Edgar Savisaar (Arno Saar)

Keskerakonna esimehe sõnul näitab kohtupraktika kritiseerimine ühiskonna tugevust ja tänased kohtunikud alluvad õiguskaitseorganite survele hoopis rohkem kui aastaid tagasi.

Intervjuus ajalehele Kesknädal ütles Savisaar, et Eesti õiguskaitseorganid viivad aeg-ajalt läbi näidispoomisi ja see on avalik saladus, millest on üha julgemalt rääkima hakatud.

"Jälgin tähelepanelikult nüüdisaja kohtusaagasid. Ütleme nii: kui Seli mõistetakse süüdi, ja Rosimannus Autorollo asjas õigeks, siis on meie õigussüsteem äraspidine. Hea tahe saab karistatud ja kuritegevusele kiidetakse takka," ütles ta.

Savisaare sõnul on uurimisandmete lekkimine meediasse on väga valikuline.

"Näiteks Tallinna Sadama loos ei mäleta üldse, et midagi oleks meediasse lekitatud. Samal ajal nende käsitluste puhul, mis Reformierakonda ei puuduta, on lekitamine tavaline praktika."

Jaga artiklit

15 kommentaari

  /   07:10, 4. veebr 2016
Kohtupraktika kritiseerimine pole juba seetõttu taunitav,et üsna lühikese aja vältel langetatakse üksteiset totaalselt erinevaid otsuseid sarnastel asjsoludel.Aga kohtuotsust isegi olulisem faktor on kohtueelse uurimise käik.Mis omakorda võib viia seadusega vastuolus otsuseni,oluliste menetlusnormide rikmumiseni,kuritegelikul eesmärgil sunni rakendamiseni,kokkuvõtvalt kuriteo toime panemiseks kasutatakse täitevvõimu instrumente.Vabandan,et ajanappusel ei saa konkreetseid näiteid,aga pole põhjust kahelda:need on olemas,vähem kui 10 aastases perspektiivis leiab eelpoolkirjeldatud fakte.
S
Savisaar ikkagi PÕGENES....?  /   18:59, 3. veebr 2016
Kas Savisaar polegi Šveitsist TAGASI tulnud...? Nii, et ikkagi PÕGENES Eestist vanglakaristuse eest!
Kas taotleb varjupaika Šveitis või saab Venemaal voodikoha Ukraina endise presidendi ligidal.....?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis