Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Kohtudraama missugune: kas prokurör üritas Rein Veidemanni Kenderi vastu ässitada? (54)

Karoliina Vasli | Video: Alar Truu, 3. veebruar 2016 11:41
Foto: Alar Truu
Kaur Kenderi kaitsja Paul Keres nõuab, et kohus taandaks Kenderi kohtuasjas prokurör Lea Pähkli, kuna too olla Kenderi vastu negatiivselt meelestatud.

Kui üldiselt on kohtuprotsesside eelistungid pigem formaalne käik, kus esitatakse mõned dokumendid ja lepitakse kokku esimese istungi aeg, siis Kenderi kohtuasi käib teist jalga. Juba tänasel esimesel eelistungil esitas Kenderi kaitsja Paul Keres näitkse taotluse prokuröri taandamiseks.

Samal teemal

Keres rääkis loo, kuidas poliitik Kerstin-Oudekki Loone olla Tallinna Ülikooli kohvikus kuulnud, kuidas Lea Pähkel vestles kirjandusteadlase Rein Veidemanniga. "Pähkel oli väga negatiivselt meelestatud ja tahtis, et Veidemann annaks kohtus Kenderit mustavaid ütlusi," märkis Keres ja selgitas, et prokurör peab käituma siiski erapooletult, mitte võtma selliseid hoiakuid ja tunnistajaid suunama. "Õiglane kohtumõistmine pole sellise prokuröriga võimalik." Kuigi Pähkel toonitas, et räägiti üleüldiselt kirjandusest ja temal isiklikult midagi Kenderi vastu pole, jäi kaitsja endale kindlaks.

Mis kohtunik kaitsja taotlusest arvab, selgub homsel eelistungil. Pärast tänast istungit sõnas Keres Õhtulehele, et kui Loone kirjeldus tõele vastab, ei näe ta kuidagi, kuidas saaks menetlus Pähkli osalusel toimuda või isegi näida õiglasena.

Kenderit süüdistakse lasteporno loomises ja levitamises. Jutt on Nihilisti portaalis ilmunud teosest "Untitled 12".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee