Foto: Alar Truu
Karoliina Vasli | Video: Alar Truu 3. veebruar 2016 11:42
Kaur Kender on juba pikemat aega torpeteerinud prokuratuuri, kes teda ahistavat. Samas prokurör Lea Pähkel ise ütleb, et ta pole Kenderi suhtes sugugi negatiivselt meelestatud ning üldise meediakäraga pole ta kursis.

Tänasel eelistungil viitas Kenderi kaitsja Paul Keres Kerstin-Oudekki Loonele, kes olla Tallinna Ülikooli kohvikus kuulnud, kuidas Lea Pähkel vestles kirjandusteadlase Rein Veidemanniga. Pähkel olla üritanud kutsuda Veidemanni kohtusse Kenderi vastu tunnistama. Kaitsja arvates on Pähkel Kenderi vastu negatiivselt meelestatud.

"See on kaitsja seisukoht. Mul pole mingit põhjust olla temasse negatiivselt meelestatud. Ma ei tunne teda ega tema perekonnaliikmeid isiklikult. Ei ole mingeid kokkupuuteid," rääkis Pähkel Õhtulehele.

Ta selgitas, et kohtus tõesti Veidemanniga, aga räägiti üleüldiselt kultuurist ja kirjandusest. Pähkel nentis, et ta on hariduselt jurist ning pole kirjanduse peensustega nii hästi kursis, mistap pidigi vajalikuks neil teemadel professoriga rääkida.

Istungil märkis Pähkel ise, et küsimus on ikkagi teoses, mitte Kenderi isikus. Samas on selgelt näha, et nii tava- kui ka sotsiaalmeedias arutatakse ikka rohkem ka Kenderi kui persooni üle. Täna tulid kohtusse kohale ka tema toetajaid.
Pähkel selle kohta arvamust ei avalda. "Jään vastuse võlgu, ma pole jälginud diskussiooni."

Prokurör ei hakanud praegu ka prognoosima, kui pikaks võib kogu protsess kujuneda. Praegu toimuvad alles eelistungid, paika pole pandud veel esimese tavaistungi aegagi. Homme peaks selguma, kas Pähkel üleüldse saab antud asjas prokurörina jätkata, kuna Paul Keres esitas täna avalduse tema taandamiseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Paavo 4. veebruar 2016 08:40
Kender on ülbitsev nahaal, mitte mingi tsiviliseeritud kirjanik. Jah , ta tahab olla kirjanik, kuid ta pole seda, paar raamatukest ei tee veel kellestki kirjanikku.
villi 3. veebruar 2016 20:25
Kender on kirjanik kulla inimesed,see on teine maailm, aga kui sa aru sellest ei saa on su enda viga.Keegi ei sunni tema raamatuid lugema.Eesti justiits süsteem on ennast ammu juba täis teinud ,õigust meil ei ole ega tulegi.ars longa vita brevis est
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS