Galeriid

GALERII JA VIDEO | Kaur Kender kohtumajas: prokuratuur tegeleb jälitamise ja ahistamisega (52)

Toimetas Karoliina Vasli, 3. veebruar 2016 09:50
Foto: Alar Truu
"Julm, mida prokuratuur teeb," sõnas Kaur Kender täna Liivalaia kohtumajas kohtuistungi eel. Teda olid tulnud toetama kümned sõbrad.

Prokuratuur süüdistab Kenderit lasteporno valmistamises ja levitamises. Kender sõnas kaamerate ees, et temas on kasvanud veendumus, et prokuratuur tegeleb represseerimise, jälitamise ning ahistamisega. "See pole õigusriigile kohane. Eks näeb! Ehk on kohtus võimalik prokuratuuri represseerimise vastu kaitset saada," jätkas ta.

Samal teemal

Ta märkis, et tema jaoks pole midagi ootuspärast selles, et kogu asi üldse kohtuni jõudis. "Kirjanik kirjutab teksti ja läheb selle eest kohtu alla, täiesti ootamatu..."

Kohtus oli täna kohal 30-40 Kenderi toetajat, kes said innustust ilmselt Facebookis üleval olnud üritusest, kus kutsuti inimesi Kenderit toetama. Kender ise märkis, et algatuse taga on Nihilisti tiim, mitte tema ise. Ta lisas, et on tore kui tullakse ja toonitas, et küsimus pole temas kui isikus, vaid laiemalt sõna- ja loominguvabaduses. Ta nentis, et muidugi raske hinnata, kuidas oleks sarnasele survele reageerinud keegi teine tema positsioonis. "Julm, mida prokuratuur teeb."

Kenderi kaitsja Paul Keres esitas tänasel eelistungil kohtule taotluse, et prokurör Lea Pähkel taandataks, kuna too polevat erapooletu. Kohtunik Leo Kunman võttis taotluse ja tutvub sellega. Järgmine eelistung toimub homme ennelõunal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee