Eesti uudised

Peaminister Rõivas osaleb kõrgetasemelisel Süüria doonorkonverentsil Londonis (13)

Õhtuleht.ee, 3. veebruar 2016 15:43
Peaminister Taavi RõivasFoto: MATI HIIS
Peaminister Rõivas sõidab täna Londonisse, kus ta osaleb kõrgetasemelisel Süüria sõjapõgenike humanitaarolukorra leevendamiseks toimuval doonorkonverentsil "Supporting Syria and the Region". Suurbritannia, Saksamaa, Norra, Kuveidi ja ÜRO eestvedamisel korraldatud konverentsile on kutsutud üle 80 valitsusjuhi.

Konverentsi eesmärgiks on toetada ÜRO juhitud poliitilist protsessi Süüria kodusõja lõpetamiseks ja tagada järjepidev rahastamine sõja tulemusel tekkinud humanitaarkatastroofi leevendamiseks. Konverents keskendub kolmele sõjapõgenike jaoks võtmetähendusega valdkonnale: majandus ja tööhõive, haridus ning turvalisus.

"See, mis toimub Süürias, mõjutab otseselt Euroopa ja Eesti julgeolekukeskkonda, sealhulgas läbi rändeteema, kuid ei tasu unustada ka humanitaarseid kaalutlusi," ütles Rõivas ning lisas, et Eesti esindatus konverentsil on seetõttu äärmiselt oluline, aga ka loomulik.

Süürias vajab abi hinnanguliselt 13,5 miljonit inimest ning sõja koleduste eest on naabermaadesse pagenud 4,39 miljonit süürlast. ÜRO hindas nende abistamise kuludeks 2015. aastal 5,4 miljardit USD, millest suudeti koguda 3,8 miljardit. Eesti on toetanud Süüria pagulaste humanitaarolukorra leevendamist kokku üle 2,4 miljoni euroga, peamiselt ÜRO humanitaaragentuuride ja Rahvusvahelise Punase Risti kaudu.

Samal teemal

12.01.2016
Suurriigid sõlmisid Süüria relvarahu kokkuleppe
05.01.2016
Süüria õudustel pole lõppu
03.01.2016
Valitsusvägede enneolematu pealetung Süürias ähvardab nurjata läbirääkimised
03.01.2016
Peaminister Rõivas: liitlaste kohalolu suurendamine on valitsuse selge prioriteet

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee