(Arno Saar)

Mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi, kuulutas meie president. Jah, milleks meile Eesti riik? See ei vii meid edasi. Tuleb üle minna inglise keelele, kirjutada teoseid anglite keeles ja võita bookereid ja veel andekam ehk kord võidab ka Nobeli.

Milleks meile Eesti riik? See ei vii meid edasi. Saagem USA osariigiks, siis ei ründa meid Venemaa, sest rünnates osariiki, ründab ta USAd ja seda juba Ameerika Ühendriigid ei luba.

Milleks meile eestikeelne ülikool? See ei vii meid edasi. Ikka ingliskeelseks, siis vallutame teaduse tipud.

Meie Eesti konnatiik ei vii meid edasi. Tuleb liituda globaalse külaga, saada tõeliselt globaalseks keelelt, mõttelt ja teolt, siis oleme vägevad.

Me oskame nii kenasti laulda võõrkeeles, sellega oleme juba tasemel. Oopereid kõõrutame originaalis, milleks veel tõlkida Ameerika ja Inglise draamasid eesti keelde, tuleb loobuda tõlkimisest, hakata mängima originaalkeeles ja tõlge las jookseb neile, kes ei ole viitsinud võõrkeelt ära õppida. Tegelikult peaks karistama neid, kes on elule jalgu jäänud ning pole soravalt ära õppinud lingua francat – inglise keelt!

Ja meie president peaks esimesena näitama eeskuju ning pöörduma rahva poole inglise keeles, pidama kõnesid inglise keeles, et teostada oma loosungit ning näitama teed helgesse tulevikku, kus on ainult see, mis meid igavesti edasi viib.

Selleks tuleb kiiremas korras muuta põhiseadust, muuta põhjalikult, et muutuks põhjalikult meie riik ja rahvas. Rahvused on jalus progressile, rahvused ei vii meid edasi, on vaja luua üks ülemaailmne riik ja rahvas ühe lingua francaga. Ja seepärast ootame ülipingsalt, et meie lugupeetud kikilipsu-president pöörduks meie poole tervitusega angloameerika keeles, et me alustaksime uuel astmel, kus miski vana ei ole enam jalus, ei miski, mis meid edasi ei vii.

Jaga artiklit

39 kommentaari

S
setu  /   00:29, 5. veebr 2016
fak,võrukiilne oinas käüü külh,
U
Uhke ema   /   17:05, 4. veebr 2016
Aga minu poiss vaatab eesti filme inglise keeles !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis