Ieva IlvesFoto: Ülo Josing/ERR
Toimetas Piret Pappel 3. veebruar 2016 12:38
Vabariigi presidendi abikaasa Ieva Ilves võttis vastu ettepaneku asuda Eesti SOS Lastekülade patrooniks ja läheb peagi seal elavatele lastele külla.

Eesti SOS Lastekülade tegevjuht Margus Oro rõõmustas, et Ieva Ilves jätkab üle-eelmisse aastakümnesse ulatuvat traditsiooni, mille järgi on just riigipea abikaasa SOS Lasteküla patrooniks.

Patrooni roll on algatada ja toetada vanemliku hoolitsuseta lastele suunatud heategevuslikke ettevõtmisi.

Eestis töötab neli SOS Lasteküla: Keilas, Põltsamaal, Juurus ja Narva-Jõesuus. SOS Lasteküladel on neli tegevussuunda – lastekülad, noortekodud, peretugevdus- ja haridusprogrammid, siit saab igal aastal tuge kokku 800 väikest ja suurt inimest.

SOS Lastekülad on 1949. aastal loodud rahvusvaheline heategevuslik organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on pakkuda lastele nende arenguks võimaluste piires parimat kasvukeskkonda ning aidata neil kasvada iseseisvas elus toimetulevateks täisväärtuslikeks isiksusteks. SOS Lastekülad asuvad 133 riigis ning on koduks rohkem kui 80 000 lapsele.

Samal teemal

Kommentaarid  (71)

Hmm 4. veebruar 2016 08:00
Kahekõne inteka põhjal võiks arvata, et kuulus kübernaine ei oska eriti ka inglise keelt. Sõnavara haruldaselt piiratud ja üheülbaline. Eks ta siis suhtleb läti või liivi keeles.
vaesed 4. veebruar 2016 07:45
lapsed said jälle uue esiema!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS