Terve maailm on vaimustuses ühest noorest Eesti tüdrukust, kelle nimi on Kelly Sildaru. Juhtivad spordikanalid eesotsas Eurospordiga, rääkimata USA telekanalitest, ei hoidnud tagasi emotsioone ja ülivõrdeid. Selle kiituse on ära teeninud 13aastane Kelly Sildaru, keda on vaikselt treeninud tema tubli isa.

Nii mõnigi USA reporter pidi küsima, kus asub Eesti. Kelly võib olla viimase aastakümne parim ja edukaim Eesti riigi turundaja. Praegu on ta isegi rohkemat kui Kristina Šmigun-Vähi ja Andrus Veerpalu, kes on juba unustusse vajumas. Võit X-mängudel on Kelly alal suurema kaaluga kui olümpiakuld, kuid kindlasti kuuleme Kelly saavutustest ka kahe aasta pärast toimuvatel taliolümpiamängudel, kus ta on üks favoriitidest.

Kuulsin, kuidas kohalikud venelannad kiitsid noort tüdrukut. Venelane on avameelne ega hoia emotsioone vaka all. „See on meie kangelanna,“ jäi mulle kõrvu kahe soliidse proua vestlusest. Kurvaks teeb aga, kui ükskõikne oli Kelly suhtes meie valitsus. Kas peaminister unustas toru haarata? Kelly ja tema isa kinnitasid veel päev pärast võitu, et polnud riigijuhtidelt ühtki kõnet saanud. Presidendist ma ei räägigi, ametlik Kadriorg eelistas vaikida.

Suurte meeste või naiste olümpiavõitude puhul on riigipead meile kuulsust toonud sangareid ikka õnnitlenud ja telefonikõnedega meeles pidanud. Andrus Veerpalu, Kristina Šmigun-Vähi, Gerd Kanter ja meie sõudjad said riigijuhtide õnnesoovid kohe kätte. Kas siis tõesti ei vääri noor eesti tüdruk niigi palju tähelepanu, lugupidamist ja austust riigimeeste poolt? Häbi hakkab riigijuhtide pärast.

Piinlik peaks olema ka Eesti suusaliidul – Kellyle eraldatavad toetusraha on võrdlemisi väike. Kuhu läheb ülejäänud raha? Mina häbeneksin Jaak Mae asemel silmad selja taha, kui meessuusatajad koperdavad suurvõistlustel 43., 57. või 62. kohale. Selline koondis tuleks laiali saata.

Peaminister jõuaks veel Kellyle preemiataotluse esitada. On ta ju meie sangar ja Eesti saadik maailmas. Temast paremat meil lihtsalt polegi.

Jaga artiklit

4 kommentaari

T
Taavi  /   19:36, 3. veebr 2016
oli ikka korra säutsunud.
Ä
ära pööranud.  /   09:38, 3. veebr 2016
No see jutt on ikka päris jabur. Pole tükk aega niisugust ila lugenud. Kuule autor,kas sul natuke piinlik ei ole?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis