmsasti vajan, on mulle voodis vastukarva.
Minu perekonda peab ema kõrval kuuluma ka 20-aastane värske liha ja muidugi vaim. Oi, kuidas ma ihkaks terve ja monogaamne olla! Aga faktid räägivad selget keelt. Nii oli Estriga, oli Kaisaga (juba enne Viktoriat), ja karta võib, et läheb ka Agega. Mida rohkem vastu punnin (nüüd hoidun juba teadlikult), seda ägedamalt s e e peale surub.
Ja küsimus ei ole füüsilises – selle väikse asja ajaks ju mõni prostituut hästi ära – , vaid muusas. Lõpuks ometi keegi, kes mind mõistab. Haiglane lähedusevajadus. Lootus, et ehk järgmine on õige ja viimaks ometi lähedane."
"Päeval, mil mu vanim tütar sai kolmeaastaseks, ihkasin hirmsasti kaine olla. Lapse sünnipäev on ometigi alkoholivaba! Ja suure vaevaga olingi, värisesin ja võdisesin. Kuid kallid naise vanemad, kes külla saabusid, tõid muu hulgas ka pudeli konjakit. Kui pidu hakkas lõppema, lapsed lahkuma, õnnelik ja väsinud sünnipäevalaps asutas magama, jõin järelejäänud kolmveerand pudelit üksi ära ja läksin linna peale tuiama. Järgmine hommik algas valge viinaga.
Just tol tütre sünnipäeva õhtul – klammerdudes janusena pudeli külge – tajusin järsku harukordse selgusega, et sellest nõiaringist mina üksinda välja ei murra. Alkohol on tugevam ja teeb minuga, mida heaks arvab."
Head lugemist kõigile huvilistele!
t
Taevas hoia,/ 7. veebruar 2016 14:41
vaesed lapsed, sihukesega häbene silmad peas. Vähe sellest, et on nad näljasurmale määranud, häbistab ja alandab veel ka, kuis jõuab.
k
kui kohtutäitur tuleb/ 7. veebruar 2016 10:40
küll tema müüb, kui korter kas liiga suur v. elatist vaja, Eestis lähevad köik siis kuuse alla, ei huvita kedagi.
j
ja mia invaliid see mees/ 6. veebruar 2016 20:03
k
kahju meestest/ 5. veebruar 2016 23:41
äkki tuleks sellelt titekombinaadilt üldse lapsed ära võtta ja lastekodusse saata, sest on näha, et ta oma titekarjaga hakkama ei saa. Vaevalt, et töölegi läheb. Ja kus on kolmanda lapse isa. Kas keegi on kontrollinud selle mamma elu olu. Ja mis loll jutt see on, et mees peaks korteri ära müüma, mittemingil juhul. Parem juba nõuda läbi kohtu üks laps enda juurde või paluda kohtul makseid vähendada.
n
6. veebruar 2016 19:09
Nõuda üks laps enda juurde?? Huvitav kas siis see tema juures elav laps ei tahagi süüa ja riideid selga? Et siis ngu jaguks järsku raha maksta teisele lapsele ja see kes tema juures elab et selle peale ei kulu sentigi.
Kui laps said valmis treitud, siis liiguta end et need lapsed saaks ka üles kasvatatud!
r
Raimo/ 5. veebruar 2016 14:17
Tead mees riigikohtu otsusega peab Sulle kätte jääma 50% miinimumist ka siis kui pensioniseadus ytleb teisitti ja yldse mine nõua elatise vähendust sinult yle 60 eur ei saa nouda.Mul oli sama lugu ex nöudis miinimumi kuid sai 40 eur vaid .Siiski läksin Soome elama kus kohus vabastas mu elatise maksmisest ja Eesti kohtuotsust ei pööratud täitmisele kuid tuleb anda tugev vastulöök ja rynnak ja töestada jöuliselt ja jälgida seaduseid.Nyyd laps suur ja töötab ja käime tihtti läbi.Kuskil riigis ei nõutta invaliididelt elatist kui ta just rikas pole ja oma eluaset ei saa maha myya selle nimel tasub vöidelda.Sa mees keera sellele exile t.....aha kohtus et eluaeg mäletab uut otsust.Vöimalusel otsi uus naine ja pörutta Rootsi,Soome ja asjad loksuvad sinu kasuks.
h
Huvitav, ...../ 5. veebruar 2016 18:05
....õpetate siin , kuidas OMA laste toetamisest mööda hiilida. Kas peale lahkuminemist need lapsed enam teie omad polegi?Kõik üleskasvatamise mured ema kaela jätta ja mehel ainus mure ,kuidas alimentidest pääseda või võimalikult vähem maksta ?
1
18,19/ 5. veebruar 2016 19:33
tead Raimo, su oma asi, sinu laps vaid. Kui sina otsustasid, et just sinu laps peab konkurentsivõimetuks hädiseks kibestunud tüübiks kasvama, siis jumal sinuga. Keda kotib, tugevad ja targad mehed hüppavad või nahast välja, et järeltulijad läbilöögivõimelised mehed ja naised oleks. Sest elame edasi vaid enda lastes. Jäävadki su geenikandjad ilma lõpuni võõraste ees koogutama ja sitsima, sest omad (sh. otsesed järglased)on teil vaenlasteks sätitud.
Aga kõik see on sügavalt sinu isiklik asi, kuna tugevamad ainult rõõmustavad, kui on ka lihtsamalt allaandvaid persoone võtta.
r
Raimo/ 6. veebruar 2016 01:47
Esiteks jälgin Seadust ja seadusega ei pea Antud loo kirjutaja maksma yle 220 eur kuus ,lugege riigikohtu lahend.Teiseks ei või tema korterit myya kui pole just kalli korteriga,et mees saab uue korteri leida.Soomes on miinimumelatis 157 eur halloo kuid elatustase ja palgad.Ma ei viitsi seda ajada kuid antud seadus tuleks vaidlustada Euroopa kohtus ja võit on ya kindel sest selle seadusega surutakse töövõimetu,töötud,madalapalgaline nurka ja tekitatakse võlglased .Elatis võlga saab ka kustutada kuid need on keerulised nipid ja tõestada on vaja,võlg aegub 10 aastaga alates kui laps saab .
r
Raimo/ 6. veebruar 2016 01:51
Sorry mehele peab kätte jääma 220 eur kuus seega saab kinni pidada 20 eur kuus
r
Raimo/ 6. veebruar 2016 01:51
Sorry mehele peab kätte jääma 220 eur kuus seega saab kinni pidada 20 eur kuus
j
Jaana. S/ 5. veebruar 2016 12:11
Ma ei ole iial mõistnud inimesi, kes võtavad nö mitmenda ringi inimese kaaslaseks ja saavad temaga lapse. Peaasjalikult üle 30 aastased inimesed, mees ja naine, kellel kummalgi eelmistest eludest või abieludest juba on lapsed olemas, ehk siis lapsevanema mured ja rõõmud on läbielatud ja lapsevanemaks olemine ju jätkub elu lõpuni! Ka olemasolevate lastega on piisavalt tegemist ja kasvatamist. Misjaoks veel üks? Sedasi ei jääks ju sinu ja su kaaslase suhte jaoks aega, kui kogu vaba aeg kulub laste kantseldamisele. Mis on selle suhte mõte? Nii mina, kui mu praegune elukaaslane oleme lahutatud. Minul on eelmisest abielust 18 aastane poeg, mehel 2 tütart, üks endisest abielust, teine kooselust. Meie lapsed saavad kenasti läbi, organiseerime palju ühiseid tegevusi, aga mis peamine- me mehega väga armastame teineteist ning meid ühendab lisaks ühisele elule ka ühine hobi: ratsutamine ning hobumajandus, mille kaudu tutvusimegi, Oleme pisut üle 40 ja põhimõtteliselt on veel võimalusi laps soetada, kuid me oleme selle mõtte kohe algul välistanud, sest lapsed on suureks kasvatatud ja nüüd alles (40-dates!) leitud inimene, kes sobib ja kellega on hea elu. Just seda viimast naudimegi. Inimesed mõelge, kuidas elada oma elu õnnelikult ja mitte korrata elus tehtud vigu! Loodan siiralt, et seaduseid muudetakse loogilisemaks, et santidelt ei võetaks viimast kopikat käest!
l
loll värk/ 5. veebruar 2016 12:17
Jaana, sinu jutt on mõistlik, aga kõik ei mõtle, lihtsalt tegutsevad ja hiljem laiutavad käsi. Vastus sellele, miks juba lastega inimesed kokkusaades veel ühe, ÜHISE lapse teevad, on mingi loll mõte aa laa: see oleks meie ÜHINE ja ühendav lüli vms. Ja ilma selle ühise lülita ei ole elu ve? Ainult sellised juhmardid mõtlevad nii, kellel pole ühtegi teist ühist tegevust, hobi jne. Lapsed teatavasti kasvavad suureks ja lähevad oma elu peale. Mida selline "paar" siis peale hakkab, kui see ainus ühendav lüli on läinud? Samuti üks põhilisi lahkuminekupõhjuseid, kahjuks...Paar, kel pole ühiseid tegevusi, ega huvisid läheb suure tõenäosusega laiali niipea (isegi varem), kui lapsed pesast välja lennanud!
k
Kristina/ 5. veebruar 2016 13:52
Mul on umbes sama lugu nagu sinul. Abielus küll ei ole, aga elame koos mehega juba 6 aastat ja meil on kummalgi eelmisest suhtest lapsed, kummalisel kombel samast soost ja mõlemad 9 aastased poisiklutid (muuseas väga head sõbrad on omavahel, nagu vennad!). Minu mees oli see, kes rääkis, et temale 2 poisist täiesti piisab ja mäletab hästi, mida tähendab titamajandus, ühesünaga temal ei ole mingit vajadust uue ilmakodaniku järele, pühendub niigi isaks olemisele ja muuseas maksab elatusraha korralikult. Ka minule sobib täiesti elu 2 poisiga, sest kui poisid on koos, siis me ei ole kordagi mõelnud, et see on sinu oma ja see minu oma. Me olemegi üks pere ja kolmanda jaoks ei oleks ei ruumi, ega ka finantsvõimalusi. Selles suhtes on elu paigas ja oleme rõõmsad.
k
Kristina/ 5. veebruar 2016 14:44
Mainin ka selle veel ära, et minu jaoks on täiesti normaalne, et mu elukaaslane maksab oma pojale elatisraha, iga kuu ja korralikult ning selle summa arvestame oma ühisest kokkupandud teenistusest juba maha ning toimetame selle rahaga, mis üle jääb. Kui mees käib tööl ja saab oma töö eest palka ning hoolib lapsest, siis ta ju maksab. Kuidas veel teisiti? Aga mis puutub loo peategelasse, siis minu loogika ei võta kuidagi selgitada, kuidas ja millise valemiga peab töötu invaliid maksma miinimumi sellest väikesest kopikast, mis tal on? Miks ma seda räägin? Sest minu poja isa oli väga haige ja elavate kirjas teda enam pole, tänu Eesti olematule sotsiaalsüsteemile just...Ma jäin 2 aastasega üksi. Vanemad mul surnud samuti. Aga riigilt raha küsida või loota ei tulnud mõttessegi, sest loogika juba ütleb, et need summad on olematud, kui üldse. Käisin tööl ja hoolitsesin, et endal ja poisil hing sees püsiks. Tänaseks olen õnnelikus kooselus maailma parima mehega! Jürile hoian pöialt!
t
Tublid!/ 5. veebruar 2016 18:34
Oleks sellise mõtteviisiga rohkem inimesi!Õnne ja üksmeelt teile !
t
Teeline/ 5. veebruar 2016 23:57
Mulle jäi küll segaseks, kellele su mees elatisraha maksab, kui poeg teie (isa) juures elab?
k
Kristina/ 6. veebruar 2016 20:05
Mehe poeg ei ela meie juures, üle nädala elab nädal aega meie juures. Sellegipoolest maksab mees elatisraha ühe konkreetse summa, milles nad endise naisega aastaid tagasi lahku minnes kokku leppisid ja seda ilma igasugu kohtuskäimiseta. Ei ole mingit kalkuleerimist, et 2 nädala eest kuus vms. Raha on alati läinud poisi peale, seda on näha ja kõik on korras. See mulle oma mehe juures meeldis juba siis, kui alles kohtamas käisime. See, kuidas ta oma pojast hoolib ja räägib temast, elatisraha maksmine k.a. Vaatasin, et hea mees ja hea isa, kordagi ei rääkinud ka endisest naisest halvasti. Lihtsalt kõik inimesed ei sobi kokku elama, aga lapsevanemateks jäädakse elu lõpuni ja oma laste eest tuleb hoolt kanda ka siis, kui vanemad enam koos ei ela.
e
Eh naised..../ 5. veebruar 2016 11:19
Kas tõesti arvate ,et see seadus tegelikult on normaalne?Mõelge kui teil on näiteks poeg kellel on kolm last ja ta mingi õnnetuse tagajärjel kaotab töö võime.Kas olete teadlikud,et kui teda siis sealt perest välja visatakse ja ta pole võimeline maksma siis rakendub see seadus teie kui vanematele ja vanavanematele.Raha on alati hea saada aga igal asjal peavad olema ka reaalsed ja inimlikud piirid.Kellegile pole otsa ette kirjutatud kui kaua ta täie tervise juures on.Oled korra valel ajal vales kohas ja oledki kellegi tegevuse tagajärjel sant valmis.Miks eesti inimestel ikka ja jälle on kõige magusam pala teine eestlane.Kas tõesti pole me võimelised arenema?
v
6. veebruar 2016 19:24
Vanaemana on sellist olukorda väga valus ette kujutada. Kuid sellesama vanaemana tean et sööksin kasvõi neidsamu pagana kartulikoori ja viiksin kooritud kartulid oma lapselapsele. Kui on kahtlusi lapse ema raha kasutusoskuse suhtes, siis on võimalik ka toetada mitterahaliselt. Laps vajab riideid, toitu, mingi trenniarve, jne., palju on asju mida laps vajab. Kasvõi elektri ja netiarve maksmine, ilma netti omamatta tänapäeva koolis enam hakkama ei saa. Igast asjast tuleb endale arve alles jätta, koopia annaksin emale, originaali jätaks endale. Minu lapselaps pole süüdi selles et ta kaotas oma isa, või veel hullem et mina olen oma pojast lontruse kasvatanud (annaks jumal et seda kunagi tõdema ei peaks).

a
Aasa Kaldmets/ 4. veebruar 2016 22:08
Hämmastavalt vastutustundetu mees. Saan invaliidsuspensioni ja ei suuda enamat lastele anda. Miks invaliid? Miks siis perekonnast lahku läks? Kuidas kolmanda lapsega valmis sai, endalegi pole elaatusraha. Kuhu on jäänud meeste vastutustunne laste soetamise ?
h
hämmastujale/ 5. veebruar 2016 00:25
" Kuhu on jäänud..." Aasa Kaldmets, kas sa oled seni puu otsas elanud? Mis jutt? Vastutustunne on alati olnud kahel mehel kümnest!
a
Aasa/ 5. veebruar 2016 09:52
see ei ole üldse sinu asi miks keegi lahku läheb või invaliid on. Ja kuskil pole kirjas, et lapsetegemiseks vajalik riistapuu on invaliidsuse põhjuseks. Seega on lapse tegemine ju võimalik. Ja kuhu jäi siis tolle eksnaise vastutustunne kolmanda lapse soetamisel? Ta ju teadis, et eksmees ei ole võimeline maksma, mängis ämma korteri peale välja. Aga unustas ära, et pole abielus. Vastutus ikka mõlemapoolne. Pealegi kui laps on ülikooli lõpetanud siis ei pea talle enam elatisraha maksma. Nüüd tagantjärgi nõudmine on imelik, miks naisuke sellega nii kaua ootas? Lihtsalt sellepärast, et nüüd istub ise titega kodus ja korter terendab silme ees. Kohe peab oma õigusi nõudma, mitte ärkama aastaid hiljem ja siis lärmama, et isa on halb ja vastik ning hoolimatu.
e
5. veebruar 2016 10:28
Ehk kui sandiks jäi, jäi ta ka naisele ülearuseks. Tuleb üsna tihti ette!
r
Raimo/ 5. veebruar 2016 14:50
Idikas sinusugused tuleks saata sohu
n
naine/ 6. märts 2016 01:33
olen 43 a abielus sama mehega ja ka 2 last, kuid ütleks pigem ikka nii, et naised võiks rohkem oma põlved koos hoida ja pole alati mõtet mehi süüdistada.
a
ap/ 4. veebruar 2016 20:09
elatisraha tuleb maksustada saadav tulu on seega,lp mta tehke seda
elatisraha tuleb mta poolt maksustada seega must raha on !!!
s
5. veebruar 2016 00:37
Sa tahad, et su lapse pisku oleks veel piskum?
9
9 lapse isa./ 4. veebruar 2016 18:33
Tere,tõesti ma ei valeta,jutt selge ja puhas nagu Savisaare prillikivi.Olin abielus laps hakkas saama 2 aastaseks pidasin bussijuhi ametit.Saadeti uudismaale partisanina vilja vedama,sügisel tulin tagasi jõudsin koju öösel.Koputasin kodu uksele,keegi jors tuli titikatel uksele vastu ütles mida sa lõhud siin öösel.Ma ütlesin oot oot mida raisk ma tulin koju.Naine pani öökleidis minema jors taga.Hea,et ma (vesmesokist),seljakotist nii kiiresti (stõknosi) pussnuga kätte ei saanud muidu oleks kaks laipa olnud.Laps tütar oli ämma pool.Naoine ennem rääkis ei taha sinult alimenti ei ,midagi peaasi sinust lahti saab.Andsin lahutuse vana lits pani ikka alimendid peale.Bussipeal oli hea palk ja kõrvalt tuli ka.Bussipeal olles oli naisi jalaga segada ja tagajärg oligi käes.Vaatasin mida kuradit ma tapan alimente läksin metsavahiks 70 rubla kuu palk oli metsavahi palk.Oma teine ametlik naine pani ka alimendid peale,et vähem maksta.Oh kus kohtupeal tsirkust 9 naist koos kes nutis kes tülitses jageles.Mäletan ilusti kohrupeal loeti ette 9 le naisele igakuine alimendi raha (kommiraha) lastele 7 rubla 78 kopikat.No kuidas ma seda raha väärtust teile nüüd ütlen,kroon on vahepeal olnud nüüd eur.No ütleme niimodi,et viina pudel maksis 3 rubla 62 kopikat.Nii,et nemad said kahe viina pudeli raha kätte ja natukene peale.leiva hind oli 12,14 ja 16 kopikat.Tikutoos oli 1 kopikas.Kilo sardelli 1 rubla 60 kopikar,keeduvorst 2,10,2,20 rubla jne.Aa mis naised hakkasid kohtupeal karjuma,vaadake inimene on rikkur sõidab autoga ringi on auto ostud.Ma võtsin metsaülema käest moskvitsi kohtupeale minna naisega.Metsavahil oli hea elu kui eesti aeg tuli oli lõpp,Kollase kaardiga sain kõik metsavahi maja ,laudad,aidad,küünid ,saunad garaazid jne omale erastatud.Metsavahil oli püss,liha muret ei olnud,pauk käis siga laudas.Koguaeg müüsin puid vaikselt,metsatehnik metsaülem sai sealt oma jao.Ostsin auto,ehitasin linna maja,töötan jälle bussijuhina elu on hea,lapsed suured,naine on sama hea ja kallis,varsti lähen pensionile.Nii,et sina naerusuine mees ära müü midagi maha,anna kohtusse jaotatakse kõik võrdselt.Kõikke ilusat Teile emad isad ja lapsed.
o
4. veebruar 2016 19:42
on sinul alles järjepidevust:)
Kujutan ette, et mõnele teisele oleks see esimene ülearune laps kainestavalt mõjunud, aga lausa 9 neid idioodi järjekindlusega juurde vorpida... see juba äramärkimist väärt.
Peab inimene ikka ennast põlgama, et 9 põlastusväärse (sa ju põlgad) naisega vahekorda astuda kõige intiimsemal moel,
Mingi pordu ordu, väkk
s
sa nimeta jopskin /19:42/ 4. veebruar 2016 20:53
Oled ise kade idioot.Kuidas kepi mees põlgab naisi.Sa tropp ise ka aru said mida sa kirjutasid.Vot eesti mehed tehke järgi mida iga mees ei suuda,tean juba neid bussijuhte.
n
4. veebruar 2016 21:29
no kui ta seda tsirkust kirjeldas, siis tema naistelembus ja armastus ei paistnud kuigi hästi silma. Sihke konveieri mees, puss taskus, ise libu ja partnerid samasugused. Peavad ikka naised meeleheitel olema, et sihukese pordu-oduga liituda...aga nohh lihtsad inimesed on tihtipeale ka peast lihtsad ja egas neil ju kuskilt printsi loota olnud. Nemadki ju armastust ja peret tahtsid. Lihtsalt lihtsameelsed, tootmisliin töös
k
kellele seda iivet vaja?/ 4. veebruar 2016 22:21
Ise ta tegi metsa putket selle iibe eest.
x
XX/ 4. veebruar 2016 18:27
Minu 3 lapse isa (55 a.) on ka praegu invaliid. Pensioni saab ta kuskil 80 eurot kuus kätte, lisaks 50 eurot puudetoetust, mida sissetulekuks ei loeta (80 protsenti töövõimetu). Elatist maksab 42 eurot kuus, sest invaliidsuspensionist ei tohi üle kolmandiku maha võtta. Mõni kuu tagasi sai noorim laps 18-aastaseks ja on 11.klassi õpilane. Kaks vanemat last õpivad kõrgkoolis. Elatisevõlgnevus on üle 10 tuhande euro, mida saan ilmselt laste isa elu lõpuni. Selle raha annan lastele. Lapsed ise täisealiseks saades oma isa vastu hagi kohtusse ei andnud, kuigi õppimise korral on ka lastel õigus oma vanemalt elatist nõuda. Lapsed haletsevad oma isa ja ei nõua selt rotilt midagi.
Olen pidanud tegema üliinimlikke pingutusi, et lapsed oksinda suureks kasvatada.
x
XX le/ 4. veebruar 2016 18:46
Mees läheb hooldekodusse või vanadekodusse lapsed hakkavad maksma nagu tolmab.Kui ei oleks alimente nõudnud oleksid lapsed nipi näidanud.Minuga on selline lugu.
n
nii ongi/ 4. veebruar 2016 20:58
Olin kunagi samas seisus, kuid loobusin igasugusest kohtu ja muust jamast, kui poeg õppima läks. On õigus jah üle 18 aastase õppimise korral asi kohtusse anda ja nõuda elatisraha. Aga kui teada, kuidas susserdatakse ja kõike muud.... No milleks oma närve rikkuda. On ainult üks aga. Kui see rongaisa ükskord ise abi vajab, siis tuleb tal meelde, et tal on laps- no mis üks laps- ja mitte üks vaid mitu. Siis riik teab, kust küsida selle väeti ja armetu hooldusraha. Vot siis lähen kohtuni kasvõi välja ja ka meie ühine poeg. Ei saa isegi mitte küünemusta!!!!!!!!!!!!!!
e
5. veebruar 2016 10:33
Ennast kiitmast ma ei väsi!!
v
Vaat kus hummaansed,/ 5. veebruar 2016 13:29
lapsed tulevikus täiskasvanud, kõrgema haridusega saavad head palka ja pigistavad invaliidist isalt kuni surmani niigi kesisest rahast veel raha välja?
1
13,29/ 7. veebruar 2016 17:53
sa loll ei saanudki aru, et kõrge hariduseni ja hea palgani vajab see laps hoolt ja raha vähemalt 25 aastat. Ja seda sa ka nagu tähele ei pannud, et ei nõutagi rotilt midagi.
Lihtsalt oleks kena, kui see rott siis välja ei ilmu, kui lapsed oma käe peal ning vaha oma peret ja lapsi toetada, mitte ihnet rotti. Aga selle ütlemisel tundsid end juba puudutatuna. Juba oled sina arvestanud sellega, et lapsed sind loetama hakkavad.
Küüniline ja väiklane ja õel oled sa. Lisaks eluvõõras. Sina sitt ei saa viinata ega söögita, aga lapsed näe peavad söögita hakkama saama. Ise sa hakkasid alles täiskasvamust peast sööma või?
d
dfgfd/ 4. veebruar 2016 17:46
Mehed, siin hea õppetund !!! Pekske 3 korda pihku enne kui naisega kohtuma voodisse lähete.
ä
ärge idioodi/ 5. veebruar 2016 03:46
soovitusi uskuge - vana hea kondoom/aka preservatiiv ajab asja ära. ta küll maksab midagi, aga enne jätke oma jobusõpsile see viimane õlts ostmata, aga see kummistsõber olgu ikka käepärast.
ä
äkki/ 5. veebruar 2016 13:30
hoopis siis kumminaine osta?
m
miks mitte?/ 5. veebruar 2016 21:25
t
Tagajärjed/ 5. veebruar 2016 14:28
Ja pärast ärge imestage, kui Eesti rahvas välja sureb ning need, kelle jaoks naine on mehe eraomand ja sünnitusmasin, mailma üle võtavad.
j
just/ 4. veebruar 2016 17:02
ja sellised mehed (kes ei maksa alimente ja teevad kõik selleks, et mitte tööle minna, kuna siis peab alimente maksma) on esimesed lastelt raha nõudma, kui lapsed täisealised on, siis teavad kõiki maailma seadusi ja OMA ÕIGUSI. Aga kui naised ei sünnitaks ja saaks valida ainult haritud, rikkaid, ausaid, siis oleks Eesti juba 100 aastat tagasi olnud inimtühi lapike maakeral.
j
Ja peadki müüma/ 4. veebruar 2016 16:28
Mees mis hädaldad. Laste pärast pead kasvõi surnuks rabama. Vastik lugeda.
p
Pilve/ 4. veebruar 2016 16:00
Kui kaks inimest sigitavad lapse,siis nad ka koos selle üles kasvatavad.Kui üks läheb perest lahku,siis maksab alimente.Kui vabatahtlikult ei maksa,siis NORMAALSES RIIGIS on selleks ühemõtteline SEADUS,mis sunnib seda teist vanemat lapsele elamisraha maksma.Riigi valitsis kõigi oma ministrihakatistega ei pea iga päev pidama debatte,kuidas mees saaks mehega önnelik olla.Riigikogu ei pea sellist haiguslikku nähet aastaid arutama ja seadustama ja väitlema ja võitlema.See energia oleks tulnud ammu suunata lastekasvatamisest mitte osavõtvate vanemate vastutusele võtmisele.Kui till püksis ei püsi,siis maksad.Ja kui ei osaka perekonda hoida ja armastada,siis ära poegi,ega ära sigi.Iga tegu nõuab vastutust.
Alimendid tuleb muuta niisama kohustuslikuks,nagu seda on liiklustrahv.Seda ju saadakse sisse nõutud,aga näe alimendid käivad üle jõu.Muide,nõuka ajal küll keegi kõrvale ei saanud hiilida.Nii et praegune valitsev klikk on kehvem kui oli nõukogude kord.Nii on.Püherdage palju tahate.
a
Aga .../ 4. veebruar 2016 16:39
Nõuka ajal jäi vähemalt pool sissetulekust alles vastavalt laste arvule ja naine maksis tulumaksu ka alimentide pealt mis sai!!!!
a
Aga le/ 4. veebruar 2016 17:22
Tatnina ära aja jura kui midagi ei tea mis kuradi tulumaksu alimentide pealt. Nõuka ajal oli 1 lapse pealt 25 %. 2 lapse pealt 33 %,, 3 lapse pealt 50 %. Võisid lapsi vorpida 100 naisega üle 50 % ei võetud. See 50 % jagati kohtuga kõigile omavahel.Mina maksin esimesest abielust lapsele 25 %.Teine naine sai ka lapse andis kohtusse jagati 2 lapse pealt 33 %.Esimene naine hakkas saama ainult 16,5 %. Kui esimesest abielust laps sai täisealöiseks võttis 2 ametlik naine alimendid maha.Oleks võinud ka jätta sest raha tuli ju omale.Minu palgast arvestati enne maha tulumaks siis alimendid. Tatninad ärge ajage tati suust välja kui midagi ei tea.
s
Sesse/ 4. veebruar 2016 18:02
Sain ka ise nõukaajal oma lapsele alimente ja maksin selle pealt tulumaksu, nii et ära lahmi, kui ei tea!
m
Mare,Sessele/ 4. veebruar 2016 18:51
Kallis inimene ole aus ära valeta,kas sina oled see üksi ilmas ja mis erand sina siis olid.Häbi võiks olla valetada.
h
Heli/ 4. veebruar 2016 20:41
Ütle Sesse palju sa tulumaksu maksid,too mõni näide või mis aastal see oli.Väga huvitav kuulda olen ka olnud Nõuka ajal olnud alimendi saaja.Huvitav kuidas minult ei võetud tulumaksu või kuhu see maks maksma pidi.Minul oli veel selline jama kui laps kooli läks tuli järsku kohtukutse.Endise mehe uus kaasa nõudis ka alimenti ja minu lapse alimendi raha vähenes siis oleks pidanud mingisugune tulumaks ka väiksemaks minema mida üldse ei olnud.Palun selgita.
v
Veelkord Heli 17:22 le kommenteerijale./ 4. veebruar 2016 21:03
Vot vot Teil on täiesti õigus,mina teise kohtu ajal hakkasingi 16,5 protsenti saama 25 st.Mäletan kuidagi kohe peaaegu pool alanes aga mingisugust tulumaksu küll ei olnud.
n
naine 55/ 5. veebruar 2016 00:33
Ära nüüd süüdista teist valetamises! Oli küll selline aeg,kus alimentidelt tulumaksu nõuti! Häbi võiks olla kisada,kui kõiki aegu ja seadusi ei tunne! Ka minul oli "au" maksta alimentide pealt tulumaksu! See pull ei kestnud küll eriti kaua,aga oli ometi selline kord.
r
raamatupidaja/ 5. veebruar 2016 08:45
Sessel on õigus,oli jah selline aeg kui alimentide saaja maksis selle pealt tulumaksu.
Aga siis käis kõik läbi töökoha, alimendid peeti kinni mehe töökohas, sellest ei pääsenud ja eks lapsi oli ka mööda ilma vähem laiali, inimesed olid abielus
h
Helile/ 5. veebruar 2016 11:01
ära ärritu, sina saidki juba tulumaksu võrra väiksema summa kätte, mingil ajal 70-80-ndatel aastatel oli korraks selline seadus, et väljamakstavalt summalt peeti tulumaks kinni, siis muudeti ära ja jälle maksustati mehe kogu sissetulek
t
Teeline/ 6. veebruar 2016 00:09
Tol ajal oli ju veel see nüanss, et kolhoosi liige ei maksnud tulumaksu. Kõik, mis välja teenis, ka jätte sai.

e
endine eestlane/ 4. veebruar 2016 15:25
invaliididele ei kehti elatismiinimum,nendelt lubab riik pool pensi arestida ja 100 euri jätta.Jüri
on moraalselt lastest väga hooliv ja mul on kahju et tema ja ta pered eestis elama peavad
m
mingi/ 4. veebruar 2016 16:24
Kepparist ivaliid, kui ei jaksa ülalpidada, siis ei maksaks ka teha nagu aru saada tegi ühele kaks, keda ei jõudnud ülalpidada ja siis küttis järgmisele veel ühe,siin hakkab invaliidsus vist ajust pihta.
t
trt/ 4. veebruar 2016 23:42
Aga hea, et needsamad kepparist invaliidid mingilgi moiel iivet hoiavad! Mina näiteks küll ei julge enam lapsi teha, sest õppetund on käes. Te naised siis ärge vinguge, kui mees lapsi ei taha, sest eelmisest kooselust oma õppetund käes!
l
lapse/ 5. veebruar 2016 13:35
saamise otsustab ikka naine, kui tahab last, pealegi pole ju kindel, kellega see laps tegelikult tehti, sõimake naisi.
a
aga/ 5. veebruar 2016 15:31
mis selle iibega peale hakata kui keegi ei suuda neid kasvatada, koolitada.Naised peaksid eelkõige mõtlema kui mitmendale ringile lähevad. Tavaliselt arvatakse, et hoiavad meest kinni kui laps tulemas, elu näitab muud. Vaesus sünnitab vaesust, ei ole nendest meestest lapse kasvatajaid.
v
Väga kummaline see elu meil/ 4. veebruar 2016 15:23
Miks Brüssel selle koha pealt vait on? Ei saa ju isalt kogu raha ära võtta, ka tema tahab kuidagi elada! Elatisraha tüleb palga järgi määrata ja kui alimentide elatusraha suurus ei sobi, siis emastel ei tasu vaeste meestega lapsi sigitada!
k
4. veebruar 2016 16:18
kui emased rikkaid noolivad, siis jälle ei jõua elujõuetute isaste ruigamist ära kuulata.
Kogu aeg mingi ving püsti. Üks päe naised pahad, et AINULT rikkaid vahivad, teine päev, et ei suuda rikkaid ära sebida. Üks päe häda, et peded lapsi ei sünnita ja seeme kaotsi läheb, teine päe, et naised kõik (ja rohkemgi veel) seemned kinni püüavad ning sarisünnitamisega tegelevad, kolmas päev on naised feministid-karjeristid-egoistid ei sünnita ega muretse iibe pärast.
Issand, kui hädised ja tatised on isased isendid meil:(
j
jeh/ 4. veebruar 2016 15:22
naine, võta ometi aru pähe! Kui tahad lapsi, siis võta mees, kes ON mees. Võta mees, kes on vaimselt ja füüsiliselt terve, töökas, kaine, vaimselt arenenud, tasakaalukas, omab tööoskusi, mis võimaldab peret ülal pidada.
Aga sa ei mõtle enne kui mehe voodisse ja oma ellu lubad ja siis pärast oled mitme lapsega üksikema või on sul nende kõrval ka mehike, kellest pole pere jaoks asja.
Ja siis süüdistad riiki!
Naine, sa ei saa ju äpukese kõrval elada inimväärset elu. Ole parem üksi , kui oled tark.
t
Teeline/ 4. veebruar 2016 19:33
Ka "mees, kes on vaimselt ja füüsiliselt terve, töökas, kaine, vaimselt arenenud, tasakaalukas, omab tööoskusi " võib jääda invaliidiks. Ka siis on ta samasugune rott, nagu kirjutas XX / 18:27, 4. veebr 2016? Enne mõtle, kui paska suust välja ajama hakkad.
See pole naine, kes invaliidistunud meest rotiks nimetab ja uue, ilusa, terve, rikka juurde lendleb.
s
4. veebruar 2016 21:23
Südametunnistusega mees annaks vabatahtlikult oma pensionist või pärandist osa lastele, aga mõni tüüp ainult vingub kui raske temal ikka on ja teeb mida iganes et ei peaks sentigi kulutama. Häbi sellistele.
a
alles ju/ 5. veebruar 2016 13:39
üks siin kirjutas, et invaliidsuspension on 80 euri, mida sa sellest veel lastele annad, kes peaksid nüüd suuremat toetust saama?
t
trt/ 4. veebruar 2016 23:46
Üldiselt peavad emased ikkagi isastega leppima, mitte vastupidi! Kui soovite ise kusagilt sper,at hankida, siis andke minna. kuid millegipärast on naised väga kartlikud selle suhtes. Kas mitte pole põhjus selles, et teil pole pärast kellegilt elatusraha nõuda?
s
Siis ei tohimadalapalgalised lapsi üldse sigatadagi!/ 4. veebruar 2016 15:18
Iial ei tea, kas abielu püsib või mitte. Lapsed sünnivad ikka perre. Kummaline on see, et pärast lahutust on need nõutavad alimendid nii suured! Raske uskuda, et 320 eurot kahe lapse peale kuus kulub. Kas ema paneb ka omalt poolt 320 eurot? 640 eurot kahe lapsele kuus pole üldse reaalne, kui teenitakse miinimumilähedasy palka! Siit järeldus, kui sa saad väikest palka või oled üldse invaliid, siis pole mõtet järglast sigitadagi!
k
Kala/ 4. veebruar 2016 15:13
Mehe küsimuses peitub vastus: pead jah korteri maha müüma. Sest kohustused on vaja täita ja lapsed tahavad ülalpidamist. Invaliidsus kui selline ei ole antud juhul teema - teadaolevalt võtavad kohtud selliseid asjaolusid arvesse, nii et arvan, et pead kohtult paluma, et määrataks elatis alla miinimummäära. Üldjuhul määrataksegi.
h
Huvitav see.../ 4. veebruar 2016 14:48
Elatismiinuimum 2016 aastal on 215 EUROT.Kahe lapsega 430 EUROT.Miinimum palk jääb sellest tugevalt alla kuna peale makse summa ümmargusel 360 EUROT.Juba see on mõtlevapanev ja näitab ,et riik on oma seadustega vastuolus.Töövõimetus pension ei kuulu tulude hulka.Minul see väiksem kui elatis raha ühele lapsele.Samas kas tõesti vaid üks pool peab lastele raha andma?Näiteks naisel 4 last millest kaks kuulub ühele mehele.Naise kuu sisse tuleks 500.Ülejäänud lasterahad.Kust võtab see naine raha elamiseks?Loogiline ,et tema ei panusta lapsele midagi kuna vaid üür üle 200.Sinna juurde veel sidevahendid ,autokulud jne.Kindel see ,et enamus mehi kellel väike sissetulek ja lapsed olemas ei ole enam osadele naistele vajalikud.Parem nõuda juba elatis ja võtta uus mees kellel pole lapsi .Kena on vaadata peresid kes on külg külje kõrval nii rõõmus kui hädas.Aga üks asi mida sellised emmed ei mõtle on laste tunded.Ühel hetkel võib see laps tahta hoopis teise vanema juures elada ja siis keerab see kõik nendele emmedele tagasi.Kurb reaalsus.
m
Mis / 4. veebruar 2016 15:08
Asi keerab nendele emmedele tagasi? Mis kurb reaalsus? Tegu pole, et kes nüüd kellele kuidas ära paneb. Taga on ikka reaalsed väikesed inimesed, kes vajavad kasvatust ja hoolt.
l
Lapsed ..../ 4. veebruar 2016 15:42
Vajavad nii isa kui ema.Aga kui lihtsalt rahalistel põhjustel visatakse teine pool laste elust välja.Kui mõni naine arvab,et ta mehele ära paneb sellega siis ta enda ninast kaugemale küll ei näe.Kõige suuremad kannatajad on lapsed.Tean kohtu asju kus isadele isegi ei näidata lapsi olgugi ,et elatis makstud.See pidavat lastele halvasti mõjuma kuna lapsed tahavad isaga olla ja ei suuda aru saada miks nad ei saa olla isaga.On ka olemas selliseid emasid kes ei tee selles takistusi.Au neile.
ä
ära pabla 14,48/ 4. veebruar 2016 16:04
väga vähesed mehed maksavad miinimum elatist või rohkem. Kohtud määravad nüüdki vähem meestele, aga need mis varem määratud...on luubiga vaatamiseks. Kui veel elatise maksja haige või puhkusel, siis jääb vahepeal mitu kuud vahele, kus lapsed võiksid nälga surra, kui ka ema otsustaks puhata kõigest ja kõigist,
k
Kas.../ 4. veebruar 2016 16:46
ise ikka tööl käid või elad ainult lastele saadud rahadest ja sotsiaal toetustest???
j
jah/ 4. veebruar 2016 17:11
käin tööl, saan palka, sotsiaaltoetuste ega elatiste saamiseks pole õnneks põhjust olnud. Aga tööalaselt olen rongavanematega kokku puutunud hulgi. Veel hiljuti nägin indiviidi, kes maksis kohtu kaudu elatist 30€ ning muretses, et peaks vist naist jälgima kuna kommentaare tema loeb ning mure on suur, et laps seda raha ei näe ning naine rikkaks võib saada. Tahtsin lohutada, et kui laps nii 3x kuus oma väljaheitele pilgu peale viskab, siis on ta sisuliselt selle väikse euriku ära näinud, aga muul viisil väga ei näe küll. Raha nägemiseks peaks nälgas olema ja euriku ära raamima, aga see ei toida niigi nälgas last.
Aga, muidu jah 35-70 (viimane kahe lapse peale) olen näinud, rohkem mitte, see eest rongaisasid küll ja küll. Ebameeldivalt tatised töö-ja elujõuetud isendid.
m
Mann/ 4. veebruar 2016 14:31
Tuleb kohe meelde see strippari lugu, kus 3 poolearulist "emmet"alimente märkavad nõuda, tütred enam-vähem juba mehelemineku eas. Kus te varem olite? Selles ürituses sureksin ma ilmselt häbipärast surnuks, no andke andeks, kolm ühe mehe armukest saavad sõbrannadeks ja hakkavad vandenõu sepitsema. Mõni naine eneseväärikusest kohe ei tea mitte halligi! selline käitumine ütleb nii mõndagi nende tädikeste kohta ja lasta sellest veel saade teha....??
t
targutaja/ 4. veebruar 2016 14:22
Isa ei pea omama kinnisvara ega muud vara, kui ta ei jõua oma lastele maksta elatisraha! Kui vastutada ei taha, hoia püksid jalas ja ära puista lajali oma sugurakke. Nii lihtne see on. Kui mehed vinguvad, et neilt peteti välja sugurakud, siis ikkagi sama jutt - hoidke püksid jalas. Keda aga vägistati laste saamiseks, oleks pidanud pöörduma koheselt politseisse ja sel juhul poleks mingit hilisemat vastutust. Armsad mehed , saage ometigi juba aru , kui olete vahekorras naisega ja ei tee ise midagi raseduse vältimiseks, siis vastutate selle eest ja olete kohustatud elatis maksma eostatud lapsele. Et kordamine on tarkuse ema- HOIDKE PÜKSID JALAS, kui lapsi ei taha või neid üleval pidada ei jaksa!
n
naisele/ 4. veebruar 2016 14:39
Laps eostatakse kahe inimese tegutsemise tulemusel. Vastutavad mõlemad. Ühiskonnas on väga mäda mõtteviis - kuna naine otsustab sünnitada, siis tema üksi vastutagu. Selleks, et last üldse ei eostataks, peavad hoolt kandma mõlemad! Mõlemad peavad vältima rasestumist. Kuna naine jääb rasedaks, siis ongi mugav öelda - tema otsustagu, tema vastutagu. Kurb on see, et ka naised kaitsevad selliste meeste vastutustundetud seemne jagamist.
1
16,01/ 4. veebruar 2016 19:33
Kui mees ei taha lapsi, siis saab kõige paremini tema otsustada, kraan ju tema külges. Ise tead, kuhu soristad. Kui kondoomiga potentsiprobleemid, siis tuleb lihtsalt õigel ajal välja tõmmata. See pole abordist valusam ega ohtlikum. Kui sinu jaoks juba kumm seksuaalsusele halvasti mõjub, siis kujuta ette, kuidas veel pillid naise seksuaalsusele mõjuvad!
Rasedust peab ikkagi ära hoidma see, kes lapsi ei taha. Kui aga rasestumine aset leiab, siis on tervelt kaks inimest, kes pole ära hoidnud ja need kaks ka vastutavad. Täiskasvanud inimesed ju, mitte lasteaed, teavad kuis uus elu alguse saab ja peavad teadma ka elu hinda.
a
Alguses/ 4. veebruar 2016 14:48
on ju suur armastus, siis saadakse ühised lapsed. Tüdinete teineteisest ja algabki vihkamine, sest kuidagi ei saa kokkuleppele kes on sinnamaani lastesse rohkem panustanud.
t
Targutajale..../ 4. veebruar 2016 14:59
Kui sa ei jäksa last kasvatada siis las mees kasvatab.Maksad talle elatist ja elu lill ja sul muret vähem.Lihtne ju.Eesti seaduste järgi on vanemad võrdväärsed lapse kasvatamisel.Kindlasti saavad paljud mehed paremini hakkama.Tean üksikisasid.Aga nendel on eneseväärikus palju suurem ,sest nad ei nõua elatist .Kui ema tahab siis ostab ise midagi või kannab lastele pangaarvele raha.Nii lihtne ju.

a
4. veebruar 2016 14:20
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
Naine, 35 a abielus/ 4. veebruar 2016 20:12
Lisaks: Ükski naine ei lähe samuti HEA mehe juurest minema.
Ei hakka siin manitsusi jagama, kuid .........kitsarinnaline egoism ja veel kord kitsarinnaline egoism on ......
l
Laua/ 4. veebruar 2016 14:15
Huvitav kas eksnaisel ei lähe äri hästi? On ehk liiga kallid hinnad, et eksmehelt seitset nahka seljast koorida üritab? Või ei teeni uus mees piisavalt pappi? Või on üldse töötu? Jah, talv on, puhkajaid ehk ei ole? http://www.kohilahotell.ee/est/
a
A/ 4. veebruar 2016 14:10
Loodavasse Vägeva sotsiaalkeskusesse on teretulnud kõik Eestis vaesuse elavas inimesed - neile tagatakse soe korter , head pesemisvõimalused ,internet ,televiisor ,tasuta arstiabi ,päevaraha , abistatakse hea töökoha leidmisel jne . - kõik meie puudustkannatavad inimesed -pöörduge abi saamiseks Vao või Vägeva keskuse poole !
t
Teeline/ 4. veebruar 2016 19:56
On ainult kaks tingimust - pead olema tumeda nahaga ja oskama mõne sõna inglise keeles plämiseda.
j
Juba Vaos/ 6. veebruar 2016 18:42
Kingaviks Konsumis 1.30, jagus ka sõbrale. PS. ei pea oskama sõnagi inglise keelt, porise arusaamatut möla ja oledki Inimene. PPS. sealiha söömisest keeldu.
n
nõus Marleeniga 100%/ 4. veebruar 2016 14:08
ja lisaks veel et tegelikult peaks ikkagi riik normaalsed normid vastavalt sissetulekule elatusraha saamiseks kehtestama sest mõne naise ahnusel oma endise mehe suhtes loomulikult pole üldse piire
s
sagedane mittemaksmise põhjus/ 4. veebruar 2016 13:56
on see , et lapse(laste) emal on uus polt. selline tore töötu voodikaaslane ja kes siis sinu antud laste raha eest elab, sööb ja joob. no kuidagi ei kisu sinna "perekonda" raha andmast. aga selline ilmne raha mitteotstarbeline kasutus ei huvita kedagi.
m
Marleen/ 4. veebruar 2016 13:48
Hämmastav! Päris paljud ei näe ennast. Kas inimene peab välja nägema muserdunud ja vihane kogu aeg? Mis puutub siia, et Jüri on pildil liiga lõbus? Mida te ilgute?! Kas haigused küsivad luba tulles? Mitte keegi ei ole meist kaitstud haiguste eest, mis lõppeks meid invaliidistuda võivad. Pigem ei saa ma aru sellest laste emast, kes nõuab võimatut. Kõike saab ajada inimlikult, mõistuse piires. Aga tundub, et laste ema on üle oma varju hüppaja. Mis õigusega nõuab ta võimatut? Ilmselt puudub sellel naisel empaatiavõime või on ta haige, et tahab eksmehelt röövida kodu. Kas Jüri peaks siis nälga surema ja oma pensioni lastele maksma? Kodutuks jääks ta juba nii ehk naa, kui ema korter eksnaisele läheks. See naine on lihtsalt üks suur manipulaator, ei muud. Kõik muudkui lahmivad. Tetae kas kes Jüri on? Mis kuradi alkoholi teemat te siin mainite? Jüri Kaldma on andekas kirjanik ja poeet, täiskarsklane. Olete mõnda ta raamatut lugenud? Kindlasti mitte. Soovitan. Saate ka targemaks. Kohutav! Ilkuge meie riigi seaduste pärast, mitte inimese kallal.
m
Marleenile/ 4. veebruar 2016 14:28
Nime ma ei tea aga see Kontra kusagilt Võrumaalt Urvastest kas ta on hea luuletaja kirjanik poeet ja kas on ikka õige mõistusega inimene. Marleen ikene loe oma tekst läbi oma vigadega ja käi ka närvi ravil.
j
ja sulle/ 4. veebruar 2016 14:37
Kui sina ei jaga midagi intelligentse inimese luulekunstist, siis kobi tagasi oma urkasse ja kuula Sky Plussi ja vaata kanal 2- see on sinu eelistus ilmselt :)?
m
Marleen/ 4. veebruar 2016 15:05
Kas pole millegi muu kallal ilkuda, kui mõne näpuka? Marleen ikene? Äkki oled ise düskraaf? Kontra? Sellist luuletajat ei ole olemas. On Conrta ja täiesti normaalne inimene ja hea isa oma lastele. Isiklikult tunnen. Mis õigusega sa teda mustad, kui isegi õiget nime kirjutada ei oska? Närvid on mul korras :)
k
karm reaalsus/ 4. veebruar 2016 19:38
vigaseks joomine ja lahkumine pere ja väga väikeste laste juurest järgmise naise juurde, sellele tite tegemine ja uuesti lahkumine jne on kahjuks üsna levinud nõiaring. Kuidas neid kutsutaksegi - vist olid need boheemlased?
k
kahe lapse ema/ 4. veebruar 2016 13:47
loomulikult on see väga ebaõiglane selle isa suhtes,seadused on selles suhtes väga paigast ära,kas sellisel mehel ei tohi peale lahutust oma elu enam üldse olla kui isegi endale ei jää söögi rahagi kätte,
näiteks mina sain nn nõukogude ajal oma endiselt abikaasalt kahe lapse pealt 33 % alimente tema ametlikust sissetulekust mis tundus vahel küll imelikult väike aga ma ei nurise parem kui mittemidagi ja lapsed sai üles kasvatatud,aga praegused nõudmised on küll absurdsed ja inimvaenulikud,paljud naised ju kasvatavad isegi ilma abita oma lapesed üles
m
4. veebruar 2016 13:53
ma ei kujuta ette, miks ta niimoodi luuletab. Elatised võetakse nii, et VÄHEMALT miinimumpalk kätte jääb. Tema saab ju veel vähem. Keegi ei saa temalt sentigi võtta, kui tema ise ei taha ja on otsustanud, et just tema lapsed võivad ka näljas olla.
No, kui ta selline varajane invaliid ja muidu jõuetu, siis äkki ongi alateadlik soov oma geenikandjad hävitada.
Selline oleks võinud pedeks sündida, kui laste kasvatus üle jõu käib kaasasündinud nõrga isendi sündroomi tõttu.
1
4. veebruar 2016 15:58
14,25
Ei oska öelda, minu lapsed pole vanemate toeta kasvanud. Ju siis nii loll nüüd ka pole. Igal juhul jätkub nutti mitte suretada järeltulevat põlve.
Meil alles oli siin pedede teema ja mehed muretsesid, et nühivad teised niisama ja seeme läheb kaotsi.
Mis ma siis nüüd nii valesti ütlesin? Selline jõuetuse hunnik võikski pedeks sündida, et seeme kaotsi läheks, kui nühkimisvajadus on, aga elementaarset järglaste ellujäämise eest võitlemise oskust-soovi pole.
l
Loll/ 5. veebruar 2016 02:19
Valesti ütlesid täpselt seda, et kätte jääb pool miinimumpalka, mitte terve, ja see ei muutu ka siis, kui sul on kasvõi kümme last veel. Surgu nad või maha, see ei huvita kedagi.
t
5. veebruar 2016 10:04
tegelt väga vahet pole, kui lastearmee ikka nälgas. Täiskavanud vaba inimene saab ikka miskit kuskilt juurde vaadata, aga lapsed sõltuvad täielikult vanematest.
v
Vana aga ikka kala/ 4. veebruar 2016 13:41
Vaatame kuidas asi alguse sai - Reet Roosil oli vaja teemat, millega hääli saada ja silma paista. Mõtles tädi ja mõtles välja elatisraha teema. Kisas, karjus ja toimibki. Kõik kiidavad takka, kiruvad võlglasi ja üks osapool on rohkem süüdi kui teine. Alati. Vaatan otsa eksi ``kuludele`` ja laste heaolu jaoks ei lähe sealt praktiliselt midagi. Kas keegi kujutab ette ema, kes kingib oma lapsele jõuluks CD ja kalamaksa õli ja hakkab siis seda summat kohtus isalt välja nõudma? Mina tean ühte sellist. Ise kujutab ette, et on Ema Teresa. Ime, et lapsed veel elus on aga isegi kohus on tema poolt. Miks? Sest siin riigis käibki kõik totrate kampaaniate kaupa koos valimislubadustega - elatisraha, alkoholipoliitika, kiiruse ületamine, karistuste karmistamine jne.jne.jne. - kõik on mingi haleda poliitiku häälte jaoks. Inimesed unustavad inimeseks olemise ja kraabivad teineteisel silmad välja mingite haledate veeringute pärast. Ja mingid lehtsabad siin kirjutavad et see on kuidagi laste heaoluga seotud? Arvake veelkord. Pange oma miinuseid kuid tahate. Minu arvamus sellest ei muutu. Muuseas, need võlglased kes sihilikult ei maksa, omavad sellist aadressi millest Eesti Vabariigil ei ole isegi õrna aimu. Rääkimata sellest et käed sinna ulatuks. Taas kord peedistab Eesti riik neid, kes on siia elama jäänud, maksavad makse ja käivad valimas.

a
Aule/ 4. veebruar 2016 13:38
Miks te inimesed üksteise vastu nii tigedad olete? Täis vihkamist ja põlgust. Igaüks meist väärib siin maailmas mõistmist, ka eksinu. Väike vääratus ja olete ise kannataja. Jäägem inimesteks suure südamega!
METSAVEND / 4. veebruar 2016 13:36
Osaliselt saab selliseid naisi vörrelda Triin Tuleviga ,kes samuti püüdis igati laineid lüüa valede ja pettustega ja samas nöudes raha ,et tagada endale isiklik heaolu kellegi arvelt .Laste muretsemine on kahe inimese poolne tegevus ja mölemal tuleb kohe endale köigest aru anda .Pole kaugeltki normaalne ,et naine selleks muretseb mehega lapsed ja siis tekib kaks varianti ,et kas laste abil hoitakse meest kinni keda tegelikult pole armastanud vöi siis kasutab varuvarianti ,et lahutab ja nöuab mehelt ainult raha laskmata söltumata lahutusest mehel osavöta laste kasvatamisest sest tegelikult on mehel mitte kohustused vaid samuti öigused mis jah riivavad neid nönda nimetatud önnetuid naisi kes kurdavad ,et raha saadakse vähe .Lisaks on olemas elatusmiinimum mis peab söltumata köigest inimesele alles jääma ,seda pole öigust puutuda ka kohtutäituril tegelikult .Antud juhtumis vöib olla tegemist lihtlabase naise poolse ahnusega ja nähes ,et on olemas reaalne vara siis tahab saada seda omale .Tavaliselt tekivad elatisraha probleemid sellest ,et need liialt suured ja pöhjusega jöuab sinna maani ,et kui minuga ei elanud siis maksan nönda kätte .
k
Kristiina./ 4. veebruar 2016 13:28
Vot, mina ei mõista! Minu pea ei võta, seda miks peavad isad, kellel naised nad maha jätavad, maksma elatisraha? Nagu no miks? Oma valik ära lähevad, miks mehed siis peavad toetama nii?
a
Aga / 4. veebruar 2016 13:33
Mehed maksavad elatisraha lastele, mitte naistele. Ja pole vaja hakata rääkima, et see raha kulub hoopis naise enda kulutuste peale, sest ilmselgelt tuleb tal ju lastele riided selga ja toit lauale osta.
h
Huvitav/ 4. veebruar 2016 16:07
Selleks ei kulu nii palju raha!
a
Aa/ 4. veebruar 2016 16:18
Huvitav jah. Milla viimati poes käisid? Aasta siis võis olla nt 1965?
k
kätlin/ 4. veebruar 2016 16:16
Mis vahet on sellel, kes lahkub!!!! ????? Kas selles on süüdi laps. Kui sa oled isa, siis toeta, kas või 20 eurot kuus. Kas laps peab, siis nälga surema. Kui isa on nii andekas jne, siis ta ka leiaks endale viisi raha teenida, tee seda lapse pärast. Ja kui sa oled selline luuser, siis ära SIGI. Pealegi ei saa ma aru ,kuidas on võimalik last teha mehele nii, et mees sellest ise midagi aru ei saa. Minu mees arvab, et sellised on lihtsalt eriti lollid mehed, igal mehel on ikka endal ka mõistus peas. See pole ikka ainult naise teha.
<
4. veebruar 2016 13:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Ahsoo/ 4. veebruar 2016 13:44
Et alimendid on naiste teenistus ? Ja lapsed kasvavad kohe ilma rahata, nende peale ei kulu ju kopikatki ?
m
mis kamarajura sina ajad?/ 4. veebruar 2016 19:59
Keegi polegi süüdlast otsinud, vaid nõutakse, et täiskasvanud inimene oma kohustusi täidaks. See pole trahv süüdlasele, vaid osaline toiduraha selle isa lapsele.
Ma ei saa aru sellest süü jutust. Et otsustame ära, isa pole süüdi, ema pole süüdi...siis laps ei tahagi süüa või lööme ta maha või viime metsa pakase kätte või poodi tagasi?
Ma ei saa aru, mis variandid nagu on, kui süüdi pole üks ega teine vaid hoopis koll püksis?
Sinu vanemad pole ka milleski süüdi, aga näe ikka süüa ju tahad.
r
Reze./ 4. veebruar 2016 13:13
Meil Nõuka ajal pooled patareis istusid alimentide eest viiendas kuuendas.Nendel oli hea elu käisid tööl oli raha ise panin algul kolmandas pärast ranges pikki aastaid puuris.Tunniks said prakulkal sinist taevast näha range valve all,et jälle mõnda kazjoli maha ei löö.Venemaal oli Arhangelsis ja Komis parem istuda kui eestis.
t
tarkuseema/ 4. veebruar 2016 13:11
Ärge naised näppige neid tille, pärast hädaldate.
Eesti võib ju iti- alal kõva olla, kuid elatist pudutavad seadused on aafrika tasemel
t
4. veebruar 2016 12:39
Te suured kommenteerijad sattuge sellissesse olukorda enne kui midagi halvustavalt utlete! Mõlemad peavad vastutama, mitte ainult üks kellelt kõik raha sisse nõutakse. See on see haige eesti seadus kus pole neid asju loogiliselt paika pandud. Määratakse riigikogu palkade järgi neid maksmisi.
p
Pusa/ 4. veebruar 2016 13:08
See vanem, kelle juures laps elab, vastutab nagunii! Miks ta peab seda üksi tegema oma rahakotist? Tegemise hetkel oli ju huvilisi 2? Haige seadus sunnib MÕTLEMA enne laste tegemist? Haige Eesti riik sunnib vastutama oma laste eest?
m
4. veebruar 2016 12:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
5. veebruar 2016 21:37
meitel siin
ei vääri mõni elukas sõna isa,sest aeleb rigi,lapsed otsisid punkreid mööda taga ja selle täku nimi on Peitel.

k
Kurb/ 4. veebruar 2016 12:32
Aga ema, kes lapsi kasvatab, ei saa öelda, et ma ei saa... Kuidagi peab saama. Mõistan, et elu võib muuta mingi haigus vms, kuid millegipärast on see Eestis karm reaalsus, et isadel ei ole oma (enamasti eelmistest kooseludest) laste jaoks sentigi üleliigset raha.
k
kurvale/ 4. veebruar 2016 12:39
Tere tulemast, see on elu! Lapsevanem, kes kasvatab last/lapsi üksi peabki arvestama eeskätt ENDA võimalustega. Mõnelt mehelt ei ole võimalik elulõpuni alimente välja nõuda ja siis? Lased oma lastel nälga surra, ei lase ju?! Kui otsustasid rasestuda ja sünnitada, siis pead laste ülalpidamiseks ka vastavad vahendid leidma. Oma elu elame me ise ja väga palju saab ise ära teha. Ainult rumal inimene loodab teistele.
l
Lapsevanem/ 4. veebruar 2016 12:46
Inimene ei saa üksi lapsi ja enamus meist ei arva, et üksi last kasvatama jääma peab. Loomulikult ei lase ema lapsel nälga surra aga "vana elu" lapsed ja laste ema ei pea üksi mõtlema, kuidas hakkama saada vaid see on ikka mõlema lapsevanema asi!
l
lapsevanemale/ 4. veebruar 2016 14:36
No kuule, aga sedasi pole ka õige "arvestada", et mis ka ei juhtuks, mehel on ju ka rahakott. Esiteks peab naisel endal olema vajalik summa ja nii peab mõtlema! Isegi, kui laste isa EI lähe ära, ei kao minema, oleks see summa, mis NAISE teenistusest nö üle jääb, olgu kasvõi 100 või 50 €- ühisesse pereeelarvesse panna, et teie lapsukestel ja teil endil parem elu oleks! On alles mõtlematuid inimesi, kellele 2 klassi matemaatika võõras. Kuidas te, inimesed üldse elate? Ja sellised vastutustundetud on lapsevanemad- tunnen teie lastele kaasa!
n
4. veebruar 2016 12:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
i
irw/ 4. veebruar 2016 12:46
vanasti oli muru ka rohelisem ja vorst vorstisem.
i
irw / -le/ 4. veebruar 2016 21:44
Vaat ei olnud vorstisem...
n
Nõuka mehele./ 4. veebruar 2016 13:36
See oli kohe vene sakon 18 poltara goda alimenmtide eest mille sitsisin ka mina.Vaata türm on si tt asi hakkab meeldima ja ma panin veel mitu ropsu otsa.Vaata mis li ts tegi rikkus kogu inimese elu.Meie ajal kuues kadus ära olin viiendas mettallis salanda mees,raha tuli kui sitta.Teine rops kui välja tulin ütlesin poistele hoidge koht kinni tulen kohe tagasi.See pildil olev on väga petuhi moodi kes oleks kindlasti olnud petusadnikus või uues olnud vahflöör bez võhoda.Ärge nutke,elus elame üks kord ja siit tuleb võtta mis võtta annab.
m
Merike/ 4. veebruar 2016 12:29
Huvitav kes su vanadekodu arveid maksma hakkab.Kas siis ütled ka et käisin ju lapse lõpupeol??Kaks lapsetreialit sattus ka meie suguvõssa väljastpoolt.1 on töötuna kirjas aga käib soomes tööl-Töötul pole ju alimentideks raha.Lapsi 3 naisega. Teine ei tulnud sünnitusmajjagi aga kui vangi sattus siis tuli laps meelde et pidi beebi tõttu varem välja saama.Temal ka lapsi teadaolevalt 3 naisega.Peab silma peal hoidma et tulevikus kogemata vennad--õed abielluma ei hakka.Kõik enam-vähem sama vanad.Meie pole kelnerilt sentigi saanud ja pole küsinudki ja ei tahagi.Eks tal neid lapsi tuleb 4 -le lapsele lisa sest on alles 30-ndates aastates.
m
Merikesele/ 4. veebruar 2016 12:41
Tore suguvõsa sul siis.
Ma ei saa aru ainult, miks mehed rohkem lastetreialid on, kui need su suguvõsa naised, kes jobude ja kriminaalidega lapsi ilmale toovad?
ä
ära valeta merike,/ 4. veebruar 2016 13:02
need lihtsalt su luulud, kui inimene on töötuna kirjas, siis peab iga nelja nädala tagant ennast töötukassas näitamas käima, see sõidukulu lihtsalt ei tasu ära, kui töötad Soomes. Järelikult su jutt on sõnaselge valetamine, võib-olla su oma lollusest.
m
murimari/ 4. veebruar 2016 13:16
enam ei pea kohal käima, piisab netis õigel kuupäeval enda kohalolu märkimisest. Nii mugav:)
h
Häbi, Jüri, ära hädalda/ 4. veebruar 2016 12:29
nii tuttav lugu, aga et veel ajalehte ronida ja hädaldama, mees või ..... Miks küll eesti emad kasvatavad selliseid poegasid??????
M
:S/ 4. veebruar 2016 12:41
Miks küll eesti emad kasvatavad selliseid poegasid? - Äkki sellepärast, et pojal puudub eeskuju isa näol. Juba su küsimus on valesti sõnastatud, tuleks küsida, et miks LAPSEVANEMAD kasvatavad selliseid lapsi, mitte panna järjekordselt vastutus ainult emadele. Aga reaalses elus tean perekondi, kui ema-isa täistsa olemas, isegi eeskujulikud kodanikud aga millegipärast ollakse arvamusel, et ega poeg ei peagi oma tegude eest vastutama. Loomulikult on ka selliseid perekondi, kus ema ja isa häbenevad seda, et poeg nii loru on ja oma lapsi ei toeta, püüavad ise aidata oma pisikesest sissetulekust. Täiskasvanud inimest ei saa mingil moel sundida, kui ta ise ei taha. Ema võib ju silmad peast häbeneda ja isa võib poega manitseda ja korrale kutsuda, kui täiseas mees seda kuulata ei taha, siis tema teeb nii nagu ise õigeks peab. Seega vastutab igaüks ise oma tegude eest.
m
madrats/ 4. veebruar 2016 12:24
Madratseid on mitmesuguseid, on dormeo jne nii et madrats pole sõimusõna. Litsakad naised on nõus pükse maha ajama ka püstiasendis, põrandal, , nii et paluks madratsid sellest mängust välja jätta.
j
4. veebruar 2016 12:43
ja kuidas minetada neid mehi, kes eelistavad litsakaid naisi
m
ma ei või:)/ 4. veebruar 2016 17:25
naine, kes abikaasaga 2 last teinud, on litsakas???
Kes siis pole litsakas, tahaks ma teada:)
Tase ikka küll, mees naist näha ei taha, aga lapsed teeb taha. On vast ikka ohvrimeelsus, nutab aga teeb:)))) Ise enda järeltulevat ka vihkab.
MEES:))))))))))) Ja siis te imestate, et naised lugupidamatud on.
Pede.astiks peaks sihukesed sündima, mitte sigitama.
1
14,42/ 4. veebruar 2016 20:07
sa oota eesnäärmevähi teema ära, siis alles kuuled, kui a seksuaalsed ja frigiidsed eesti naised on. Või mõni muu seksi teema kõlbab ka, täiesti külmad pidid need naised olema. Ainult elatise teema all tulevad sulle harkisjalu vastu:))) Issand, kui väiksekesed te olete, hädapätakad.
t
to 20,07/ 4. veebruar 2016 22:05
oh sa illikukukene, ära pole tüütand ve see, minu " p.rse" taga käimine?
u
ups/ 4. veebruar 2016 23:09
ma ju ei teadnud, et sina oled sina.
Igale poole sa ka jõuad! Ma siin rahulikult kommenteerin, aga sina igal pool jalus.
ok-ok see lõik siin lukus.
m
ma ei võile/ 5. veebruar 2016 11:56
Litsakaks nimetatakse ikka neid naisolevusi, kes ei ole ABIKAASA staatusesse jõudnud, kuna mees ei pidanud neid abikaasa vääriliseks, ega teinud ettepanekut. Litsakas on see naine, kes pole veel aastakestki mehega koos olnud ja siis juba rasestub. On sinu arvates tegemist mõistuseg anaistega, mõtle nüüd ise!? Ma räägin praegu suuremast protsendist vallasemadest, kes laste isadelt alimente nõuavad ja see suurem protsent ei ole jõudnud abielustaatusesse!
1
11,56/ 5. veebruar 2016 22:06
Ma ei suuda välja mõelda ühtegi põhjust, MIKS peaks üks mees (mees noh tähendab inimene mitte kepikoer ega tõutäkk) peaks tegema lapse naisele, kesei ole ABIKAASA staatusesse jõudnud, kuna mees ei pidanud neid abikaasa vääriliseks, ega teinud ettepanekut, lapse tegema. No miks???
Ma saan aru, et meil siin mees ütleb naisele et paberil ei ole vahet ja loll naine usubki, et vahet pole ja on suur armastusesegune roosamanna, millele vaid laps kirsiks tordivahul olla saab....
Aga miks teeb mees lapse naisega, keda põlgab, ma ei tea. Ütle sina!
Et lihtsalt tilgub ja ei suuda (see ainumas vahekord oma haletsusväärses elus) seemet poolpehmega mujale juhtida...? Tead, kahju pole isegi nii palju lapsest (sellest kasvab suures puuduses suure tõenäosusega sama hädine isend kui tema eostaja) vaid inimkonnast, kes jääke taluma peab.
d
Diff/ 6. veebruar 2016 20:19
Mina ütlen sulle vastuseks, et see võib olla see teema, et algul tundub see abielunaise staatust mittevääriv naine normeelne ja kena, kuid mõne aja pärast hakkab tõeline olemus välja kooruma. Kui mees sellest aru saab, võib juba hilja olla ja naine on rasestunud, ehk siis see NAINE, kes rasestumisest end ei hoidnud oli arvestanud ka variandiga, et suudab ka üksi lapse üles kasvatada. Sedaviisi. Pealegi ükski normaalne naine ei ela sellist kooselu, et ah, juhtub siis juhtub. Kui "juhtub", siis kasvatagi oma titte, ka siis, kui mees on otsustanud sind oma elust välja tõugata!
s
7. veebruar 2016 00:17
staatust ei vääri, aga lapse teed ikka??? MILLEKS? Kas debiilikuga tegu?
Et abikaasaks ei taha, aga lapse igaks juhuks teen, äkki sitsib paremini? Kui ei sitsi, siis on lapsed ka vaid hävitamata jäänud looted? Nii vist kuidagi? brr
Sellised mehed pole mehed, nemad on SAAST.
Ja tõepoolest sellise "isa" puhul, ei tohiks seda meest kasvatamisse MITTE KUIDAGI kaasata, sest nii või teisiti on laps juba selle sitase geeniga "nakatatud", kui aga jätta veel mingigi side, siis võib laps päris rikki minna, mis tähendab, et temastki kasvab kasutu ja mitte jätkusuutlik inimene. Sealjuures veel tige ja vastikult väiklane.
Seega, sul on õigus, sellisest mehest tuleb, kui katkust eemale hoida. Parem, kui see mees isegi ei tea, et lapsed ellu jäid. Nii vist tõesti kõigele parem. Vastase juhul kasvavad hävitamata loodetest SUURED SITAPEAD.
Siinkohal tervitan SINU ISA. Vahet pole, kuspool piiri tema asetseb, aga näe sitta on kokku keeranud saja sita eest, kohe mitu teie põlve helbivad ja ära ei jõua helpida, paha aina kosub nigut veerev lumepall, lõppu näha pole. Ainult viha, vihkamine ja lugupidamatus eelkõige nende suhtes, keda hoidma ja kaitsma peaks. Jõuetud oma jõuetus vihas.
t
Teadagi. ./ 4. veebruar 2016 12:20
Head soovitajad siin küll :)
Aga ehk mees soovis rahus pere luua ja kui naisel lapsed käes, siis leiti vabandus, et mees maha jätta ja raha hakata sisse nõudma. See ju põhiline naiste äriplaan. Ning üldjuhul pole mehel midagi teha..
h
halloo/ 4. veebruar 2016 12:44
äriplaane ei tehta vaese invaliidiga.
e
ega invaliidiks/ 4. veebruar 2016 13:05
kõik ei sünni, jääd näiteks mingil ajal auto alla ja oledki invaliid, või lööb mõni haigus hiljem välja jne.
j
ja siis/ 4. veebruar 2016 13:54
äriplaanid ei oota nii kaua, kui keegi invaliidiks jääb, need teostatakse sellisel juhul kohe.
t
to teadagi/ 4. veebruar 2016 12:56
ei viadle, kindlasti on naiste hulgas ka sellist rämpsu. kuid et sina sellistega suhtled, on küll sinu probleem, mulle pole kunagi ükski naine üritanud last kaela määrida või muud sellest, suhtlen naistega, kelle äriplaan on ikka ettevõtte loomine või muul moel eneseteostus. häbi sulle endale siis.
a
arvamus/ 4. veebruar 2016 12:12
Siinseid kommentaare lugedes tekib tunne, et enne naisterahvale lähenemist lähemale kui 1 m tuleb hankida iseloomustus, arstitõend meesisiku kapatsiteedi ja jõudluse kohta, garantiikiri selle kohta, et ta kavatseb ja on suuteline 20 aastat tervena elada ja raha teenida - palju raha, lisaks vaktsineerimis - ja muud tauditustõendid, geneetiliste hälvete välistamise uuringud jne jne. Ja kui siis viimaks lapsukese idu saab hakkama pandud, peab mees andma veel 10 allkirja ja garantiid, et titetegu on tema vastutusel.
m
Manja / 4. veebruar 2016 12:20
m
Mees/ 4. veebruar 2016 12:32
m
Maamees/ 4. veebruar 2016 12:09
Kõige suurem puudujääk on ikka meie elukorraldamises riiklikul tasemel! Kes on süüdi selles, et naised enamuses elatuvad miinimumpalgast! Palgad ja elatustase? Riik on meid nöörinud kahesuupoolega ja teeb seda edasi. Pensionid on naeruväärselt väikesed, palgad samuti naistel. Keda süüdistada? Paraku on see õige, et lasterahad lähevad rohkem ninnu-nännule, kosmeetika, küüned.....!Täna sellele teemale küll lahendust pole!
v
valitsus on süüdi!/ 4. veebruar 2016 12:22
Palgad on väikesed, tõstku miinimumpalka! Küüned on näljast maha näritud juba :D
a
Alati on vaeseid olnud/ 4. veebruar 2016 12:35
Kunagi polnud mingeid lasterahasid, ise oli vaja lapsed üles kasvatada.
Millegipärast sel ajal ooskasid naised hoiduda sellest, et juhuslikega lapsi ei saadud, kellest lapse üleskasvatajat poleks olnud.
Samamoodi ei muretsetud perre suurt lastekarja, ikka mõeldi, kas jõutakse nad üles kasvatada ja koolitada.
Nüüd on kõiges valitsus süüdi.
o
on jah valitsus süüdi/ 4. veebruar 2016 12:53
Kes siis maaelu välja suretas? Vanasti elati maal, oli tööd ja toitu kasvatati ise. Nüüd saab maal vaid 1 euro eest lagunenud korteri.
m
Mis jutt?/ 5. veebruar 2016 01:28
"Vanasti elati maal, oli tööd ja toitu"
Pole kuulnud, et linnas inimestel tööd poleks olnud ja keegi näljas oli.
Lastel oli sümboolse summa eest koolitoit.
Vanasti alaealised ei laaberdanud ringi ega saanud juhuslikelt lapsi. Õppisin suures Tallinna koolis, neli paralleelklassi oli. Keegi ei jäänud koolist ära, et oleks lapse saanud! Siis kurameeriti ja abielluti, mitte "ei elatud kellegagi koos". Olid mees ja naine, mitte lapseisa ja lapseema.
Kui lahku mindi, arvestati isa töökohast alimendid palgast maha. Kõik PIDID tööl käima - kui ei käinud, siis pandi tööle.
Mina ei mäleta ühtki naist, kellel 4-5 last oleks olnud erinevate meestega. Kusagil ehk oli neidki, aga siis polnud neil mõistusega kõik korras. Ja selliseid abistas riik.
j
Ja jälle/ 4. veebruar 2016 13:50
Lasterahad lähevad ninnu-nännule ? Ja lapsed kasvavad niisama, ei söö, ega vaja riideid ?

k
Klopp/ 4. veebruar 2016 12:02
Jüri,kas Sa tööle pole mõelnud minna?
n
4. veebruar 2016 14:34
l
lollike/ 4. veebruar 2016 13:11
Isegi terved inimesed ei saa tööle. Eestis on registreeritud töötuid 31 tuhat, lisaks hulk registreerimata, pakutavaid töökohti vaid 3 tuhat. Vasta, kui nii tark oled, kuidas saaksid kõik töötud tööle? Saad kohe Nobeli preemia :).
e
elamisväärne eesti/ 4. veebruar 2016 14:03
241.29 eurot on invaliidsuspension 100% invaliidsuse puhul,, tööle!? see on lihtsalt masendav kuidas invaliidid elavad ja Toompea trallib
e
4. veebruar 2016 11:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
4. veebruar 2016 12:09
Riik just toodabki sante ja kodutuid!!
m
Manja/ 4. veebruar 2016 12:25
Noh kui asja vaadata teise nurga alt, siis riik ehk toodab tõesti. Mõelgem vaid kõigile neile pisitillukestele inimestele, kes haiglas üles putitatakse, enneaegseid lapse pean silmas. Kas me võime ikka kindlad olla, et neist kasvavad terved inimesed? Kunagi ammu surid sellised ära, n.ö. looduslik valik toimis, praegu enam mitte.
m
memm50/ 4. veebruar 2016 11:59
Kallid mehed, keegi ei käse teil teha lapsi. Esiteks, kui ei soovi lapsi, siis steriliseerige end ära või kasutage vähemalt kondoomi, isegi siis kui naine väidab, et võtab tabelette. Teiseks, kui teil juba üks laps on, kes vajab kasvatamist ning see käib teile ülejõu, siis ärge tehke teist, kolmandat ja neljandat. Me võime ju kenasti need lapsed kõik isadele kasvatada anda, eks vaatame siis kuidas nad hakkama saavad. Naine kannab rõõmsalt iga kuu 215€ mehele ja on igasugustest kohustustest vaba, saab kasvõi kahe koha peal tööl käia, sest kodus ei ole ootamas last, lasteaeda ei pea jooksma, koosolekule ei pea jooksma, lapse õppimist ei pea jälgima, ei pea mõtlema kas järgmiseks koolipäevaks või trenniks on kõik vajalik olemas, ei pea tõttama koju sooja õhtusööki valmistama, ei pea haige lapsega kodus istuma. Mõelge, milline muretu elu. Rõõm lastest on muidugi ka aga lisaks on kohustused ja vastutus. Lisame siia veel lapse sünnipäeva korraldamise, laste organiseerimise sõpraede sünnipäevadele ja sealt koju, lastega poes vajalike riiete-jalatsite ostmise, sest lastel on pidevalt komme kasvada ja seega peab proovima uusi asju. Ja öelge nüüd asualt, kui palju oleks reaalselt mehi, kes tahaks võtta lapsed enda vastutada ja kõige sellega hakkama saada. Raha maksmine on selle kõige kõrval kõige väiksem asi.
t
täiesti nõus/ 4. veebruar 2016 12:31
mees ei suuda 2 eelmist last ülal pidada, aga juba on - vaatamata oma invaliidsusele ja kõrgele vanusele - veel ühe tite valmis teinud? Kas see on vastutustundliku mehe tunnus?
m
Maa/ 4. veebruar 2016 13:13
tuleb täita lastega ... . Mitu sina oled teinud, et eesti rahvas välja ei sureks?
m
Mees/ 4. veebruar 2016 12:34
Antke laps minule!!!! Nous!!! Aga kohus seda ei tee!!!
m
Muidugi / 4. veebruar 2016 13:23
Ei anna, sest kohus vaatab, et sa ei oska õigekirjagi.
m
miks ja miks/ 4. veebruar 2016 11:54
Tänapäeval antakse ikka väga kergelt neid puuderahasid...Joodkud puha puuetega aga kui vaja alkot sisse kaanida, siis pole puuet ega midagi. sama ka igasugsued ludrid...üha noorenevad need puudega . Kui ikka on puue , siis see peaks ikka väga näha ja kuulda olema, et inimene on tõesti tööks võimetu.
Ja mida veel, puudega ei tohigigi öötööd teha,tööl lihtsalt olla ja viriseda, et mul on puue ja teised teevad tema eest tööd, tema aga laseb silma looja... kui paljud tööandjad aga lasevad puudega inimestel öötööd teha?!
l
lihtsale/ 4. veebruar 2016 12:25
Ongi nii? Tead, ära tule rääkima. Riik ei anna LIHTSALT mitte midagi, isegi päris puudega invaliidile, suvalisest jotast rääkimata. Ma räägin oma emast, kes on invaliid ja tean väga hästi, kui suur ja tüütu paberimajandus ja uste kulutamine on oma invaliidsuse TÕESTAMINE. Nii palju, kui sain käisin emaga kaasas, sest vastasel juhul oleksid need va ametnikud tal näo täis sõimanud, solvati nii ehk naa. Ära tule siin sõna võtma, et liiga kergelt...
K
/ 11:54, 4. veebr 2016-le/ 4. veebruar 2016 21:47
Kui kergelt siis antakse? Mu õde ei näe üle teegi minna, kuulab,kas auto tuleb, ja ta ei saa midagi...Vanasti oli selleks "grupp nr.see ja too",aga leiti mõistlik see ära võtta.
m
m-51/ 4. veebruar 2016 11:51
ligi kümne aasta eest jäin ka tööõnnetuse tõttu invaliidiks.ja õnneks olid lapsed saanud just oma elu peale.lihtsalt haiglast,kus oli kahtlus,et ma kunagi jalgele tõusen,tulin tühja kodu.ja see kunagi naisega ühine kodu oli ka juba müüki pandud.kõik käis imelise kiirusega,nii et lahutatud,koduta aga mingi summa taskus astusin invaliidina uuele elule vastu.siiamaani kripeldab.
e
4. veebruar 2016 12:13
Enamus invaliidustunud naisi jäetakse koos lastega maha, ja peavad ka hakkama saama.
m
m-51/ 4. veebruar 2016 13:15
võib olla ongi see elu seadus aga mina ei oska andestada,kui ta nüüd,8 aastat hiljem ukse taha tuli ja tahtis uuesti koos elama hakata.südames kripeldab aga palju sa ikka lubad oma südamelt tükke välja kõrvetada.parem juba üksi.
s
sinusuguse/ 4. veebruar 2016 13:19
jutu peale tulebki sinusugused maha jätta. Kunagi oli laul: millest on tehtud tüdrukud, millest poisid. Nüüd küsiks, millest on tehtud naised, vastus: pange kõik halvad omadused kokku ja saategi naise, mõni harv erand välja arvatud. Miks on negatiivsed asjad naissoost õde - õelus, aga positiivsed meessoost: vend - vendlus?
a
ainult üks küsimus/ 4. veebruar 2016 11:50
mul sellele hädaldajast mehele: kui elaksid nende lastega koos, kas siis ütleksid neile ka, et mis sest et teil nälg on, ega ma ju pea selleks ema korterit maha müüma, et te tühja kõhu pärast ei nutaks?
inimkõntsa on sellises teemas alati kirjutamas palju. selle asemel süüdistavad naisi, et ise olla kõvad mehed ja teenida nii palju, et jaguks ka oma lastele, kes juba sigitatud. häbenemisväärne saast.
e
4. veebruar 2016 11:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Aga/ 4. veebruar 2016 11:51
kust sa tead, et see kuba polegi see odavam eluase?
e
ema/ 4. veebruar 2016 12:09
Ei teagi, aga on võimalik et on odavamaid kortereid.
t
to ema 12.09/ 4. veebruar 2016 12:35
telki või pappkasti pead silmas?
j
Julie/ 4. veebruar 2016 11:42
Saan aru ,kui mees jalutu,või peast hop-hop aga pildilt vaatab vastu selline naerunäone ja tervisest pakatav mees ,et kutsub sind kohe tshashat tantsima.
q
Q/ 4. veebruar 2016 12:04
Vabandage, kas Te olete sensitiiv?Vähemalt ükski arst ei suudaks ainult pildi järgi inimese tervislikku seisundit hinnata...
j
Juula/ 4. veebruar 2016 12:56
Ega pildi pealt ei saagi aru kui peast hop-hop on.
s
saab ikka küll aru,/ 4. veebruar 2016 21:03
kui nii hop-hop, et lausa invaliidsus antud.

k
koretr on ainus võimalus/ 4. veebruar 2016 11:38
et mõnele nooremale mimmule saab veel 2last taha keerata. Kindlasti mitte müüa ja lapsed imegu näppu. Varsti uus perenaine ema korteris.
i
4. veebruar 2016 11:36
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ä
4. veebruar 2016 12:00
ära ni räägi, sa ju tead, et ka see rahvale ei meeldi.
s
siis/ 4. veebruar 2016 12:19
nii eestlastel võib peres olla ainult 1 laps.
t
Tõstamaa perekond / 4. veebruar 2016 16:33
k
kanaine/ 4. veebruar 2016 11:34
Olen olnud kahe lapsega tüdruk,nagu vanasti öeldi. Sama pole kunagi laste isadelt sentigi saanud ega küsinud. Abiellusin ja sain veel lapsi. Kõik ilusti suureks ja korralikeks kasvanud, vanemad toetasid väga palju. No ei tulnud mõtetki, et peaks raha küsima. Olin uhke ja sain hakkama, kuigi palk minimaalne. Kehvad naised, kes lastega hakkama ei saa. Pole ju vaja kallist ninni-nänni lastele osta. Veel vähem endale maniküüresolaariumejuuksureid. Saab ka teisiti läbi, tean seda omast käest.
k
"mina kasvatasin"/ 4. veebruar 2016 11:40
kui vabalt said tööle minna, siis olgem ausad nagu ka ise tunnistad, kasvatasid vanemad su lapsed üles. Mis aga siis teha kui pole vanavanemaid kes lapsi vaataks, või rahaliselt toetaks?
n
No/ 4. veebruar 2016 11:40
Ei saanud ju ise hakkama, kui vanemad toetasid. Peale selle - kõigil ei ole toetavaid vanemaid.
t
to kanaine/ 4. veebruar 2016 11:45
appi, kas nii rumal saab olla? uhke olid? mis uhkus on vanemate kukil elada oma titekarjaga, kes kuskilt küla pealt korjatud? häbi peaks olema, madrats. selle peale sa ei tule, et kõigil pole ahviarmastuses vanemaid, kes maksavad kinni oma tütre jalgadehargitamise suvaliste meeste ees, kes oma lapsi ei toeta. tuntud dirigendi tütar oled?
t
to kanaine/ 4. veebruar 2016 11:49
Ma olen küll abieluinimene ja kõik lapsed koos abikaasaga suureks kasvatatud aga ei mõista mina seda naiste ohvrimeelsust, et kasvatan ise lapsed suureks ja mehelt ei taha laste jaoks midagi. Rõhk on sõnal LASTE jaoks. Muidugi, mehel hea, kõik raha jääb enda tarbeks ja oma uue elukaaslase tarbeks. Tegelikult kuulub see raha LASTELE ja mehed "varastavad" selle oma laste tagant, naised on aga parajalt rumalad ja lasevad seda teha. Ma ei ole samuti ninni-nänni inimene, maniküüris ja pediküüris ei ole elu sees käinud, juuksuris käin korra 5-6 -aasta tagant ja mingit kosmeetikat ei kasuta va. parfüüm aga kui mõelda, et mida need naised saaks just lastele rohkem lubada, siis on ikka väga rumal laste arvelt kokku hoida ja neid mehepoegi hellitada. See on ju puhas mehe vabastamine igasugustest kohustustest ja vastutusest oma laste ees.
k
kanaine/ 4. veebruar 2016 11:49
ära halvusta teisi kui ise said vanematelt tuge.Kui sa poleks kõrvalist abi saanud olnuks ka kordades raskem.
S
*/ 4. veebruar 2016 12:49
See on sinu valik. Kui koos tehakse siis ka koos kasvatatakse ja vastutatakse!
i
4. veebruar 2016 11:33
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to it takes two/ 4. veebruar 2016 11:43
tunnen sellistele lastele kaasa, kellel on selline ema. kuigi arvan, et kirjutaja on mees.
nii loll annab olla. et sa selle eest karistada saaksid.
j
Jah, aga/ 4. veebruar 2016 11:44
sellisel juhul lakkugu sellised mehed tulevikus ka panni ja ärgu roomaku oma laste juurde abi paluma.
z
ziidiuss/ 4. veebruar 2016 13:44
Ega mees ei nõuagi midagi , r i i k hakkab lastelt nõudma.
e
ei nõua riik midagi,/ 7. veebruar 2016 16:10
kui mees ei nõua. Arvad, et riik käib kodust kodusse ja poetaguseid nõrgaks jäänud alkohoolikuid otsimas, et siis lastelt nõuda?
Nii need asjad ei käi. Riik nõuab alles siis, kui nn isa avalduse teeb.
j
Juula/ 4. veebruar 2016 13:01
Naine peab suutma ette mõelda, kas suudab oma lapsed kasvatada aga kas meestel puudub mõtlemisvõime?
m
Mari/ 4. veebruar 2016 11:31
Mina olen ka 1 nendest emadest, kes on oma lapse isast lahku läinud ja seda täiesti omal vabal tahtel. Olen endale selgelt aru andnud, et pean lapse üles kasvatama. Pingutama ISE, et mu lapsel oleks kodu, haridus, rõivad, toit. Jah, tema isa toetab teda ka, kuid see on minimaalne selle kõrval, mida mina panustan ja leian, et see on ka aus selliselt. Miks? Sest kui me otsustasime lapse saada, pidin ma endas selgusele jõudma, kas ma olen võimeline tagama talle täisväärtusliku elu. Teate seda ütlust, et üks naine võib endale nii palju lapsi sünnitada, kui palju ta neid üle suudab kasvatada!? Mille jaoks te, inimesed, paljunete, kui te ei jaksa oma lapsi üleval pidada??? Kondoom on märgatavalt odavam, kui trennid, kooliriided, sünnipäevad jne!
Mis te, naised, tõesti loodate, et kui suvalisele jorsile tite sünnitate siis on elu garanteeritud või? Elu ei ole seebikas, saage ometi aru.
Ja mehed, kas tõesti ei saa aru, et iga seemnepurse võib tuua järglased? Kas tõesti on vaja iga seelikukandja püksi ronida? Kaitsevahenditest olete midagi kuulnud? Iga inimene peab ennast ise kaitsma, mitte lootma teise poole "tablettide" peale.
Ja siis see halamine.... naised tahavad paljaks teha, mehed ei maksa. Aga kui titte tootsite siis polnud mingit võimalikku vastutuse tunnet? Kasvatage ise oma lapsi ja kandke vastutust, mille endale võtsite, kui tite saite. Endised mehed ja naised kipuvad peale lahkuminekut teineteist vihkama, mille eest makstakse kätte lapsi relvana kasutates. Häbi! Laps pole relv vaid tingimusteta armastus lapsevanema elus. Lapsi relvana kasutades kasvatate neist emotsionaalsed hälvikud ja siis pärast imestate, et oi, tapavad, joovad ja varastavad. Laps peegeldab otseselt oma vanemate emotsioone ja elus nähtut, mõelge sellele, enne, kui oma lapsed eksi kallale ässitate! Käituge oma ekskaaslasega normaalselt ja paljud teie probleemid saavad lahendatud ilma, et peab ajakirjanduses kaagutama!
o
4. veebruar 2016 11:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kuule filosoof/ 4. veebruar 2016 11:41
Saa enne lapsed ja siis hakka vigu otsima :-D
"Kolmas laps? Kas mees oli siis juba invaliid? Kui oli, siis on alatus, et tehti veel üks laps, keda isa peab toetama." - Ise ka aru saad, mis jama sa ajad??
z
zz/ 4. veebruar 2016 11:14
Päris lõbusa näoga isa- muresid nagu polekski.
n
no/ 4. veebruar 2016 11:27
mõni naine tahab jah et endine mees hoopis maha kõngeks. Aga oma eluga edasi minna ja uut peret luua ei või.
n
no jah/ 4. veebruar 2016 16:36
Muidugi ei või, kui j hammama ei saa. Lapsi saadakse nii palju, kui palju jõutakse üles kasvatada, mitte rohkem. Elementaarne.
1
11,27/ 5. veebruar 2016 12:04
no aga ta ei jõua ju juba nii noores eas enam ühiskonnale kasulik olla, tahab vaid riigilt raha...ülesanne täidetud, mis seal ikka enam.
ü
üksik erand?/ 4. veebruar 2016 11:14
Ümberringi vaadates paistab, et kui asjad on läinud lahutuseks ja mehel on elu kehv, siis kannatab laste ema selle ära...Aga kui mehel tekib uus naine ja veel hullem--ka laps, no siis pöörab eelmine tavalisest naisevihast vingu nagu hapukapsas. Kohe ununeb kaastunne ja reaalsus, tuleb ainult viha esile, et vaata aga vaata,või tema e l a b edasi normaalset elu, hakaku aga nüüd täie rauaga maksma, jaksab elada, jaksab ka maksta!
.
4. veebruar 2016 11:31
...ja seda eriti siis, kui ex mehel on kinnisvara...

p
Pille/ 4. veebruar 2016 11:12
Appi kui vihaseks selle mehe jutt mind ajab. Saan aru, et invaliid jne. Nagu tekstist aru sain siis sa ei suhtle ka niisama oma lastega ,(said vaid pmst kord lapse lõpetamisel käidud).. hmm. Mina kasvatan 1 te last ka üksi ja mis sa arvad, et ma ei pea nahast välja rabelema, et laps saaks söödud, riided, kooliringid, ja meie ühine aeg st, kino, loomaaed jne see maksab ju ka! Ei saa isalt sentigi. Ma ei saa aru miks mehed arvavad, et pole raha las ema majandab, küll ta saab hakkama. Ka invaliididele on töid olemas mida saab tasapisi vaikselt teha!
p
Pille/ 4. veebruar 2016 13:17
Ma pole öelnud, et peab kohe tampima ma ei tea mis summasi. Ka mingisest väiksemast summast piisab. Või ostab ise nt. vajaliku riidehilbu. Aga vaevalt ta seda teeks. Kõik on kokkuleppe küsimus! Aga kui ka lastega ei kohtu tekib mul küsimus.
1
13:17, 4. veebr 2016-le/ 4. veebruar 2016 21:50
Väikse summa naine saab kah.
i
inimesed on erinevad/ 4. veebruar 2016 11:32
Jürion luuletaja ja kirjanik, temal on 1 päev käsi kullas, teine päev per.se mullas. Iseloomult on väga koipkat peos veeretav aga osadele naistele sellised boheemid meeldivad
b
5. veebruar 2016 15:49
boheemidele seadused samad, isegi juhiload peavad olema, kui autot tahvad juhtida. Seega pole eraldi seadust, et boheem ei peagi lapsi kasvatama, kui ei viitsi.
p
Pereväärtused on moodne tänapäeva sõnakõlks/ 4. veebruar 2016 11:12
Kui enne laste tegemist loodaks pere, st abiellutaks, siis peaks ju pärast üht last selge olema, kas tuleb elust midagi välja või ei.
Veel kolmkümmend aastat tagasi vaadati kõõrdi ilma vallasemade peale, nüüd on see asendunud austava nimega: üksikema.
On ikka vahe küll, kas laps on sündinud pooljuhuslikult mingist suhtest, naine on leseks jäänud või on lahku mindud mingil põhjusel.
Praegust lugu edasi lugeda ei saa. Ei tea, kas mees oli enne laste saamist invaliid, miks lahutati.
Aga see peaks ju selge olema, et invaliidi ei saa panna sellist summat maksma, mis on suurem tema pensionist. Terve mehejuraka puhul võib öelda, et mingi töö PEAB leidma.
p
pereväärtustele/ 4. veebruar 2016 11:41
Olen sinuga 150% nõus! Nõnda on. Ja kõõrdi vaadatakse muuseas ka täna niisugustele naistele. Mul endine kolleeg just selline naine ongi, 4 lapsega üksikema, lapsed erinevate meestega. Ta käis ja kurtis küll kõigile, kui halvad ta laste isad olid jne, tegelikkus oli aga see, et sellele naisele vaadati kõõrdi ja sosistati, et on ikka ise loll küll, et selliste "halbade" meestega lapsi tegi! Ei taha teda ükski mees sellise lapsekarja ja suhtumisega. Ei tea, kas ta töötab veel seal asutuses, aga kuhugi mujale tööle ka ei võeta. Ehk edaspidi mõtleb hoolikamalt
k
K50/ 4. veebruar 2016 12:18
Vallasema ja üksikema on kaks erinevat asja. Üksikema on naine, kes peale laste isast lahku minekut on jäänud üksi lapsi kasvatama. Vallasema on naine, kellel ei ole sünnitunnistusele kantud lapse isa nime ja kes on algusest peale lapsega üksinda olnud, mõni oma vabal soovil ja mõni juhuse tahtel.
Seega üksikema ongi austav nimetus, täpselt nagu üksikisa. Kui lapsevanemad hakkavad lahus elama ja laps/ed/ jäävad ühe vanema kasvatada, siis see vanem on see, kes kõik kohustused võtab enda kanda. Üksikemadest räägitakse seepärast nii palju, et enamjaolt jäävad lapsed ema juurde, ca 10% jääb isa kasvatada. Kui ühiskonnas tekiks olukord, et jaguneks pooleks, siis hakatakse meil rohkem rääkima üksikvanematest. Kui kuskil on lugu lapsi kasvatavast üksikisast, siis kõik kiidavad, et küll on tubli mees, kasvatab lased üksi üles aga kui jutt on üksikemadest, siis tehakse maha. Mõelge nüüd ise, kas see silmakirjalik ei ole. Mille poolest on lapsi kasvatav üksikisa parem kui lapsi kasvatav üksikema. Mõlemad on samas seisus, laste teine vanem on oma kohustustest ja vastutusest loobunud. Tore kui natuke raha annab laste tarbeks ja aastas 2-3 korda lapsi vaatamas käib.
p
pereväärtustele/ 4. veebruar 2016 12:30
K50, see konkreetne naine, kellest mina kirjutasin, mu endine kolleeg on justnimelt VALLASEMA! Vähemalt oma 2 viimase lapsega küll...Mis teeb asja eriti haigeks on see, kuidas ta igale inimesele tööl halvustas oma endisi mehi. Mida see annab või muudab? Ikkagi vaadatakse sellisele naisele viltu. Ole krt vait ja kanna oma risti, tee midagi selle heaks, et su lastekarjal parem elu oleks.
t
to pereväärtustele/ 4. veebruar 2016 12:46
Sina räägid ühest juhusest, K50 rääkis üleüldisest olukorrast. Nagu me teame, siis üksikemad ei saa riigilt toetust, neil on õigus nõuda lapse isalt elatisraha lapsele. Kui lapse isa vabatahtlikult ei maksa, siis on seadulik õigus pöörduda kohtu poole. Vallasemad saavad ametlikult riigilt toetust. Seega need on kaks erinevat seisundit.
j
JAH-ile/ 4. veebruar 2016 11:11
Väga õige kommentaar. Pigem on need naised, kes ainult sexi otsivad ,aga sellest tulenevad lapsed on teisejärgulised. Ei ole mehel midagi võtta ,kui naine selleks soovi ei avalda.Paraku on selliseid naisi palju,kes ei vääri ema nime ja kannatajateks on süütud lapsukesed, kes jäävad paljustki normaalsest elust ilma.
t
To JAH-ile/ 4. veebruar 2016 11:15
kuule kallikene, ära ikka kipu üldistama siin. Ega ikka kõikidest üheöösuhetest ka lapsed sünni.
ü
üks erand?/ 4. veebruar 2016 11:10
Saab Gunnar Loho oma jamadega toime, küll saab see mees ka. Mina sain lapse meelega,alimente pole lootagi mehelt,kel on veel palju-palju väikseid lapsi, mees ise küsib enne palgapäeva minult võlgu! Olen väikesepalgaline. KES ON NII OTSUSTANUD, SEE KA SAAB oma lapsega hakkama!
m
Mida sinust arvata?/ 4. veebruar 2016 11:15
Väikesepalgaline, aga annad lapse isale raha, selleasemel võiksid enda ja lapse peale mõelda.
Kas teised mehe laste emad ka teda üleval peavad?
Miks sa seda teed?
T
11:15-le/ 4. veebruar 2016 11:56
Teised mehe laste emad? No kari lapsi on tal ikka ühe naisega,kes ei tahagi tööle minna,sest nii saab kodus olla...Tema on n i i otsustanud.
"
??/ 4. veebruar 2016 12:31
"alimente pole lootagi mehelt,kel on veel palju-palju väikseid lapsi"
Kellega siis need "palju-palju väikesi lapsi" on?
Kui palju on "palju-palju"? Jutust jääb mulje, et kogu küla täis ....
.
++-le/ 4. veebruar 2016 13:46
...ja nii ongi,aga külast veits suurem koht.
n
Nojah/ 4. veebruar 2016 11:07
Vastus invaliidsuspensioni saavale isale: jah pead. Lapsi teha jaksad, kasvatamises nagunii ei osale, siis pead rahaliselt toetama.
i
irw/ 4. veebruar 2016 12:13
ja kui palju on neid naisi kes lasevad isadel laste kasvatamises osaleda? Naljatilk!!!
s
segane lugu/ 4. veebruar 2016 11:07
Ei nõua ju see naine, et korter maha müüakse. Ta soovib lastele elatisraha. Nii lihtne see ongi. Oma kogemusest võin öelda, et mees on sellel juhul invaliidsuse peal või teisel juhul vormistatakse miinimumpalgale. Ülejäänud raha saadakse musta palga näol. Nii ei PEAGI lastele seaduse silmis midagi maksma. Nagu aru saan, on juba ka uus pere ja kolmas laps. Väga produktiivne isane. Olgu see lugu kuidas on aga kas alati on see raha kõige tähtsam. Ole siis mees ja võta oma lapsed nädalavahetusteks-koolivaheaegadeks enda juurde, tegele nendega, aita neid moraalselt ja füüsiliselt. Ka see on abi. Olen enam kui kindel, et mees lõi uue pere ja nüüd ei jõua ennast ei rahaliselt ega füüsiliselt kahe elu vahel ära jagada. Rahast ma ei räägigi.
ü
üks erand?/ 4. veebruar 2016 11:16
Selle loo puhul ei saa võtta, lapsed suured ja ema poolt üles krutitud nagu näha---koos hõiskavad! Teismelised on ju kole kurjad,kui neil raha pole.
s
segane.../ 4. veebruar 2016 21:12
Ka teismeline oskab ühel hetkel aru saada, kes teda on reaalselt teda toetanud tema raskustes ja kasvatanud. Üldse ei ole oluline, et kaks ebasobivat inimest peaksid elu lõpuni ainult laste nimel kokku jääma. Aga oluline on, et täiskasvanud inimesed vastutaksid ühiselt eostatud laste eest. Eriti, kui need lapsed on sündinud abielust ja pikast kooselust. Lapsed jah vajavad palju-palju materiaalset aga vanemaks saades oskavad hinnata enamgi veel neile pakutud emotsionaalse toetuse, suhtlemise ja muude väärtuste eest, mida ei saa iial rahasse arvestada. Paljutki siin elus ei saa osta raha eest, ah teate isegi..... !!!!!
t
tjah/ 4. veebruar 2016 11:06
No aga mis ema siis lapsele ülteb, et kuna isal raha pole, siis sel nädalal me ei söö või?
m
Milleks see/ 4. veebruar 2016 11:33
Kuule, kas lastele kulub nii palju nagu SEADUS NÕUAB? Ajuvaba. Mõni ema nõuab isadelt viimse sendi, et ise kuskil lõbutseda, reisida.
a
aa/ 4. veebruar 2016 13:00
reisida,eks sa mine reisi selle väikse raha eest.vaatame kui kaugele sa jõuad naljanina.
e
4. veebruar 2016 17:38
Ema ütleb lapsele, et raha läks ilusalongi.......
k
Kalew/ 4. veebruar 2016 10:59
jh pead müüma ja jh pead maksma

m
miks ja miks/ 4. veebruar 2016 10:49
See on ikka naise teha kui just pole tegu kuriteoga, keda ta endale ligi laseb ja kellel ta endale lapsed teha laseb. Naine ise valitseb oma keha üle, mitte mees. Imestan sügavalt, miks naised alsevad omale ligi mehi, kes on viletsad! Nüüd jah invaliidsus, mille tõttu...ei hakka artiklit lugema, rahast on kahju. Kuidagi väga invaliidseks jäävad kui vaja makse maksta suva siis kas lastele või mujale võlgu.
Mind absoluutselt ei huvita, on kellegi raha oma lastele maksmiseks või ei ole aga mind paneb imestama naiste rohkus, kes on nõus üksikemaduseks, kes lasevad gasugustel kehvadel meestel omale lapsi teha. Mis neil naistel viga on.
e
4. veebruar 2016 11:00
Ega see invaliidsuse taotlemine nii lihtne ka pole, et muudkui lähen ja saan! Terve inimene eriti tänapäeval ikka ei saa küll mingit santlust!
t
tartu vaim/ 4. veebruar 2016 11:29
Grupi peale saamine on 0,5-aastane kadalipp mööda arste, sotsiaaltöötajaid ja komisjone. Täiesti lootusetu. Peaks endal ka grupp olema aga olen ammu loobunud lollidemaa bürokraatiaga võitlemast. Rikun tervist veelgi hullemaks, et vigasena tööd raban.
Samas tean mitmeid alkohoolikuid, kes elavad ainult invaliiiduspensionist ära. Iga kuu 5-nda kuupäeva hommikul laekub raha arvele kuskil 4.00 paiku; siis sõidetakse taksoga monopoli. Kella 10-st läheb 2 nädalat samas rütmis, siis viiakse taara ära, lenatakse ja müüakse midagi ja mõne päeva pärast on invaliidil uus pensionipäev. Sama ring aastast aastasse.
Tõeliselt haigel on raske sinna tsunfti sisse saada.
Muuseas, artiklis sõna võtval Jüri K.-l on puudegrupp juba vene ajast ja tema ei ole joodik.
m
Manja/ 4. veebruar 2016 12:20
Ma ei tea, kui vanad lapsed siin on, aga ehk oli 10 aastat tagasi isal-emal ikka armastus ka mängus. Haigused ja lahkuminek ikka toimus hiljem. Ega me ju keegi ei tea, millal haigeks jääme ja lapse kasvatada ei suuda..
a
ap / 4. veebruar 2016 10:44
algul naised nõuavad aga rahaga tehakse mis saadakse kasutatakse muuks,aga mitte lapsele vaid oma tarbeks,ja kui ise vana ja lapsed suured ei tunta sind enam,peaasi et nemad hästi elavad!!!
m
Manja/ 4. veebruar 2016 10:41
Mitte just isa õigustamiseks ja ema mahategemiseks, aga kui palju siis oleks Lõuna-Eestis üleüldse võimalik korteri müügist raha saada? Kas siis, kui isa on lõplikult rahatuks tehtud ja põõsa alla aetud on emal kergem? Kas siis, kui isa enam pole võimeline sedagi vähest raha maksma, mida praegu, hakkab emal kergem? Kui palju on vabu töökohti Lõuna Eestis, kus invaliidist isa tööd leiaks?
p
4. veebruar 2016 10:51
Päris julm sant põõsa-alla ajada või kuidas?
m
Mees/ 4. veebruar 2016 11:43
Toitjakaotuspension on siis lahendus?!
k
kolmas laps/ 6. veebruar 2016 16:36
Eriti jõhker on eksnaisel elatisevõla katteks endise ämma korteri müüki nõuda, kui mees selles praeguse naise ja lapsega elab.
j
JAH/ 4. veebruar 2016 10:36
Miks just need kõige viletsamad või lihtsalt peast lihtsad isased ja emased on ju kõige usinamad paarituma ja siis kui pesakond valmis nusserdatud on hala lahti, riik ja kõik teised süüdi? Ei räägi konkreetsest juhtumist, sest seda ei tea, aga oma külas näen seda pidevalt kuidas näiteks 6 last erinevate töllakatega ja tööd ei viitsita teha, ainult käsi pikal riigi poole. Jalad muidugi iga isase ees laiali, tagajärgede peale ei mõtle ei ema ega ammugi siis see end tihti peast ära joonud isane, aga endal õlled ja 2 pakki suitsu iga päev laual. Arvutage palju see kuus kokku teeb. aga lapsed on tihti hoolitsemata. Kurb. aga see ju meie palju ülistatud traditsiooniline pere tihti. PLUSS veel kohutav koduvägivald. See on juba väga suur ja kole teema. Eriti kannatavad selle tõttu lapsed, sest nende psüühikale jätab see parandamatud armid eluks ajaks. Aga pööbel ruigab muidugi ainult mingi tühise kooseluseaduse ümbers ja olulised teemad maetaksegi maha...
a
aed ja aiaauk/ 4. veebruar 2016 11:11
Aga jutt ju on konkreetsest juhtumist!!!!!
j
jah/ 4. veebruar 2016 12:22
aga probleem on palju laiem, vaadakem suuremat pilti.
e
Ex meestele/ 4. veebruar 2016 10:34
Mina täitsa mõistan seda et kui on eelmisest kooselust kaks last siis on tõesti summa päris suur mis tuleb maksta igas kuus aga on yks lahendus mille peale keegi eriti ei tule ja arvavad et kindlasti see pole nii lihtne aga on küll. Kõigil kell 2 last Taotlege kohtu kaudu 1 lapse hooldusõigus omale, enamus juhtudel kohus on sellega nõus ja te ei pea enam kopikatgi exile maksma ning saate oma yhte last ise kasvatada!
j
4. veebruar 2016 11:09
Ja see lapse kelle enda kasvatada võitlesid, kasvab ju täitsa tasuta su juures, milline majanduslik võit!
k
Kohus vaatab, mis lapsele parem on/ 4. veebruar 2016 11:22
Miks sa arvad, et invaliidist isa oma väikese pensioniga ( 241 eurot ja 29 senti kuus) parem kasvataja on?
Miks on vaja õed-vennad lahutada selle nimel, et alimente mitte maksta?
Mees peaks siis kohtus ütlema, et ei jõua alimente maksta ja tahab sellepärast last endale kasvatada või? Mõtle ka veidi enne soovitamist.
m
mis puue sel mehel/ 7. veebruar 2016 15:20
kui alkohoolik, siis temast ei ole ühegi lapse kasvatajat.
l
lugeja / 4. veebruar 2016 10:25
Invaliidsuspensioni saaval inimesel ei ole tõesti võimalik teisi aidata,aga kas ei oleks lihtsam olnud pere koos hoida ja nii edasi liikuda. Võib- olla oleks nii natuke kergem olnud.
j
4. veebruar 2016 10:36
Ju see ikka naise soov oli lahku minna....
METSAVEND / 4. veebruar 2016 10:16
Mida siin ilkuda ,kui inimene on siiski invaliid .Alustame lihtsast asjast laste puhul kaasneb ka naise vastutus ja ei piirne ainult sellega kuidas mehelt raha nöuda igal vöimalusel .Antud juhul pole löplik lahendus emalt saadud korteri müük mida töenäoliselt taotleb naine ,kes ongi ainult saamise peal väljas ,sest köigil on söltumata köigest elada inimväärselt .Lahku mineku puhul ei ole tegelikult süüdi ainult üks osapool .Paljudel juhtudel käib mäng selles suunas ,et naine vaatab ,et mehel ja tema vanematel on vara mida himustada ja kuidas panna kasvöi terve mehe suguvösa jooksma .Samas tahab väärtustada ainult enda poolset osa laste kasvatamisel ,mis piirneb viha ja vaenu öhutamisega seoses sellega kui ei önnestu saavutada soovitud tulemust materjaalset tulemust enda kasuks .Möistmine peab olema samuti naise poolne ja söltumata köigest kas enam ei elata koos tuleb lastega tegelda ühiselt mis on normaalne aga mitte pole mötet pärast lahutust hakata väärtustama rahaliselt ainult oma osa .Möistmine peab olema mölema poolne ka peale lahutust seoses lastega ,sest pole vöimalik muuta olematuks seda ,et lapsed on siiski ühised .Olen sellega päri ,et laste heaolu on mölema vanema osa aga nönda pole normaalne ,et naine nöuab ainult raha ja kasvatab löpuks väärastund mötlemisega lapsed .
d
4. veebruar 2016 10:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
A/ 4. veebruar 2016 10:22
Samad sõnad ka naisele !
b
BAFFY/ 4. veebruar 2016 10:36
"Seepärast soovime, et elatist makstaks aasta jooksul ka tagasiulatuvalt. Mul on majanduslikult raske meie ühiseid lapsi kasvatada, kuna olen väikse lapsega kodus, aga emapalka enam ei saa." -Kus on kolmanda lapse isa vöi ongi tegemist titevabrikuga.

t
Tr/ 4. veebruar 2016 10:13
Neid miinuseid on kift vaadata, ilmselt on siin haledate meeste kokkutulek. Till püksis ei püsi aga vastutada nagu kaa ei tahaks. Minu eks käib soomes tööl, alimente maksab isa kontolt ja ise vara ei oma. Ometi elab nagu kuningakass. Viimased kes raha saavad (miinimumi) on lapsed. Enne reisitakse, ostetakse autosid ja lõbutasetakse. Kui kuulõpuks miskit alles jääb, siis laekub see minu kontole. MINU, kes ma ainult laristan, ostan kalleid Armani riideid, õhtustan Pariisis, sõidan Range Roveriga ja teen kõigile baaris välja! Haahaa... oksele ajavad sellised haledad mehed mind!!!
m
Mees/ 4. veebruar 2016 10:22
Ja koik mehed on sellised???? On soomes jne?
o
Ole mees/ 4. veebruar 2016 10:37
ja mine tööle! Ühekohapeal halada oskavad kõik. Aga, et end kokku võtta, tööd otsida, elu ümber korraldada, ei, seda ei ole. Hala toidab! Ise tunnistad ka, et tegemist on su enda lastega. Miks siis peab naine rabama topelt, et teie ühiseid lapsi toita, riietada, koolitada? Aga ei .... sa ju magasid, siis kui naine last tegi.
t
till püksis ei püsi....../ 4. veebruar 2016 10:45
kui naine jalgu laiali ei ajaks, pole ka põhjust tilli püksist välja vedada. teisel juhul oleks see vägistamine ja see ei ole juba naljaasi....
u
Udupasun/ 4. veebruar 2016 11:09
Viu... viu...viu.... kõik teised on pahad!
j
Jaagup/ 4. veebruar 2016 10:05
Sellel kahelapse emal on üüratu mure, et see hinnaline korter ei jää tema lastele, seega pigistab meest nii kaua, kuniks kõik on tema kukrusse sujuvalt voolanud...Oh seda naiste õelust! Haiged!
m
Mees/ 4. veebruar 2016 10:19
Nii on. Minule ytles otse naine, et lahed kaks katt yaskus ja koik!
h
huvitav / 4. veebruar 2016 09:55
See on imelik , et kui mehed on nooremad , siis ei ole need lapsed tähtsad .kui aga saavad vanemaks , reeglina otsitakse need lapsed ülesse ja siis tekivad isatunded.Olen ise pärit 5 lapselisest perest , kus isa jättis pere.Ema rabas tööd kolmel töökohal.Isa tegi mustalt tööd.Nüüd , kui isa on vana , on esimesena mu ukse taga , kui mõni tähtpäev.
a
A/ 4. veebruar 2016 10:27
Samad sõnad ka emadele -noorest peast visatakse laps vanaema kasvatada ,aga kui enda vananedes hooldajat vaja ,siis pöördutakse oma tütre poole lausa nõudes hooldamist !
k
krt/ 4. veebruar 2016 09:54
Kui lapsi toita ei jõua siis ära tee neid
v
4. veebruar 2016 10:06
Võib-olla sa ise ka homme ei jõua...? Ei me ette tea.....
v
vaata/ 7. veebruar 2016 00:55
naised reeglina jõuavad, nutavad (salaja), aga jõuavad, sest muid valikuid pole.
No aga pole ju? Järeltulev põlv on kõige tähtsam, see viib elu edasi. Olen näinud lindude võitlust surma peale, et pesakonda päästa. Ja nii ongi, vajadusel annad oma elu (rääkimata sitasest pensionist), et elu kestaks. Kui lapsed haiged või ka suremas, oled ööd ja päevad üleval, enam ei jaksa, aga sa ise seda ei tea, sest autopiloot on peal ja jaksad. Lapse elu ja tervise eest müüd maha kogu oma vara, mitte ainult surnud vanemate korteri. Mis siis, et ei jõua...ikka jõuad, kuna sinu järglased ju. Kui nendega midagi juhtub, on sinu elutöö nullitud ja see jänesehamastega irvitav invaliid on ka null, kui talle peret ei jää. Mingis vanuses ongi pere ainult lapsed.
a
a./ 4. veebruar 2016 09:52
F*ck küll, mina enam Õhtulehte ei loe. Ükskõik mis artikli lahti teen - kõik tasulised.
n
nõus/ 4. veebruar 2016 09:57
Need tasulised artiklid teevad viha
k
Küsimus/ 4. veebruar 2016 09:41
laiale ringile.Kas rongaisa on ka see kes maksab korralikult alimente?Kuna nii mind kutsutakse siis soovin arvamust.
n
no/ 4. veebruar 2016 11:17
miks rongaisa?Võtad ju laste kasvatamisest osa, maksad alimente. Rongaisa on see, kes põgeneb oma laste eest. Vanast peast NÕUAB lastelt abi.Tean isegi sellist isast.
t
Tom/ 4. veebruar 2016 09:36
Küll naistel käib lihtsalt....Müü aga elamine maha, mine kuuse alla elama...Elu pole nii lihtne,et nii teha.Saad selle korteri raha kätte ja siis on paari kuuga see raha kulutatud ja taas hakate vinguma ja nõudma,et raha vaja. Kui tahtsid last saada siis katsu temaga ka hakkama saada.Ära kerja seda raha mehelt,kes ei hooli ega taha midagi Sinust ega su lapsest kuulda. Hoidnud jalad koos ja siis poleks ka probleeme. Aga nüüd jätke mehed rahule ja katsuge ise hakkama saada.
t
To Tom/ 4. veebruar 2016 10:17
Väga margine postitus! Endal pole piinlik sellist asja kirjutada? Aa... anonüümselt pole ju probleemi. Pane siia oma nimi ka, ma tahaks kohe teada, kes see nii madala intelligentsiga inimene on.
m
4. veebruar 2016 09:33
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Al/ 4. veebruar 2016 09:44
sulle on küll sõelaga antud ja kulbiga võetud
b
BAFFY/ 4. veebruar 2016 10:16
Lahku mindi 2002, Kaja kurdab väike laps kodus,ei saa hakkama-kust see tuli pühast vaimust vöi.

v
VVV/ 4. veebruar 2016 09:31
Miks siis kolmanda lapse sai, kui esimesi lapsi ei suuda toetada.
m
meil/ 4. veebruar 2016 09:26
on elatis nagu trahvid,maailma suurimad ja ebaõiglasemad,
kui süsteem oleks sama mis soomes,oleks rongaisasid poole vähem ja
isad toetaks ka lapsi vabatahtlikult rohkem!
Need määrad on buumi ajal loodud ja tõusevad,nagu riigikogulaste palgad.
k
4. veebruar 2016 09:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
mai/ 4. veebruar 2016 09:32
minuteda on meeletu hulk naisi kes kasvatavad lapsi üksinda oma väikesest palgast sest nad vastutavad oma laste eest vastupidiselt mõnedele meestele kel on sada põhjust vaid endale mõelda
k
kuna hakkavad to:mai/ 4. veebruar 2016 09:57
saad aru, et laps ei ole mänguasi. eelkõige peab naine olema kindel, et ta saab lapsega ka üksi hakkama. ükskõik siis mis põhjusel. kui ei ole sellist kindlust, siis kõige lihtsam viis on mitte lasta ennast rasedaks teha. ja see on ainult naise enda teha ju. kui sa lased mehe endale sisse, siis sa ju vastutad. või ei? NB. ja üksikemad, kes ainult ise ja ise oma lapsi kasvatavad on väga tublid ja austust väärt.
0
09,57/ 4. veebruar 2016 21:23
artiklis oleval mehel on selle naisega 2 last. See pole mingi üheöö suhe. Kaks inimest võtsid vastutuse. Saad aru ema ja isa ja lapsed. See pole nii, et su koer käis korra külapeal või nii. Mõlemad otsustasid algul koos elada, ju olid siis mingid plaanid või nii. Keegi pole selgeltnägija, keegi ei näe ette, et lahku minnakse, aga kui minnakse, siis vastutavad siiski mõlemad.
Kui naised jätaks igaks juhuks sünnitama, et äkki jääb üksi, siis poleks inimkonda olemaski. On olnud sõdu ja hullematki, aga näe elame. Ma saan aru, et igat naabrit ja vallavaest ei jõua toetada, aga lapsevanemad PEAVAD üksteisele toeks olema, teisiti ei mängi välja, elu lõpeb ära lihtsalt.
Praegu oled ilmselt kepsakas eas, on sõbrad ja naised ja on tunne, et nii jääbki igavesti. Ei ole igavesti nii. Kui oskad asju õigesti, siis on sul vanast peast pere ja/või lapsed ja ainult see loeb. Sõbrad-sõbrannad-lillepidu kaovad koos sinu kepsakusega ära, no lihtsalt kaob.
Näe meelitajat, kui saate üksi hakkama, mind ei tüüta, siis mina teid tublideks tituleerin:))) Sa ei usu, aga lillepidu lõpeb varem, kui arvata oskad. Ja siis kuluks lapsed ikka ära küll.
t
Tom/ 4. veebruar 2016 09:46
Täitsa õige jutt. Kuna naised eriti need üksikemad ,kes said lapse ja nüüd kerjavad raha seda tegema hakkavad. VASTUTAMA ISE SELLE EEST !
k
kraamer/ 4. veebruar 2016 10:07
Siin tulevadki esile nn vabaabielu nõrgad kohad. Pole olemas mingit vabaabielu.
Kuidas nimetataksegi aastasadu naisi, kes heidavad voodi mehega, kes pole tema mees?
s
Sass/ 4. veebruar 2016 10:19
See suhtumine nüüd küll ei lenda! Sama hästi kui naine võib jalad koos hoida, aga ka mees võib oma asja püksis hoida. Nii mees kui naine peavad andma endale aru, et vahekorrale võib järgneda rasestumine ja see toob kaasa vastutuse uue elu eest mõlemale vanemale. Kui on tunne, et last ei taha või ei suuda üles kasvata, siis ära seksi! Kui tahad seksida, siis pead olema valmis ka tagajärgede eest vastutama.
Laps ei ole süüdi selles, et ema ja isa enam koos ei ela või midagi säärast, temale on vaja süüa ja juua ja riideid ja armastust ja seda peavad jätkuvalt mõlemad vanemad tagama.
e
eks/ 4. veebruar 2016 09:21
Et see puue neil elatisevõlglastel alati selles kohas on, mis mõtlemist ja töötamist segab, mitte kunagi aga selline, et laste saamisel takistuseks oleks.
h
Hippo/ 4. veebruar 2016 09:20
Lapsed järelmaksuga,kurb aga tõsi.
k
Kersti/ 4. veebruar 2016 09:14
Kuule mees või isa või kes iganes sa oled....kui sa pangale võlgu jääksid, siis mis sa arvad, mis sinust saaks? Pank võtaks sinult korteri ära, olgu see siis sinu, ema(kui näiteks tagatiseks antud) või kelle iganes, mis siis elatusraha maksmises teistmoodi on?
e
elatisraha/ 4. veebruar 2016 09:18
on määratud,,,võlg on võetud!...
variant ongi,et võtab majale laenu või kingib maja lastele.
k
Kus saa ometi elad? / 4. veebruar 2016 09:40
maja kinkimine ei vabasta elatise maksmise kohustusest! Maja lapsed ei söö, lasteaia eest sellega ei maksa! Maja väljaüürimine, kui see on võimalik? Naised peaks ise ka mõtlema enne kui invaliidiga last tegema hakkavad, no ei ole reaalne, et invaliidist isa suudab normaalselt elatist maksta. Kohus ei saa ka võtta sealt, kust võtta ei ole. Päritud kinnisvara ei puuduta üldse elatise maksmise võimekust ja müügi kohustust samuti ei ole. Koligu sisse ja kasvõi elagu toimetulekutoetuse abiga, vähemalt kindel koht elamiseks.
Invaliididel on üldse parem mitte lastega vaeva näha, vanemapensioni nad nagunii saama ei hakka, kui 30 tööaastat välja ei tule.
0
09:40-LE/ 4. veebruar 2016 11:18
Aga kas mitte INNO TÄHISMAAD EI VABASTANUD MAJA KINKIMINE?Teadupärast oli Ingridil sellest vähe,aga siiski?
ä
4. veebruar 2016 12:24
Ära soni, kui laste ema ainult sellega piirdus, siis sellel ----innol lihtsalt vedas sea moodi, kohus oleks raudselt elatise välja mõistnud lisaks. Olen ka kohanud juhtumit, et isalt on kinnisvara osa välja petetud ja siis ikkagi ka elatise nõue kohtu kaudu selga, tagaselja otsusega teevad ka ära.
k
kraamer/ 4. veebruar 2016 09:12
8000 euri on väga suur raha. Matustele ei kulu kokkuhoidlikult korraldades rohkem kui u. 700 euri (korraldasin mitte ammu oma kahe kalli matused, sellepärast tean). Invaliidsus 40% on ikka täiesti töövõimeline ja 240 euri sellise protsendiga ei maksta.
Sinu lapsed on SINU LAPSED !
s
4. veebruar 2016 09:42
see on 90% töövõimetuse pension.
m
Matus / 6. veebruar 2016 17:41
...700 eurot? Suvel Viljandis ca 1300.... Õpeta siin, kuda nii odavalt said.
o
Olen ka inimene/ 4. veebruar 2016 09:11
Olen ka ise taolises olukorras kus mulle on välja mõistetud elatisraha.Maksan seda iga kuu ilusti ja kui lapse kohta pärin siis küsitakse koguaeg raha.Elatun ise ka ainult pensionist kuna tööl käimine seotud tervisliku seisundi pärast on häiritud.Ähvardakse koguaeg kohtuga,sõimatakse mind rongaisaks kuigi tasun alimendid.Ps!Lapse ema ise on terve inimene,ei käi tööl ja teise mehega abielus.Ise elan üürikorteris ja pean tasuma makse.

m
mii/ 4. veebruar 2016 09:04
kui elaksid koos kus kuradist siis see raha tuleks , Ei kuskilt , meil on ju isegi laen tulu
seaduse pügal loeb sissetulekuks sugulaste tuttavate käest saadud abi või laenu, mistõttu on sissetulek üle lisatoetust lubava piiri
k
Keda see kotib, et sul on raske/ 4. veebruar 2016 09:00
Need ju sinu lapsed, sina vastutad. Esmalt tuleb kõik lastele anda ja kui midagi üle jääb, alles siis võid ka midagi endale lubada. Miks peab maksumaksja sinu tegematajätmised kinni maksma.
a
ab/ 4. veebruar 2016 09:17
kas sina maksumaksjana maksad tema eest alimente? Mis riigis elad kah?
j
jah/ 4. veebruar 2016 08:58
paraku selliseid rongaisasid terve eesti täis.Mõningatel isadel raha roppu moodi aga lastele jätavad maksmata.Vaadake ainuüksi elatusvõlglaste nimekirja ,see on hullumeelselt pikk ja millised võla summad seal taga on.Isiklikult hetkel puudutatavale vingujast issile ütlen niipalju,et molkus oled.Müü korter maha ja osta endale väiksem elamine,kas sa mõttlesid kunagi ka sellele,kuidas ja kus lapsed emaga elavad.Vaevalt küll ja nüüd ära hädalda,et sinul kehvasti.Sina mõtle ise kuidas käitud aga milles lapsed süüdi on.Mõni mees mõttlebki munadega,et kui elu untsus siis lapsed naise omad.Tutkit prat-vat ei ole sinusugusest virisejast kahju.Kobi tööle või poo üles ,see su enda asi
e
Elen/ 4. veebruar 2016 08:52
Paraku naised ka ise manipuleerivad lastega. Lapsi ei näita kui ei maksa jne... Nõutakse viimased kopikad endale. Eesti Vabariigi seadused ja kohus on kaldu naistesuunas. Enamik isade argumente ei arvesta. Ma olen päris palju näinud naiste poolt tehtavat ülekohut. Näiteks Lõuna-Eestis on üks naine, kes abielu ajal tegi võõra mehega mitu last aga mehelt, kellega oli abielus nõuab kõikide ülalpidamiseks raha. Kui mees pakkus kompromissi, et katab lihtsalt lastega seotud kulud ja annab ka raha toiduks, siis sellele naisele see ei sobinud. Tema tahab ainult raha. Tegelikult on neid naisi päris palju, kes võtavad õelusest viimasegi sendi meestelt ära. Lihtsalt, et saaks enda vajadusi rahuldada. Laps on paljudel juhtudel tagaplaanil alles.
e
Elenile/ 4. veebruar 2016 09:17
kas endast räägid.Kui kellestki teisest siis paluks nime ka ja pikka kirjutist.Toit toiduks aga kas tead kui suured on lapse kulud üldse.Söö,riided,jalatsid,lasteaed,kool lasteaia ja kooli väljasõidud,koolitarbed jne.Oled õel ja vist kelleltki lapselt issi enda voodisse võtnud,et nii haiget juttu ajad
m
Mees/ 4. veebruar 2016 09:47
Aga need emad on issid voodisse votnud?????? Mis?
e
Elen/ 4. veebruar 2016 10:41
Nimed ja faktid on teada. Asjad on ka kohtus kinnitust leidnud. Tõin ühe juhtumi näiteks aga neid on palju. Antud juhtumis mees oli nõus tasuma ja tasuski kõik kulutused arvete alusel. Naisele lihtsalt see ei sobinud, kuna vajas raha ka oma meelelahutusteks. Naine ise ei maksnud ühtegi lastega seotud arvet. Mees maksis ka naise võlgasid, kuna naise kontod olid arestitud kohtutäituri poolt. Kui mees soovis lapsi näha, siis leiti igasugu ettekäändeid, et mitte näidata. Kahjuks on minu töös rohkem kui üks selline juhtum, kus naised käituvad ebaausalt ja raha ahnelt. Laste vajadused panevad nad ise tahaplaanile. Peaasi, et naisel on mugav. Ka olen enda töös kokku puutunud mitmeid kordi meestevastase vägivallaga naiste poolt. Seega kallid süüdistajad, enne süvenege asjadesse kui lauseid loobite.
e
Elenile/ 4. veebruar 2016 11:07
nõus,selliseid juhtumeid on palju.Kas kõik ka tegelikult nii nagu kohtus räägitakse hästi ei usu sest olenevalt kohtuniku küsimuste peale saab vastata ja rohkem midagi.Oleneb kõik ikkagi sellest mida küsitakse ja vastatakse.Tean üht juhtumit,kus imikuga ema visati korterist välja ja kohtus muidugi igasugune valetamine,et kohus enda kasuks keerata.On veel tublisid advokaate,kes said selle peata ja kiskusid ristküsitlustega tõe päevavalgele..Kõik ei olege nii roosiline kui paistab.Paraku on nii,et tänapäeva kohtud tunduvadki ebaõiglased,kuna pooled ei saa asju ära räägitud nagu on.Aga mis parata.Igalühel ju oma lugu ja me ei tea kes tegelikult valetab aga mõlemad osapooled peavad edasi liikuma oma eludega.Kahjuks kannatajateks lapsed.
j
Juula/ 4. veebruar 2016 08:42
Aga lapsi sai küll teha mitme erineva naisega, siis ei olnud invaliid. Mees, saa aru, et lapsed tuleb üles ka kasvatada ja see ei ole ainult naise probleem. Mine tööle siis kui pensionist ei jätku. Kuidas naine peab hakkama saama, võib-olla on ta ka töövõimetuspensionär? Mees on lihtsalt mugav ja neid töövõimetuspensione vist määratakse ka liiga lihtsalt. Kui see töövõimereform käivitub siis jäävad sellised oma pensionist ilma ja kupatatakse tööle.
k
Katrin/ 4. veebruar 2016 08:35
m
minaise/ 4. veebruar 2016 08:31
Kes siis peab su lapsi üleval pidama sinu arvates? Sina lihtsalt trukid aga juurde lapsi, aga vastutuse peab naine üksi võtma. Loomulikult tuleb vara maha müüa. Maal saad 500-1000.- eest omale korteri soetada, pole ju mingit probleemi sul sellega, et seal töökohti pole, oled ju töövõimetu.
Ma saaks kurtmisest veel aru, et ootamatult mingi haiguse või õnnetuse tagajärjel täielikult voodihaigeks jäänud ja pole ka mingit vara.
j
4. veebruar 2016 08:44
r
rasvatihane/ 4. veebruar 2016 08:57
Puhas vihakõne. Annan siis hoogu juurde. Mees on nagunii invaliid, annetagu ennast kehaosade doonoriks, mõne jupi korralikud inimesed tema küljest ikka saavad. Enne muidugi müügu korter maha ja raha antagu naistele jagamiseks.
t
turuvarblane/ 5. veebruar 2016 20:34
kõik õige, aga kui see pisk laste vahel ära jaotada, siis naistele jagamiseks ei jää seal küll miskit, kui arvestada, et see nõrk meesisend on kasvanud üksikema armust, siis see nende korter ei ole mingi maksevahend. Nu 10tuhhi saab hädaga pooleks, aga ta ise nii hädine, et jätku kirsturahaks või nii ning vaadaku, et enam lapsijuurde ei trei! No ma saan aru, et nõrgal mehel lõtva tööriista raske kontrollida, et nagu tõuseb ja nagu mitte ei saa täpselt aru mil, ära tuleb, aga sellises vanuses invaliidile tehakse ehk isegi vasektoomiat. Nooremad peavd ju naise allkirja saama:)) Mehed tõega lasteaiaks keeratud mete riigis:)
k
kysimus juhanile / 4. veebruar 2016 08:26
Kas naine vägistas mehe.Nii vana mees peaks ikka teadma , at ilma kaitsevahenditeta seximisest võib naine rasestuda. Laps on ikka mõlema osalise vastutus.Kiviajal oli selline arusaam , et naine kannab kogu vastutuse .Kui suudad lapsi teha , siis tuleb suuta ka nad inimesteks kasvatada ..
j
jõuluvana kingikott/ 4. veebruar 2016 23:15
ja naine peaks samamoodi teadma et ilma kummita meest ligi ei lase...eriti invaliidi. Aga kui ei suuda maksta aga kodu olemas...võtab lapsed enda juurde. Naine terve inimene saab siis lastevabana tööl käia ja mehele alimente maksta ja lapsi külastada. Oi ma kujutan ette milline ving läheb nüüd lahti siin :-D

a
Ahv/ 4. veebruar 2016 08:26
Komme lugedes jääb mulje, et vastutus laste ees on valdavalt isadel? Öeldakse, et surm ka ei võta sealt, kus ei ole! Praegu tahetakse sandi käest saada küll seda, mida lihtsalt pole. Peab ikka viha mehe vastu olema, et sellise pimeda järjekindlusega invaliidi nina eest viimanegi tükk leiba ära õngitseda? Enamjaolt tahavad lapsi ikka ennekõike naised, Sageli juhtub nii, et papad saavad võsukese olemasolust teada alles siis, kui alimente lunima hakatakse!
s
Sots töötaja./ 4. veebruar 2016 08:22
Tere,siin kommentaare lugedes ja inimese plaanide järgi tõesti inimene ei ole normaalne. Müüb korteri maha kuhu ise läheb kuuse alla. Sellised on inimesed,hiljem tulevad linnavalitsuselt korterit nõudma ja kõiges on süüdi riik.Tänan,mõistust ja kena päeva kõigile.
l
Laps/ 6. veebruar 2016 17:33
Seda juttu tule kõnele mu emmele, kes kahe koha pääl tööd rabab. Mõistust Sullegi, nn. sots. töötaja. Jah, küsi emmelt, kuda ta omale elamispinna sai, palju pangale maksab, mis kommunaalid maksavad, kas jõuab maksta, kas "kuusealune" on silmapiiril. Vaheta töökohta, hoia inimestest ja loomadest eemale.
j
Juhan./ 4. veebruar 2016 08:17
Küsimus suurele ringile kas see mees vägistas selle naise kes lapse sai või tahavad naised hävitada mehi neilt kõige äravõtmisega. Naine peaks aru saama et tagajärg on temal kui ta kõhualla ronib mitte mehel.
ü
üksikema/ 4. veebruar 2016 10:55
Paraku nii see tegelikult ongi. Laste saamise on looja jätnud naise otsustada. Mehel pole siin kahjuks palju sõnaõigust.
n
nõus üksikemaga/ 4. veebruar 2016 16:26
Naine peaks sünnitama täpselt nii palju lapsi, kui on võimeline üksi kasvatama. Olgu siis vaba- või päris abielus.
P.S. Olen üksi, ilma elatusrahata, kasvatanud üles kolm last. Kahe esimese puhul oli papa kõrval, aga noorema aastaseks saamisel jalutas ta naise juurde, kes oma lapsed ema kasvatada jättis. Elu ongi kummaline ja põrutada rusikas lauale, et olgu olla... Ka mehel on õigus alustada uut elu ja luua uus pere, kui tunneb, et nüüd on see õige leitud. Mõistust ja mõistmist!
ü
üksikemale/ 4. veebruar 2016 23:52
selle sõnaõiguse on nad ise ära andnud. Sellel, kas nad sigitavad või mitte, saavad nad väga edukalt ise silma peal hoida. Inimestega ju tegu, mitte loomadega.
Meile sugereeritakse väga kummalist filosoofiat, et mees on loom, aga naine inimene. Seepärast meil ongi kõik peapeal, naised ju meestest lugu ei pea, kuna peavad neid lihtsalt loomadeks. Äkki üksikemad polekski üksi, kui meest inimese ette võetaks ning koos vastutataks? Siis saaks mees end mehena tunda ja vajarik olla.
Mul tutvusringkonnas pole meest, kel puuduks sõnaõigus laste sigimisel või mitte sigimisel. Meie suguvõsas pole ühtki aborti ega ole ka soovimatuid rasedusi, kõik on isade poolt emade nõusolekul sihiteadlikult eostatud.
Need mehed, kel sõnaõigust pole, on ise selle õiguse ära andnud mugavuse pärast, aga hinnaks on see, et ega neid mehe ette ei võeta, rohkem nagu lustikumuttid, hiljem juba kasutud ehk lustita kummutid. Muud ei midagi.
e
ettepanek/ 4. veebruar 2016 08:14
Invaliidsuspensioni saamiseks ei peaks piisama sellest, et perearstile kurdetakse kuidas selg aeg-ajalt valutab. Komisjon peaks vaatama üldist seisundit. Suudad lapsi juurde teha - suudad ka tööle minna! Muidugi peaks riik alati reageerima ka invaliidsuse määramisele. Ah, et Sa oled invaliid - siis ei saa Sa tõenäoliselt autot juhtida. Teeme igaks juhuks korduseksami.
m
minaise/ 4. veebruar 2016 08:42
Just. Ja see, et inimesele on antud 40% töövõimetust (sellest alates hakkab pensioni saama), ei tähenda, et ta ei saaks üldse mingit tööd teha. Tundub, et vähemalt bornofilmis näitlemisega saaks ta edukalt hakkama.
m
maiu/ 4. veebruar 2016 09:46
tead ka mõni 40% töövõimetusega ei suuda tööl käia äkki on ta lihtsalt haige ja kui ta saab 241eurot siis on tv %suurem
t
teadja/ 4. veebruar 2016 09:49
Jürka pole elus autot juhtinudki!
j
4. veebruar 2016 08:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jah/ 4. veebruar 2016 11:27
Lapsi teha on köki- möki, puha lust ja lillepidu.Minu eks pole siiani pojale sentigi maksnud, poiss saab varsti 40. Papa on nüüd põdur, nõuab, et poeg teda aitaks, seadus olevat selline.Siiani oli täie tervisega elumees, ära väsis.Tegelikult ei ole need naised nii hädad ühtegi, enamus ei hakka koogutama, anuma.
e
Ehhhh/ 4. veebruar 2016 08:00
JAH pead küll. Ise tegid oma valikud, otsustasid mitme naisega lapsi saada - nüüd pead neid üleval pidama. Otsustamise aeg on möödas. Kui ise üle 230 euro kuus teenida ei suuda, siis pead jah maja maha müüma. Mis vahet seal on, kelle oma ja kuidas. Sul on suur hulk raha lihtsalt mädanemas kuskil (ära tule ütlema, et tegelt jaksaksid seal remonti teha küll) - MÜÜ SEE MAHA. Osta endale pisike korter kuskil soodsamas piirkonnas - ja ülejäänud rahaga panusta oma laste haridusse, huviringidesse, riietesse, sööki, misiganes. Isegi kinopiletid on parem investeering kui mingi maja kuskil, millest issi kümne küünega kinni hoiab, lihtsalt mälestuste nimel. Aeg on mõelda nendele mälestustele, mida sinu lapsed oma lapsepõlvest kaasa võtavad. Kui tahad ka tulevikus nende elus osaleda, siis on aeg teha raskeid otsuseid.
o
oleneb kus maja on/ 4. veebruar 2016 08:10
ma pole kellelegi võlgu aga maja ei taha keegi kuna piirkond kus elan on töötuselt esikohal. ei ole see nii kerge midagi.
e
Ehhhh le./ 4. veebruar 2016 08:46
Sinu jutt on väga idiootlik.Teiseks kus kohal inimesel on maja mida müüa,tegemist ju ema korteriga.
e
Ehhhh/ 4. veebruar 2016 09:05
Oi vabandust. Siis küll oma laste eest ise vastutama ei pea.
m
ma ei tea kas idiootlik/ 4. veebruar 2016 10:53
aga korter asub majas. väljendasin natuke valesti aga sellepärast ei tasu kohe idioodiks nimetada.
e
Ehhhhh/ 4. veebruar 2016 13:05
Loe uuesti - Idioodiks nimetati mind, mitte sind. Kes iganes sa ka ei oleks...
h
H.T/ 4. veebruar 2016 07:58
Pole ta puudega midagi, seda jagas küll, et tuleb korter maha müüa ja raha lastele anda. Et kus ise elab, polegi vaja kui elada ei oska
j
Jane/ 4. veebruar 2016 07:55
Aus vastus on lühike: jah. Kui vaja, tuleb kasvõi oma tagumik maha müüa, aga lapsed tuleb inimväärselt üles kasvatada. Ja panustama peavad mõlemad vanemad.

v
vanaema/ 4. veebruar 2016 07:52
Mine tööle, "mees"! Mis hädaldad! Sellisel puue tühistada, tööle! tööle! Lapsed tahavad süüa! Mehed ju ei nuta.... hädaldavad...
n
NIPS/ 4. veebruar 2016 07:50
minu naabrimees ei maksa ka lastele elatusraha , käib mustalt Soomes tööl,
et kohtutäiturile nipsu teha vormistas ema kojamehe töökoha oma nimele , kus
palk alla miinimumi - mees eleb külluses aga klapsed saavad sooja sööki
ainult koolis - selline pummerung käib elatisraha maksjatel
m
Merike/ 4. veebruar 2016 07:45
Aga lapsi teed muudkui juurde? Kolmas laps tuli ju pärast haigestumist!
a
aiku/ 4. veebruar 2016 07:41
aga kas laps peab ära siis surema w,ajukääbik.
v
Värd riik/ 4. veebruar 2016 07:58
Milline esimene või kolmas, äkki teine!
r
Raimo/ 5. veebruar 2016 14:34
Ära aja ila invaliidilt kes saab 240 eur ei saa nöuda 350 loe riigikohtu otsuseid,nälga surra mingu tööle kuna on töövoimeline eit
k
7. veebruar 2016 00:21
kas invaliidilt saab ila ajada? Mis sellega peale hakatakse?
Kle, sa määri õige pähe oma invaliidi ila! Keegi ei saa sinu sandikopikast rikkamaks ega sure ära kui see sapine kopikas tulemata jääb. Saa juba ilast täis ja mine lõhki, mõttetu "mees"!
p
Puue/ 4. veebruar 2016 07:32
Loomulikult, lapsed on naise probleem, - kas neil on riided seljas, kõhud täis.
m
mutt/ 4. veebruar 2016 07:31
Imelik on, et kui juba kahe lapsega on probleeme tehakse igaks juhuks ikka kolmas ka juurde. Ise paljas kui püksinööp. Mis sa nüüd hädaldad!
t
to mutt/ 4. veebruar 2016 10:34
Tehakse neljaski, kuna selliste inimeste jaoks on laps sissetulek!
o
Olev/ 4. veebruar 2016 07:22
Tulnuks madu ouuris hoida, kui oma eluga hakkama ei saa...
o
Olevile/ 4. veebruar 2016 11:28
Aga mis siis kui laste tegemise ajal inimene sai "eluga hakkama"? Inimesed võivad ka pärast laste saamist invaliidistuda nt autoavarii või peksmise tagajärjel. Ka sina. Kas sina käitusid oma tarkust mööda ja jätad/jätsid lapsed tegemata? Kas sa oled valmis invaliidistuna oma (mitte ema) kodu maha müüma ja omavalitsuse sots.pinnale kolima?
p
P nagu perse/ 4. veebruar 2016 07:03
Naise ja emana mõistan antud isiku probleemi. Aga Lgp. P ei tea küll suurest algustähest, tühikust kirjavahemärgi ees ja komast lauses mittekuimidagi!
m
M nagu ventiil/ 4. veebruar 2016 09:16
Vaata emane nüüd rahulikult uuesti üle, mis sa siia kriblasid.

p
Pildilt/ 4. veebruar 2016 06:46
kohe näha puudega penskar.Ega need naisedki targemad ole kes sellise mehega lapsi teevad.Niivana mees oled kus sinul oma korter või maja on,et ema korteris elad ja seda müüd.
w
wow/ 4. veebruar 2016 06:53
videot ei küsigi puude tunnuste kohta?
j
jah/ 4. veebruar 2016 07:43
korter annagi lastele, teavad ise, kas müüvad või elavad. oi ma ei salli vingujaid. see, kuidas naine lastega hakkama saab ei küsi keegi. kõige hullemad mehed ongi need, kes ema varanduse peal liugu lasevad ja teevad näo, et oma maja....
e
Elen/ 4. veebruar 2016 08:54
Aga neid naisi sallid, kes viimase sendi tahavad meestelt ära võtta ja vinguvad, et ikka on vähe?
n
njah/ 4. veebruar 2016 08:54
maja võib ka kohe naisele kinkida ja siis sotsiaalkorterisse kolida
k
Külli/ 4. veebruar 2016 12:37
Olen ka Eleniga ühte meelt.Palju on meil ikka naisi kes jooksu pealt iga ettejuhtuvaga voodisse ronivad ja siis vinguvad et mees piisavalt ei maksa.
e
Elenile/ 4. veebruar 2016 19:48
üks sent ongi vähe lapse kasvatamiseks. Kui ei suuda sendist rohkemaga toetada, siis ära tee neid lapsi.
Naised ei vingugi, nad kasvatavad lapsi ja rabavad mitmel kohal. Osad pöörduvad ka kohtusse, osad mitte. Aga see pole vingumine, inimene seisab lapse õiguste eest. Kaks tegid, kaks ka vastutavad. Mis mees see sihuke on, kes ainult viimast senti elu jooksul teeninud on. Vana inimene juba, aga ikka ema korteris veel? Memmekas jobu.