Maailm

Ohtlik Zika viirus levib ka sugulisel teel

Õhtuleht.ee, 3. veebruar 2016 07:36

24 KOMMENTAARI

V
!!!/ 3. veebruar 2016 14:42
Vanade, klassikaliste taudidega, sõjaga ning näljaga inimkonna iivet enam ei peata. Haigused on võidetud. Nälginud neegritele käsutavad Euroopa ning ameeerika ohtralt toiduabi ja vaktsiine, et need veelgi hoogsamalt paljuneda saaks. Prantsuse revolutsiooni ajal elas Maal 1 miljard inimest, teise maailmasõja lõppedes 3 miljardit, praegu 7,3 miljardit! Ja sajandi lõpuks paisub Aafrika elaikkond prognoosi järgi neljakordseks, 4,3 miljardini! Ressursid aga lõpevad, õkosüsteem on laastatud ja saastatud. Mida teha?
Aafrikast tuli nüüd aids, ebola, viimasena ka veel zika. Hiinast tuli sars. Seagripp ei tea kust. Tuberko´uloos muteerub ravimatuks vormiks. Kusagilt Araaba poolsaarelt levib mingi kaamelitelt inimesele tulnud hingamisteede äge infektsioonhaigus, mis 30-50% nakatunutest teise ilma viib. Ilmselt on need meie emakese looduse viimased kramplikud püüded piiramatult vohavat inimkonda kontrolli alla saada, elu ning ökosüsteemi hävitamisest ära päästa. Sest inimkond on sisuliselt sisse võtnud vähkkasvaja positsiooni. Laieneb ja paisub arutult, seades ohtu kogu ökosüsteemi ning elu Maal. Hävitades sellega lõpuks sellega ka iseenda. täiesti ajuvabalt.
m
mnb/ 3. veebruar 2016 23:58
eriline maiuspala oleks paariaastase peiteajaga õhukaudu levivad viirused.
arvestades loodusseaduste julmust, siis "emake loodus" pole õieti alustanudki...
ja see ei pea tingimata haigus olema, ka psühho-/öko-/kliima-/...-stressi tagajärjed, geeniväärarengud, "moodiläinud" samasooliste peresuhted ja kõik mis veel võivad looduse arsenalis olla.
k
kriiks/ 4. veebruar 2016 04:23
inimestele on maal ruumi küll, probleem pole üldse rahvaarvus, probleem on planeedi hävitamises, keskkonna reostamises. ja tuberkuloos ning ka veel teised hagused muteeruvad, selle üks põhjus on vaktsineerimine.
e
Ei maksa/ 3. veebruar 2016 12:22
u
Udo./ 3. veebruar 2016 11:56
Ja seitse jumala inglit puhusid pasunaid!
s
samas pole see ohtlik/ 3. veebruar 2016 11:54
kui pole rase, ei juhtu midagi. Vältige rasedust ja kõik on korras. Milleks paanitseda ????
p
Paanika/ 3. veebruar 2016 22:10
Just vene RENTV praegu ütles, et sadu inimesi on surnud. TASS on volitatud jne......
v
v dobavok/ 3. veebruar 2016 22:34
Et kogu asi on tehtud vaenulikes laborites, ja sealt lahti läinud, mõelge mis tahate.
P
@!!! ja Tundub/ 3. veebruar 2016 11:42
Pilk kaardile! Lõuna - Ameerika ja Aafrika ei ole sama. Imestan, et seda ei teata või on funktsionaalne lugemisoskus 0?
t
to 11;42/ 3. veebruar 2016 12:28
Kaasajal, kus lend mandrilt mandrile kestab vaid mõni tund. siis see kaugus pole enam mingi haiguse levikut takistav faktor. Ja ka mitmesugused haigusi kanda võivad putukad levivad näiteks kaubakonteineritega. Nii tõid näiteks kaubalaevad XIX saj. puuvillapallidega Krimmi kaasa ka moskiitod, keda seal varem ei elanud.
Pilk kaardile ütleb, et nakkus on Aafrikast juba välja läinud ning levib jõudsalt. Et lisaks Lõuna- ning Kesk-Amerikale levib see suure tõenäosusega ka Mehhikosse ning USA-sse, vähemati mõnedesse soojematesse piirkondadesse, lõunaosariikidesse. Vaid Kanada võib loota, et need sääsed sinna ei levi. Kuid sinna kantakse seda seksiga edasi. Ja lisaks Ameerikale on edaspidi ohus ka Lõuna-Aasia ning Lõuna-Euroopa. Kui kaugele põhja see zika sääskedega võib levida, seda ei tea. Kuid kliima soojenedes laieneb see kindlasti (ka näiteks šaakalid on Aafrikast juba loomulikul teel meieni jõudnud. Ja ka seakatkutekitaja). Kust sääsed enam edasi ei levi, sealt kannavad seda põhja poole ühiskondlikel alustel nakkuse entusiastlikud levitajad. Ringi reisivad ja seiklevad seksimehed ja täitmatu ihaga ja vaheldust otsivad seksinaised.
h
Harilik šaakal Canis aureus on tavaline Euroopa ja Aasia elanik/ 3. veebruar 2016 12:52
t
to 11:42/ 3. veebruar 2016 12:37
Muidugi pole Aafrika ning Ameerika üks ja seesama, keegi pole seda siin ju mitte kunagi väitnudki. Selleiseks aabitsatõeks pole kaarti uurida vajagi. Kuid millist ei tea kust ühust võetud väidet sina siin nii autoriteetselt ümber lükkad. Aga see on juba üks väga vana demagoogianõks. Panna teisele mingid nõmedad väited suhu ja teha seejärel neile lollidele nende "vead" selgeks, neid kummutada. Demonstreerida ilmselt teistele oma erudeeritust. Et seetõttu kogu sinu enda jutt märksa usutavam ja autoriteetsem tunduks.
t
taago/ 3. veebruar 2016 11:27
aga vb on see hoopis biorelv,et vähendada planeet maa populatsiooni?
v
vandenõu teoreetikud/ 3. veebruar 2016 11:35
ikka, ikka ja Obama, Ilves ja Lenna Kuurmaa juhivad seda ettevõtmist :D :D
üks tark sinu ususektist üritas mu silmi avada :)
A
!!!/ 3. veebruar 2016 09:40
Aids, Ebola, nüüd zika! Millal sealt Aafrikast enne on midagi head tulnud?
P.S. Nii et hakka sündima madalalaubalisi ning väikese ajumahulisi? Vahest seletab see sedagi, et miks ei ole Aafrikast mitte Nobeli preemia laureaati, kirjanduse, kultuuri või kunsti tippu. Suurt filosoofi, maailmakuulsat leiutajat, teadlast ega teisi taolisi, Aafrika on andnud vaid suuri musklimehi. Poksijaid, jooksjaid j.n.e. kes IQ-ga eriliselt ei hiilga.
t
Tundub,/ 3. veebruar 2016 11:01
et Aafrika on mingite teadlaste labor! Vaktsiini asemel süstitakse "katsejänestele" kurat-teab-mida...
Puhtalt minu arvamus vaid, aga kummaline ikkagi...
s
süsimust iroonia/ 3. veebruar 2016 14:53
Noh Aafrika on maavarade poolest kõige rikkam kontinent.
O
!/ 3. veebruar 2016 18:50
Oleneb milliste poolest. Ja tegelikultei ole sugugi kõik kohad veel korralikult geoloogide poolt läbi uuritud. Aafrikas on rikkalikud kulla, teemantide, uraani, muude metallide ja palju muugi leiukohad. Samas ei näi seal aga kuigi palju naftat ja maagaasi olema (kui Vahemere rannik välja arvata). Tundub, et vanajumal on naftat ja gaasi koondatud pigem Pärsia ja Mehhiko lahtede piirkonda. Araabiamaade. USA, Boliivia ja Venemaa valdustesse. Mis puutub kullavarudesse, siis näiteks Austraalia on viimasel ajal ise kulla kaevandamises juhtpositsioonile asunud. Indias on külluslikult igasugu kalliskive, kui napib naftat. Samuti nagu Hiinalgi. Maailma suurimad rubiinivarud on Birmas. Türkiisid ja smaragdid aga Lõuna Ameerikas.
Ja mis peitub jääkilbi all Põhja-Jäämere põhjas või Antarktika mandrijää all, seda teame veel üsna vähe.
o
oi ,miuke rööm. meie kallid/ 3. veebruar 2016 09:40
pabulitsikud toovad meiel viirust,see meil veel puudus ja me maksame viiruse eest hästi.

k
Kus on Zika viirust leitud?/ 3. veebruar 2016 09:01
Zika puhangud on varem esinenud troopilises Aafrikas, Kagu-Aasias ja Vaikse ookeani saartel.
http://www.cdc.gov/zika/geo/index.html
-
v
Vähe teavet/ 3. veebruar 2016 08:44
Kas korra nakkuse saanu kannab seda edasi, kas tal tekib immuniteet ja edaspidi enam ei haigestu?
Kui naine on haigust põdenud ja hiljem rasestub - kas ka siis on oht, et lapsel midagi korrast ära on?
Jne ...
s
3. veebruar 2016 15:59
seda ei teata veel. hiljem selgub.
k
Kas / 3. veebruar 2016 08:23
saja aasta pärast näebki maa elanikkond välja selline,pisikesed pead ja kärbunud aju,liiguvad veidrad olendid,kes ei mõista ega taipa midagi.Inimkonda tabab taandareng.Kui see viirus võib nii palju pahandust teha ja teatakse sellest viirusest palju aastaid,kuidas siis nüüd äkki avastati ,et mõjub lootele,kas siis kunagi enne pole sündinud neid väikese peaga lapsi?Või on nüüd tegu mingi bioloogilise relvaga mis on saanud alguse zika viirusest ja nüüd valla päästetud?
a
Aga kui demokraatlike riikide/ 3. veebruar 2016 08:03
vastu peetav hübriidsõda on viidud hoopis "roheliste mehikeste" faasist edasi bioloogilise relva kaasamise faasi ?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee