Eesti uudised

Tallinn võtab kõikides linnakoolides kasutusele e-õpilaspileti (1)

Toimetas Piret Pappel, 3. veebruar 2016 12:46
Pilt on illustratiivneFoto: Heiko Kruusi
Tallinna Haridusamet viis läbi riigihanke, et 2016/17. õppeaastast võtta kõikides linna üldhariduskoolides kasutusele e-õpilaspilet. Hanke võitis AS Valnes.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul võimaldab e-õpilaspileti kasutuselevõtt oluliselt tõsta koolide turvalisust. „Elektroonse kaardi rakendumisel väheneb kõrvalistel isikutel võimalus pääseda kooliruumidesse. Samas aitab videofono süsteem paremini tuvastada kooli oodatud lapsevanemaid või koostööpartnereid. Sööklalahenduse abil saab linn selgema ülevaate kooli toitlustamisest alates sööjate arvust ja lõpetades konkreetse toidu meelepärasusega," rääkis Kõlvart. „Oluline on ka see, et praegu paigaldatavat süsteemi on edaspidi võimalik arendada näiteks m-õpilaspiletiks, rakendada tundidesse registreerimiseks ja nii edasi."

Samal teemal

E-õpilaspilet on õpilase staatust tõendav plastikkaart, millega saab siseneda kooliuksest, registreerida end koolisööklas, laenutada kooli raamatukogust raamatuid jne. Kaarti saab kasutada ka ühistranspordis. Igale õpilasele on tagatud üks tasuta e-õpilaspilet.

Riigihanke võitis AS Valnes, kes hakkab lähiajal paigaldama koolidesse e-õpilaspileti kasutamiseks vajalikke vahendid. Välisustele tulevad videofono süsteemi, elektroonilist ukselukku ja e-õpilaspileti kaardilugejat sisaldavad lahendused. Koolisööklad saavad keskmiselt kaks kaardilugejast ning ekraanist koosnevat komplekti. Kaardilugejad tulevad ka koolide raamatukogudesse.

Heaks platvormiks e-õpilaspileti loomisele on Tallinna ühiskaardi olemasolu. AS Valnes juhatuse liige Kuldar Saun selgitas, et Tallinna koolidele arendatud e-õpilaspileti kiipkaardi tehnoloogia on sama, mis Tallinna ühiskaardil, kuid tehnoloogiliseks aluseks on pilvepõhine lukustus- ja haldussüsteem WebLock. See süsteem aitab tema sõnul efektiivsemalt korraldada ruumide ja spordisaalide haldust ning lihtsustab kontrolli läbipääsuõiguste ja toitlustamise üle.

Haldussüsteem on plaanis liidestada ka eKooli keskkonnaga, kuhu saab saata informatsiooni õpilase kooli jõudmise ja sealt lahkumise, samuti koolilõuna söömise kohta.

Riigihanke maksumuseks kujunes 305 341 eurot, sh käibemaks ja edasised halduskulud.
Jaanuaris 2016 kasutab e-õpilaspiletit 10 Tallinna kooli: Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium ja Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasium.

Samal teemal

01.04.2015
Nutitelefon hakkab asendama õpilaspiletit
30.12.2013
Ainulaadne pilootprojekt: GAG hakkab õpilasi elektrooniliselt tundi registreerima