Eesti uudised

Endine sõdur avalikus kirjas Ilvesele, Rõivasele ja Kaljurannale: kas Eesti on valmis paluma Vene Föderatsioonilt abi, et tuua Eesti kodanikud Indiast tagasi?

Õhtuleht.ee, 2. veebruar 2016 10:57

162 KOMMENTAARI

h
han/ 26. juuni 2016 22:00
Valitsusel pole viitsimist laevakaitsjatega tegeleda ning presidendil pole ka aega selle pärast muretseda. Palju olulisem on ju sonida midagi solidaarsusest pagulaste ja Kreeka teemal ja brexiti pärast halada.
e
EH/ 4. veebruar 2016 08:13
kaup kauba wastu=laewakaitsjad putini abiga koju,wene wäed eestisse,
k
Kes? Kus? Millal?/ 4. veebruar 2016 00:20
Uvazajemõje znataki... vapros zadajot Valertšik s rajona: "Nu tšo joptvui?" Vremja pašlo
g
georgi/ 3. veebruar 2016 19:14
kuidas keegi võib üldse nii loll olla? saata venemaa Indiat ähvardama.....???? ja pärast anname(loe võtab) heateo eest virumaa...?
a
A/ 3. veebruar 2016 18:21
Ettepanekule lisage ,et kui Eesti valitsus Venemaalt abi ei palu ,siis TEEVAD NAD SEDA ISE ! ...ja küll te näete ,kuidas jalad hakkavad p....t välja käima !
e
ei,noh/ 3. veebruar 2016 17:52
kirjutage kiri suguharu pealikule Bardacile,teeb ahvi möirgamist ja hindud vabastavad koheselt laevakaitsjad.
u
U./ 3. veebruar 2016 15:41
EestiJames Bond ,ehk EErik Niiles ajab asja korda.
n
nh/ 3. veebruar 2016 15:28
Istuvad oma aja ära ja tulevad tagasi kui kangelased ja kirjutavad sellest seiklusest raamatu ja vb vändatakse ka dokfilm ja teenivad korraliku nutsu selle pealt ning elavad õnnelikult oma elu edasi.
e
ei usu,et neid Estonies vaja on. Misterid ja seklid on omad rahad kätte saanud,/ 3. veebruar 2016 17:21

a
aaa.../ 3. veebruar 2016 14:07
...see on see mees,kes ähvardas "Puudutab kõiki" saates Eestist ära minna----huvitav,miks ikka siis veel siin.Oli täis meelepaha,et eestlased neid sigadeks,okupantideks jne.kutsuvad,kuid mida tema isiklikult on teinud,et me nii ei peaks mõtlema---mitte sittagi.Venemaa pole aga meie jaoks normaalne riik,kellega lävida ja midagi üldse neilt paluda,tema tahab kohe terve käe järgi,riigi takka pihta,see ahnur ei saa iialgi täis ega lähe lõhki.Nii,et kahjuks see on välistatud.
s
Su arvamus pole millegipärast eriti poulaarne/ 3. veebruar 2016 18:38
n
no/ 3. veebruar 2016 11:29
Ma püüan juba teist päeva seda asja mõista. Mul on paar küsimust-kes oli laeva kapten? Kellele kuulus laev/ kommenteeriti, et USa/ tegelikult? Kas oli salarelva vedu või enesekaitseks ja kui suures mahus? Venemaa poole pöörduda muidugi võiks ja see isegi võiks aidata, ainult siin on mitu tegurit. Üks on see , et oleme NATO liige ja naljalt Venemaa ei sekku. Teiseks oleme teinud kõik, et Venemaad halvustada, süüdistada kõiges võimalikus,mida ta teinud ei ole. Kui meil oleks oma naabriga head suhted, ma olen üsna kindel, et Putin vähemalt püüaks midagi teha, et mehed koju saaks, olgu või siin vangis. Aga samas, mis neil sal soojas Indias viga.
Eesti valitsus lasi NATO väed sisse, baasid ka- seda otse Venemaa piirile. Ei tea, Putin on suuremeelne aga ka tema oma riigi eest vastutav ja ega me ei tea ka kas ta tohib seda teha.
t
Tõelist sõpra tuntakse hädas./ 3. veebruar 2016 01:20
Meie hädad tulevad sellest, et rumalad ( ew riigitegelasd, politsei) on liiga enesekindlad ja targad on täis ebakindlust.
i
iseenese tarkus/ 3. veebruar 2016 17:23
on ju piiritu.
Majanduse ja kogu elu baasiks on MÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
s
silmakirjalikkus/ 3. veebruar 2016 00:46
Punases Meres ja Suessi kanalis läks vaba merekaubandus 2000-ndatel nii käest ära, et paljud sinna enam nina pista ei tahtnudki. Sõideti Euroopasse Kap Hoorni neeme kaudu, sest see tuli lõppkokkuvõttes odavam, ka elude hinnalt. Põhjuseks uuspiraatlus, millest Ida-Aafrika riigid eesotsas Somaaliaga tegid endale vaat et majandusharu - rünnata ja röövida kogu maailma möödaminevaid kaubalaevu.
Selle tõkestamiseks lõi rahvusvaheline üldsus Merepolitsei, nii riiklike kui erafirmade kooslusel. Ettevõtmist saatis edu, nüüdseks on piraatlus maha surutud. Ainult üks kummaline nüanss!
Kui üks merepolitseilaev läks peale operatsiooni sõbralikku baasriiki Indiasse järjekordset kütust võtma, arreteeris India ühtäkki nii laeva kui meeskonna. Põhjendusel, et kaptenil olla revolver taskus olnud. See aga on India seaduse järgi bensuvõtmisel surmapatt. Niisamuti kui tee peal magava lehma häirimine.
Ja mitte ükski riik ei julge Indiale selle jaburuse peale midagi öelda. Ikkagi suurriik, Venemaa sõber! Tabavalt vihjab Vesterinen Venemaale kui ainsale mõjurile ses laevakaitsjate loos. Pruugib viimasel vaid kulmu kortsutada või sõjalennukite tarneid vähendada, vabastab India mitte ainult meie mehed, vaid ka okupeeritud Punjabi provintsi. Iseasi muidugi, kas Venemaal selleks viitsimist on.
o
oma/ 3. veebruar 2016 01:16
Väga tabavalt ja lühidalt sul kirjutatud ,äkki saab nüüd isegi mõni miinus IQ-ga tegelane aru sellest klounaadist ,mis nende laevakaitsjate ümber toimub. Aitäh.
m
MTi/ 2. veebruar 2016 23:51
Venemaa ei suuda oma jõuku ukrainastki tagasi tuua,miks peaks ta siis eestlasi indiast tagasi tooma...
V
.../ 3. veebruar 2016 08:53
m
Mõistan muret, kuid nii avalikult ja mingi Venemaaga teema... No tuleks valida ikka teemat./ 2. veebruar 2016 23:40
Toon ühe väga selge näite. Kui inimene läheb Lõuna Ameerikasse mingile rikkurist ärimehele ihukaitsjaks ja seal kohapeal sattub kongi mingitel kehvadel asjaolude tõttu siis see tähendab seda, et see inimene kes läks sinna omal vabal tahtel ihukaitsjaks, et teenida ropult head pappi oma töö eest, see tähendab seda, et keegi teda sinna ei sundind minema. See kui inimene on omal käel läinud ja omal vastutusel kuhugile tööle väljaspool riigi teenistust, riskipiirkonda.... no siis peab olema juba iga mees ise oma õnnesepp. Siin pole tarvis hakata heietama miks, mille ja kuidas......
m
Mis siis valesti on, viimases hädas tuleb ka õlekõrrest kinni haarata.../ 3. veebruar 2016 01:15
Kas inimene ei tohi siis tõesti avalikult enam midagi kirjutada`? Mis vahet seal on , kellelt palutakse abi, kui ise siin hakkama ei saada? Ja ei heieta siin nüüd küll keegi ilma põhjuseta. Kui ikka siin tööd ei leita, siis minnakse ju mujale ja loodetakse sealt vastavat palka saada. Pool või rohkemgi inimesi on siit läinud teistesse riikidesse tööle, mis siis nii imestada. Ja nüüd leidus üks julge inimene nende eest, kes seal Indias vangis on, välja astuda, on kohe suur probleem. Ehk see "Mõistan muret ............................" valib siis parema teema ja annab oma targad mõtted edasi, kuidas ja kelle poole siis peaks pöörduma.
m
Mõistan muret.../ 3. veebruar 2016 15:28
Mis nende jalgratturitega oli. Läksid ju samuti vabal tahtel, samuti Eston?
t
to/13:23/ 2. veebruar 2016 23:33
Ah, et kui vaene,siis oled kindlasti joodik? Pole ma viinast ja õllest siin midagi kirjutanud. Kui mõtlete kodutuid joodikuid siis kaastunnet veidike võiks ikka olla,neil ka ikka hingeke sees,see ei tähenda muidugi,et ma joomist pooldaksin. Selge on see,et nad ei saa enam endaga hakkama,nõrgad,et sõltuvusest vabaneda. Kahjuks kaitstakse ja hoolitakse koertest rohkem kui kodutust inimesest. Mis puutub ühepajatoitu, siis minul õnneks on võimalus kõik komponendid endal kasvatada. See,et jõuludeks üks pere sai endale lubada ühepajatoitu ilma lihata ei ole just kõige värskem uudis meediast aga jäi minu hinge ja meelde küll igaveseks.
m
Mis abi sa vennike Venmaalt tahad saada./ 2. veebruar 2016 23:24
Mis siia Venemaa peaks sekkuma. Milleks peaks Venemaalt abi paluma. Mis teemat see tüüp ajab. Endine kaitseväelane ajab sellist teemat suust. Raske uskuda, et selline mees ja selliste mõtetega on teenind Eesti Vabariigi Kaitseväes.
i
2. veebruar 2016 23:43
ilmselt seetõttu et venel head suhted ja mõjuvõim seal regioonis
t
t. / 4. veebruar 2016 14:16
kindlasti on bangladeshil veel paremad suhted venemaaga, ikkagi naaber ja rahvaarvult venemaast suurem. kas vesterinen küsib ka seda, kas bangladeshilt on abi küsitud?

k
küsimused a.vesterinenile/ 2. veebruar 2016 22:59
milleks see venemaa siia teemasse sisse toodi? kas krimm on venemaa osa? kas ida-ukrainas on tegemist vene agressiooniga?
k
ka küsimus/ 3. veebruar 2016 01:26
Ja miks sina siia Krimmi ja Ukrainat sisse tood, kui teemaks on meie inimeste päästmine?
k
küsimused a.vesterinenile/ 3. veebruar 2016 12:33
vastan. krimmi toon sellepärast sisse, et saada teada mehe meelsust. kui on tegemist etnilisest venelasest kremli kannupoisiga, siis on ka see vene teema sissetoomine igati mõistetav. paluks nüüikkagi vastust mitte uut küsimust kremli trollidelt
k
Keapa kalle/ 3. veebruar 2016 15:06
Ei vasta sulle Küsimused... keegi! Siin on jutt Indiast ja Venemaast. Oma Krimmi ja Ukraina küsimusega vehi teisel ajal ja teises kohas.
s
ss/ 2. veebruar 2016 20:11
30 päeva pärast ootan vastust
n
nii/ 2. veebruar 2016 19:37
Osaliselt olen kamraadiga nõus, osaliselt mitte. Veteranid jah- kas kas välismaale tööle minnes, eriti selline riskiga seotud töö, on oma halva juhuse neile ette seadnud. Nad teadsid, millega riskivad. Kui turvafirma nad hätta jättis, siis tuleb seda klattida turvafirmaga ja vahistanud maaga. Ja kangelase oreooli ei maksa üles kerida, kui ise essusisse astusid. Juriidiliselt kõik korrektne. Ja nagu kamrad tead vilistab riik veteranide peale. Aga riigipoolt on sigadus oma kodanikud hätta jätta, või kuidas.
h
hetkel/ 2. veebruar 2016 18:57
Kõik eestlased teavad, et Ernst Hemingway on kusagil öelnud – igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane. Indias on natuke rohkem 14
t
to: 18:57/ 2. veebruar 2016 22:19
Uuema aja järgi öeldakse: "Igas maailma riigis on vangis eestlane!"
t
to: 18:57/ 2. veebruar 2016 22:19
Uuema aja järgi öeldakse: "Igas maailma riigis on vangis eestlane!"
a
Arne/ 2. veebruar 2016 18:23
Miks peab riik tegelema kurjategijatega seotud või kuriteos osalenud inimestega? Endised sõjaväelased või mitte.
t
to: Arne, 18:23/ 2. veebruar 2016 22:22
Muidu sülitatakse ja sõimatakse riiki, presidenti, peaministrit ja valitsust aga kui ISE süüdi ollakse ja hätta sattutakse, siis on NUTT lahti ja riik aidaku, aidaku, aidaku, aidaku......! Kui ISE olid süüdi, siis ISE ka vastutad!
t
to: Arne, 18:23/ 2. veebruar 2016 22:22
Muidu sülitatakse ja sõimatakse riiki, presidenti, peaministrit ja valitsust aga kui ISE süüdi ollakse ja hätta sattutakse, siis on NUTT lahti ja riik aidaku, aidaku, aidaku, aidaku......! Kui ISE olid süüdi, siis ISE ka vastutad!
m
Ma/ 2. veebruar 2016 18:01
ei teeks venemaaga eluilmaski mingit tegemist,vähemalt seni,kuni ta ei ole oma naabrite suhtes sõbralikuks muutunud!Teist nii vastikut naabrit annab otsida....
o
oma/ 2. veebruar 2016 22:00
On Venemaa sulle isiklikult midagi halba teinud ,vaevalt küll ,ilmselt oled lihtsalt üks rumal inimene ,kes peale massimeedia midagi muud ei loe ,ei kuula ,ei vaata. Kahju sinust su kitsa silmaringi pärast.
s
Siis/ 3. veebruar 2016 07:03
kui mul kujunes välja suhtumine venelastesse ja venemaasse-oli massimeedia suunitlus teine,sest oli nõukaaeg ja tolleaegse käsitluse järgi oli venemaa parim.Mitte ükski asi ei pane mind venelasi sallima ja siin ei ole vähimatki tegemist rahakoti paksuse või silmaringi kitsusega!
r
Raffas/ 2. veebruar 2016 22:11
Puutin om süüdi, et palk wäike, naine magab naabriga, tütrest sai l - ts, aga pojast narkomaan.... Oops, s - ttus weel püxi kah....
t
to: Raffas, 22:11/ 2. veebruar 2016 22:23
Ega MEIE president ega peaminister EI OLE ka nendes asjades süüdi! SÜÜDI olete ISE!
s
2. veebruar 2016 17:36
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
rs/ 2. veebruar 2016 23:19
ma tean seda tunnet, EMA ANNA PADRUNEID!
m
mh/ 2. veebruar 2016 17:17
See "endine sõdur" on küll pea peale kukkunud?
t
to mh/ 2. veebruar 2016 17:38
Kui ta on ka missioonil käinud, siis lahinguolukordades võib nii mõndagi juhtuda.
t
to: mh, 17:17/ 2. veebruar 2016 22:25
Sellele sõdurile kukkus vist midagi pähe, sõi kärbseseeni või mingeid seemneid.....
t
to: mh, 17:17/ 2. veebruar 2016 22:25
Sellele sõdurile kukkus vist midagi pähe, sõi kärbseseeni või mingeid seemneid.....

n
no/ 2. veebruar 2016 17:10
v
veteran/ 2. veebruar 2016 16:51
Saan aru, et sinus on slaavi verd, sellepärast ka sellised kummalised ettepanekud! Me ei küsi kunagi abi Venemaalt, kuna seda juba on proovitud(Eston Kohveri juhtum), küll aga palume abi Indialt, et nad mehed vabaks laseksid!
k
kodanik/ 2. veebruar 2016 16:32
Eesti riik ei küsi eales venemaalt abi, kui teid seal isegi maha lastaks. Vaid ainult kommenteeriks, et väga, väga kahetsusväärne lugu või, et Merkel mõistis kah selle hukka!!!!!
k
kodanik/ 2. veebruar 2016 16:32
Eesti riik ei küsi eales venemaalt abi, kui teid seal isegi maha lastaks. Vaid ainult kommenteeriks, et väga, väga kahetsusväärne lugu või, et Merkel mõistis kah selle hukka!!!!!
t
TO tainapea...../ 2. veebruar 2016 15:22
kutt vähemalt ajab asja,meie ainult kommime siin.Kuigi meie riigis pole tolku vist ei ühest ega teisest.
t
Tolku Jolku/ 2. veebruar 2016 17:19
Ajas jah asja- juba teine kiri. Tolku nii, et tohujaa! Nüüd pole mingit kahtlust :)
k
kass/ 2. veebruar 2016 15:06
mis riigi armees Andrei teenis?
e
Ei mõista selliseid. / 2. veebruar 2016 14:56
Ärge pange pahaks, aga kui lugeda, kuidas ta Kohveri kohta kirjutab, et koheldakse, kui kangelast ja oli ebaõnnestunud, siis: Kas ta pole ise samuti ebaõnnestunud ja kangelasena vastu võetud? Kas teda ei instrueeritud, et lõhkehad, olge ettevaatlikud jne? Ju Kohver oli ka instrueeritud, et paugutamise asemel kasuta jalgu ja, kui aita, siis alistu. Seal olid ka miinid, lisaks side segamine, oli spets opertatsioon. Talle peeti jahti, vastupidiselt Helmandile, kus ise jahil oldi ja koperdama kukuti.. Ei kujutagi ette mida selline seal Lefortofos koju saamise nimel oleks välja käinud? Mis on tema järgmine kiri, kas kiri Putinile teemal, kui halb valitsus meil on ja kuidas oma inimestest ei hooli?
t
To hei hei/ 2. veebruar 2016 15:54
Vanamuttide sängialuseid võite läbi otsida ja kangelast mängida. mitte kaitset pakkuda. Ei imesta sugugi, et hakkate lapsi pantvagi võtma selle asemel, et endale mingi töö otsida. Kangesti sooviks teada palju oli laevakaitsjal riigile makse makstud. Ja mis kaitsmisse puutub, siis peamiselt ohult käsite abi lunida.
t
to hei hei/ 2. veebruar 2016 16:03
Kangelane.... kui tagavararatta veeretamise ajal selle alla jäämise eest ka kangelaseks saab, miks siis katuselt alla potsataja kangelaeks ei saa?
h
hei hei/ 2. veebruar 2016 17:22
kas oled kunagi eesti riiki kaitsnud kasvõi siis kui vene tankid siin olid ei pole sind näinud ei siis ega nyyd sinu püxid paxult sitta täis kui me koristajagi nägu sulle näitax
t
To hei hei/ 2. veebruar 2016 20:13
Kus sa neid Vene tanke nägid? Ära suurusta ega liialda. Sellist suurustavat venda kuulata, siis ei imesta kui soomusrongil vabadussõjagi läbi käisid.... Ära rohkem peale võta!..
j
jaaaaaa/ 2. veebruar 2016 21:46
tankid ju olid ja oleks ka sõjaks läinud hea et poisid suurest ärevusest bensiinipudelid maha unustasid ja need kes neid tanke pole näinud ei tea eesti vabariigist midagi ja ilmselgelt on niisuguste kgb-laste nagu ansip randpere Eestit hävitava poliitika mõistuseta toetajad ja kahjuks seeläbi ka mõrvade tellijad need emmed kes kaotasid tänu 01.01.2916 allkirjastatud seadusega oma lapsed on selgelt välja öelnud et rõivase valitsus ja ma lisan ka omalt poolt et peaaegu kõik eesti vabariigi valitsused on mõrtsukad ja ka eesti laste ja vanurite näljutajad siiani pole veel yhtegi asja tehtud mis oleks eesti kodaniku elu paremaks muutnud
v
Veiks/ 2. veebruar 2016 14:47
lahendus oleks - kui paluda Indial anda vangid üle Eestile et nad saaks siin vangis olla siin saaks neid Ilves õigeks mõista ja vabastada.

h
HAHAHAAA/ 2. veebruar 2016 14:44
TOMMIL UUS NAINE,MARINKAL SOKI KUDUMINE POOLELI,TAAVIKESEL 300 TUHHI EEST LIISINGUID KAELAS...EI OLE NEIL AEGA
o
Oma mees/ 2. veebruar 2016 14:30
Nii ehk naa on suur osa Eesti sõduritest venelased , kes Kremli vile peale hakkavad rohelisteks mehikesteks.
s
Sillaalune/ 2. veebruar 2016 17:03
Nii ongi, aga siis on praegusel eliidil vesi ahjus kah, oma jultumuses nad pole seda veel taibanud. Jumala veskid jahvatavad aeglaselt.........
j
Jaa on küll .Ainult et peakaltsakas ja ärmarott peavad/ 2. veebruar 2016 14:28
Härrra Puutini kirsasi suudlema põlvili olles
t
täpsustaja/ 2. veebruar 2016 14:41
Hyilod ei kutsuta härraks vaid sõnnikuks.
m
mody/ 2. veebruar 2016 14:26
vahetage Tartu vargast hindu Modi(Seli suur äripartner) nende vastu
k
kripsik/ 2. veebruar 2016 14:26
Sa vaata aga vaata kus kemli partjankad nupukese peale elevile läinud. Ah et siis eestlased peavad kõrilõikajate poole abi saamiseks põõrduma?
h
hei hei/ 2. veebruar 2016 15:07
sina kyll eestlane pole ega inimene ka mitte sinusugusel lasex kitsel taha keerata
j
jaaaaaa/ 2. veebruar 2016 21:55
kas ameeriklased on paremad sinna kuhu ameeriklase jalg maha on pandud sääl peagi sõda käes ja nii ka meil eestis
m
muigega/ 2. veebruar 2016 14:18
1940. aastal ühed juba palusid t*bladelt abi. Tulemuseks oi ligi 20% EW kodaniku hävitamine 1949. aastaks.
Vesterinen võiks sel juhul Venemaale 'igavese võla' tasumise enda kanda võtta. Ja miks ta üldse arvab, et indud t*blade nõudmistele alluvad?
t
to muigega/ 2. veebruar 2016 17:27
jah aga reformikad ju saatsid need 20 prossa tapalavale mitte just tänased reformi poliitikud aga nende vanemad ja tänased poliitikud küüditavad eesti rahvast
n
njaa. Eesti riik peab oma kodanike huve kaitsma/ 2. veebruar 2016 14:14
olgu tegemist kasvõi välisriigi kohtus süüdimõistetud inimestega.
Kahju, et mehed plagama ei pistnud, kui India pool neile selleks võimaluse andis.
Aga USA tallakkujatest pole Putini pole pöördujat, munad on liialt ühes korvis, maailma silmis aina pisemaks muutuvas Yänkuu-Yänkuu riigikeses.
India silmis on see ka very bääd SITUeishen.
k
Karl/ 2. veebruar 2016 14:04
Venemaa ei anna kunagi tagastamatut abi.Laevakaitsjad laeva ei juhtinud ja sellepärast ei saa neid süüdistada India vetesse sisenemises.Laeva juhib ikka kapten. Kes seda Indis asja teab,võimalik,et ka nemad tegelevad piraatlusega ja siis said nad muidugi vaendlased kätte? Venemaa mõju on Indiale suur küll. Eks see Venemaa on alati tegelenud igat liiki kuritegevusega.Väga võimalik,et ka piraatlusega? Selles laevakaitsjate loos võib olle palju lahtiseid otsi ja mitmed jõud tunnevad end puudutatud.Normaalne riik ei hakkaks ju muidu piraadukütte kuritegevuses süüdistsma? Normaalses mõistes peaks ju kurjategijad ikka piraadid olema aga mitte piraatide püüdjad?

ü
2. veebruar 2016 14:00
Üldiselt õiged küsimused, aga abi võiks riik paluda oma jumaluselt, so USA-lt!
l
lugeja/ 2. veebruar 2016 13:57
Probleem tekkis sellest, et laev liikus rahvusvahelitest vetest India vetesse, aga India vetes ei tohi liikuda relvadega, seda tohib teha üksnes rahvusvahelistes vetes. See reegel on selge igale palgasõdurile. Kas süüdi oli selles kapten või uljaspeadest sõdurid, on iseasi. Ise tegite, ise vastutate, istute aja ära ja asi ants. Kui tunnete, et venemaa teid aitab, siis küsige ise venemaalt abi ja oodake ära ka vastus. Ärge tehke sellest mingit palagani ja ärge süüdistage koguaeg kõiki teisi oma hädades. Teie eest seistakse nii nagu see on võimalik.
k
kapral/ 2. veebruar 2016 14:05
tohib kyll relvadega liigelda india vetes,aga peab olema diplomaatiline kooskolastus india voimudega....muide ,see kehtib igas riigis....ja ka eestis.....aga seda see piraatlaev ei teinud.....
n
noh/ 2. veebruar 2016 13:49
ma ei saa aru, imlles nüüd Eesti riik on süüdi. Mehed võtsid endale riski. See ei ole mingi G4S turvamees, kes poes passib. olid ebaseadusliukd relvad - olid, olid teise riigi vetes -olid. Ja nüüd peame meie maksumaksjad nende jama kinni maksma. Ja mis puutub siia Venemaa?
h
haider/ 2. veebruar 2016 13:47
tundub, et endine sõdur on lahingutegevuses veidi põrutada saanud...
r
Raffas/ 2. veebruar 2016 22:17
Mõni saab ka tugitoolis peapõrutuse.....
v
veteran/ 2. veebruar 2016 13:19
Need küsimused oleks nagu minu ja paljude eestlaste poolt esitatud. Aga me näeme, kui paljud siin elavad kodanikud on pimedusega löödud, demagoogiast pohmelliis ja poliitjurast sillas. Mul hakkab iga aastaga aina enam piinlik elada koos nende homomeelsete valitsejatega. Ei vasta need pätid iial ausalt kellegi küsimustele.
j
Jürka/ 2. veebruar 2016 13:50
Jalgratturid toodi koju riigi abiga, kuna nad olid vangis kurjategijate käes ega olnud rikkunud ühegi riigi readusi. Süüdistada võib neid ainult lihtsameeluses, Nõndanimetatud laevakaitsjad läksid suurt raha teenima ja tegelesid ebaseaduslike asjadega, rikkudes India riigi seadusi. Meie riigilt pole neil õigust midagi nõuda, sa oled asjast täiesti valest aru saanud. Kui siis, siis vaid paluda.
d
dolbajoob/ 2. veebruar 2016 16:29
Eesti põhiseadus § 13. Igaühel on õigus riigi ja seaduse kaitsele. Eesti riik kaitseb oma kodanikku ka välisriikides.
T
@dolbajoob/ 2. veebruar 2016 17:12
Täitsa õige, võiks taotleda nende laevakaitsjate karistuse kandmist EV-s aga näed ei saa kaebasid edasi.
e
ega/ 2. veebruar 2016 13:04
need mehed omapead sinna ei läinud.miks ei kirjutata,et see oli ameerika firma,kuhu nad tööle läksid.kus on see laeva kapten.kas on see firma ameerikas.siis meie president on ju teretulnud seal.üüritagu sealt midagi leida.
n
niisiis viidi nad väevõimuga sinna, kui ei läinud omapead./ 2. veebruar 2016 14:11
k
2. veebruar 2016 18:55
kui töötutoetust ei maksta siis võtavadki inimesed ka kahtlaseid tööotsi vastu, sest muud võimlust ei ole! Sajad tuhanded on tööpuudese pärase Eesist lahkunud, nii ka need laevakaitsjad. See neetud riik ei kohusta võimu haaranud poliitikuid millekski peale Põhiseadusliku Eesti Vabariigi hävitamise.
k
kass/ 2. veebruar 2016 13:03
miks avaldatakse sellist loba
t
toto kass/ 2. veebruar 2016 17:06
a
Arusaamatu/ 2. veebruar 2016 12:59
Need inimesed seal Indias rikkusid sealseid seadusi ehk nad on kurjategijad ja nad mõisteti süüdi nende kuritegude Eest. Eesti ei peaks üldse isegi mitte mõtlema nende peale. Istuvad oma aastad ära ja tulevad tagasi nagu ikka kuritegusid toime pannud inimeste puhul. Suur hulk inimesi peab neid küll kangelasteks, kuid pigem on nad palgasõduritest õnneotsijad, kes rikkusid ühe riigi seadusi. Tuleks lõpetada ära see kannataja või kangelase oreooli loomine nendest kurjategijatest!!!!!
Küsida abi venelastelt, kes ise on kurjategijad kogu maaima simis, kui madalale võib veel langeda!????? Viimase 100 aasta jooksul on venelased kõige rohkem tapnud, hävitanud, vangistanud jne. eesti rahvast. Lisaks 50 aastane orjaaeg. Küsida selliselt rämpsult abi, no kuulge .........
Kuule sina endine "sõdur" - sinu mõttemaailm on ikka täiega väärastunud.
v
Van Ames/ 2. veebruar 2016 13:38
Sinusugused Aruisaamatud- Ajupestud on kõige suurem julgeolekurisk. Viimase 100 aasta jooksul on kõige rohkem inimesi tapnud, sõdu vallutanud ja õitsvaid riike rusuhunnikuks muutnud sinu peremees USA 300 komitee mahitusel, kelle tallaluseid siingi üritad lakkuda, alandlik krants!
E
@Van Ames/ 2. veebruar 2016 14:04
Eesti rahvast, Van Ames :) Ei tea miks sa kohe nii nii punaselt pöördesse lähed?
k
kuule lammas/ 2. veebruar 2016 14:04
väärastunud oled sa ise.Kes tungis sisse Ameerikasse ,Indiassse,afrika riikidesse,lähis itta?Venemaa?Venemaa enda hävitamine,revolutsioonid olid organiseeritud Rockefellerite poolt.Lenin saadeti Sveitsist plommitud vagunis saksa rahadega Vene impeeriumit hävitama.Ka mõlemad maailmasõjad on ameerika sionistide poolt rahastatud ja organiseeritud.
j
jaaaaaa/ 2. veebruar 2016 21:52
ohjah tore teada et mõrtsukast ja terroristist obama on venelane või vähemalt mõjuagent

e
eks/ 2. veebruar 2016 12:55
Noormehel on kõik (asjaolud) sassis nagu Kört-Pärtli särk.
e
eesti patrioot/ 2. veebruar 2016 12:53
Kuule, "endine sõdur"! Ole Eesti riigi PATRIOOT, kellele andsid ka oma VANDETÕOTUSE! Ära ole EESTIVAENULIK Kremli propagandist ja alatu jätis!
e
eesti patrioot/ 2. veebruar 2016 12:53
Kuule, "endine sõdur"! Ole Eesti riigi PATRIOOT, kellele andsid ka oma VANDETÕOTUSE! Ära ole EESTIVAENULIK Kremli propagandist ja alatu jätis!
t
tiit/ 2. veebruar 2016 14:32
Sa ravile mineku peale ei ole kunagi mõelnud?
a
A/ 3. veebruar 2016 18:46
Ah, vend paneb lihtsalt sogast või on mõni provokaator .
s
Serra/ 2. veebruar 2016 12:50
EV peaks oma vaenlaselt, Venemaalt abi paluma? Auvõla katteks Eesti sõdurid Vene poolel Ukrainasse sõdima saatma, nii nagu Prantsusmaale mindi appi Malis? Mida p.ska?
j
Jurist/ 2. veebruar 2016 12:45
Kri on provkatsioon. Ainus, kel on inimlikud suhtes Venemaaga ilma diplomaatiata, on Riigikogu. Aga see on ainus astus, kelle poole eipóórduta. Kas ki
K
@Jurist/ 2. veebruar 2016 16:31
Kuigi tekst on väga segane võib seal isegi iva olla. Endine sõdur lahmib teiste aadressil aga jätab ise olulised võimalused kasutamata. Täitsa võimalik, et llihtsalt labane provokaator.
e
eesti mees/ 2. veebruar 2016 12:43
Kas see ENDINE SÕDUR ei ole mitte liiga palju palju hakanud oma lõugu lõksutama......? Mis ERAKONNA hääletoruks ta on hakanud....? Või soovib oma mordat ajalehes näha ja sellega uhkustada...?
t
to eesti mees/ 2. veebruar 2016 13:22
Palgaline, ära määri eesti mehe nime.
Pealegi mees sa vaevalt oled.
Väga naiselik tekst.
k
Kodanik/ 2. veebruar 2016 16:23
Eks iidol ole Savisaar ja pikemas perspektiivis Putin. Aga kui küüditamiseks läheks, siis Vesterinen oleks esimeste hulgas inimesi vagunitesse toppimas. Kahju, et tibla eesti kaitseväe mundri on täiega täis teinud.
j
jaaaaaaa/ 3. veebruar 2016 02:36
sel kodanikul on püksid täiega paska täis nii et hais kõrvetab ajuollust kartes santi eesti sõdurpoissi
a
Antropoloog/ 2. veebruar 2016 16:57
Sinu isa on küll tundmatu tatarlane või kalmõkk.......
e
eesti mees/ 2. veebruar 2016 12:43
Kas see ENDINE SÕDUR ei ole mitte liiga palju palju hakanud oma lõugu lõksutama......? Mis ERAKONNA hääletoruks ta on hakanud....? Või soovib oma mordat ajalehes näha ja sellega uhkustada...?
a
Arvo./ 2. veebruar 2016 12:35
Ei topi oma nina sinna kuhu koer jalga tõstab.Asi ei olnud riigihuvides ja riik ai saagi sekkuda,toome näite "Kohver", riigihuvid ja kohe sekkuti. Inimesed tegutsesid oma huvides leidgu lahendus.
a
Arvole/ 2. veebruar 2016 13:25
Sama oli ju jalgratturitega-olid seal täiesti omal käel.Miks siis nende vabastamiseks NII raevukalt samme astuti.Paet oli lausa lõvi.Just nende ratturite pärast peabki nüüd riik ka laevakaitsjate eest seisma.
a
Ants/ 2. veebruar 2016 15:17
Võiks juba ükskord aru saada, et jalgratturid olid TERRORISTIDE käes vangis. "Laevakaitsjad" aga on India riigi käes vangis. Ja riigi vangistusest vabastamine ei ole selline, nagu terroristidega suhtlemine. Jällegi vahe ka selles, et jalgratturid ei rikkunud seadusi, seda tegid aga "laevakaitsjad". Niiet tehke omale vahe selgeks enne targutamist.
Aga küsida tahaks, et mille krdi pärast me peaks putinoidide käest abi paluma? Kas tõesti tol eks-sõduril kibeleb niiväga rodina poole?

r
2. veebruar 2016 12:28
Rõivas peaks proovima vaese inimese elu, siis ehk jõuab paljugi kohale kui ikka taguots külmetab, nälg näpistab ja jõulusöök on ühepajatoit ilma lihata. Ei mingit sooja tuba ja peret. Proovigu nii ja mitte lühikest aega. Mõni hea eluga harjunud inimene peab lihtsalt ise kõike kogema muidu ei saagi arusaama kunagi ja kaasatundma teistele. Võibolla siis vaatab oma mätta otsast alla ja ei sülita rahva peale. Võibolla vaevub siis teinekord ka kirjale vastama.
P
/ 12:28, 2.veebr 2016/ 2. veebruar 2016 13:00
Puhas liha on 3 EUR-i kilo. See on vaata , et kõige odavam komponent ühepajatoidus :) Palju sa siis sööksid liha Bocki kõrvale mis on ca 1 EUR liiter ?
t
to / 12:28/ 2. veebruar 2016 13:23
Jäta pudel viina ostmata,saad 2,5 kg liha osta. Kui kanaga lepid siis saad 5 kg.
m
Mati/ 2. veebruar 2016 12:14
Kahjuks või õnneks pole India Venemaa puudel, vaid miljardi-elanikuga demokraatia tunnustega tuumariik.
m
Mati'le/ 2. veebruar 2016 12:23
kulla mees, loe vähem NYT ja Economisti India on ikka väga suures sõltuvuses oma liitlastest ja demokraatia...no hallo...seal ju veel kesajale sarnane orjanduslik kord
i
2. veebruar 2016 12:24
Indial on väga põhimõttelised lepingud Venemaaga, aga Eesti on teisel pool, seega ei ole kunbki millekski kohustatud ühegi NATO riigi suhtes.
j
Juristiharidusega/ 2. veebruar 2016 12:06
jurist Andrei saab keskerakonda roolijoodiku asemele.
ä
ätt./ 2. veebruar 2016 12:24
Milleks sõim?Miks peaks venemaalt abi küsima,ise tuleks jalad tagumiku alt välja tõmmata.Kui kuskil maailmas satud mingisuguste konfliktide keskele ja seal on ka venelasi siis on kindel lootus pääseda kui hoiad nendega kokku .Venemaa omasid ei jäta ja abistab ka teisi.
Tahaks pehmelt öelda-meie poliitikud on lihtsalt mökud.President käib Ameerikas,kohtub Obamaga,peaminister sõelub Saksamaa vahet -aga....?
Kui õige meie valitsejad hakkaksid kõikide välismaal hätta sattunute eest võitlema ühtmoodi mitte valikuliselt.Uimastikullerid toodi kähku ära,jalgratturid saadi kätte aga India see on nii kauge maa,et Kadriorust ja Toompealt pole seda näha.
J
@ätt/ 2. veebruar 2016 12:52
Jalgratturid ei rikkunud ühegi riigi seadusi. Laevakaitsjad on Indias süüdi mõistetud. Uimastikullerid istusid Tais ca. 8 aastat enne kui Eestisse tagasi said.
k
2. veebruar 2016 19:48
Kuidas ei rikkunud.Nad võeti kinni Süürias mille viisa neil puudus.
K
@19:48/ 2. veebruar 2016 21:15
Kui sa veel ei tea siis Liibanon ei ole Süüria.
e
et nagu/ 2. veebruar 2016 11:58
1) Miks Eesti peaks just Venemaalt abi küsima?
2) Miks Venemaa peaks tahtma sekkuda?
3) Mis see Ida-Viru ja nälgivad lapsed siia puutuvad?
a
Ants/ 2. veebruar 2016 15:18
Sest see "sõdur" on ilmselgelt kesikupartei hääletoru!
a
Arne/ 2. veebruar 2016 11:57
INDIA on suurriik kellel on head suhted Venemaaga. Kui oli Omski koostöö kohtumine, siis tänu Venemaa tegevusele oli võimalik India osavõtt, kuna Indial on omad nõudmised Hiinale.
i
Imelik/ 2. veebruar 2016 11:57
Miks just Venemaalt peaks abi paluma, aru ma ei saa??
On see Venemaa mingi jumal meile ve?
Ära hakkab tüütama see Andrei juba... Mis ronis sellisesse kahtlasesse kohta tööle siis??
e
eestlane/ 2. veebruar 2016 22:33
See Andrei vaatab ikka Venemaa poole nagu hunt metsa poole..... No ei saa Andreist ikka Eesti riigi patriooti! Aga sõjaväes andis vist VANDETÕOTUSE kaitsta Eesti riiki ja olla truu Eesti riigile...?????? Või on see tal ununenud...?
e
Endine sõdur Andrei??? Naer!/ 2. veebruar 2016 11:50
Oleks aeg aru saada, et tegu on rahvusvaheliselt tuntud pättidega, keda otsib taga interpol, kes tegelesid relvade smugeldamisega ja salakubaveoga 10 000 km Eestist eemal, kes ei valda eesti keelt jne. Las istuvad oma kuritegude eest! Eestisse pole neid tib.ladest kriminaale vaja! MOTT
s
see kommentaar teeks au teie Stalinile endale / 2. veebruar 2016 11:57
Eestisse on vaja moslemeid ,kes vägistavad,röövivad ja tapavad .
Teie kui tõsine väljas tulnud estlane,teate seda .
Need takistasid terroriste ja laevade hõivajaid,aga terroristid on eestlaste igakülgse kaitse all.
Raale tõmbamine jäi teil ära,eks see ole natuke kurb. Oleksite saanud end välja elada.
Eriülesandega jalgrattur.
l
Lollile ekrelasele või kesikule to: 11:57/ 2. veebruar 2016 22:37
Eestisse on vaja EESTLASI, kes vägistavad Soomes tüdrukuid, EESTLASI, kes vägistavad ja peksavad kodus naisi ja lapsi.... Vaata PEEGLISSE loll kommenteerija, seal näed VÄGISTAJAT!
f
Fanny/ 2. veebruar 2016 12:08
Lugesin ühte artiklit vene meedias, kus oli kirjas, et tegu on relvade ja salakaubaveoga, miks siis peab, õigemini ei pea Eesti India seadusi arvestama ?Sama, mis oli Kohveriga - meile pasundas propaganda suurest kangelasest, tegu oli aga sissekukkunud agendiga.
v
vanaema/ 2. veebruar 2016 11:48
Lgp. Andrei! Isiklikult tänan teid küsimuste eest Eesti peaministrile: "Miks te ei tööta oma riigi ja rahva heaks?" "Kas teil ei ole häbi, et paljud Eestis elavad lapsed peavad tundma, mis on nälg ning vanurid elavad vaesuse piiril, kuid samal ajal riik kulutab hiigelsummasid riigikaitsele". Kahjuks, arvan, et ta kunagi ei saa vastata teile nende küsimustele. Sest ta ei tea rahva elust midagi.
H
@vanaema/ 2. veebruar 2016 12:29
Hiigelsumma riigikaitsele oli möödunud aastal 412 miljonit eurot. See on 26 eurot kuus iga eestimaalase kohta :) Kas teil ei ole häbi, vanaema?
v
Vanaisa./ 2. veebruar 2016 12:51
Loodetavasti jätan alates eilsest joomise maha,koheselt vabaneb 150 € kuus, mille annetaksin Riigikaitsesse.Olen küll solvunud äpuvalitsuse peale sest jälle tõsteti aktsiise paljudele kaupadele bürokraatide elushoidmiseks!
k
Kasiir/ 2. veebruar 2016 14:21
Pane julgelt edasi ,aktsiisiga saab su raha niigi kätte
e
eesti mees/ 2. veebruar 2016 12:49
Küll ikka meil on Venemaa ees lömitajaid ja Putini pe**lakkujaid, alates "vanaemadest" ja lõpetades "imikutega".....! See VIHA Eesti riigi vastu on nendel sees aga Venemaale EI TAHA keegi siit ära minna.....!
a
Ainar / 2. veebruar 2016 15:18
Ennem Putin kui sea armastaja Merkel

i
iks/ 2. veebruar 2016 11:48
h
hmm/ 2. veebruar 2016 11:48
vana täitsa lolliks joonud - saagu ometi aru, et laevakaitsjad läksid suurt raha teenima, veelgi suurema riskiga. See oli nende vaba valik - EV ei saa mõjutada teise riigi kohtusüsteemi!
i
iks/ 2. veebruar 2016 12:08
Norra oleks kohe omad ära toonud. Riikidel on erinev kaal, meie riik on täiesti sõltumatu, st temast ei sõltu midagi.
a
Ants/ 2. veebruar 2016 15:22
Kulla mees, vaata vähem telekat- no ei ole nii, et lihtsalt lähme ja toome ära. Kukkunud oled kuskilt või?
n
Nipik/ 2. veebruar 2016 16:13
NORRAKAD POLEKS MUSTA ÄRI AJADES LIHTSALT VAHELE JÄÄNUD. MEIE MEESTE KAPTEN OLI ÄPU.
v
vahetus vene moodi:/ 2. veebruar 2016 11:47
röövida india sal.luur.agent ja vahetada meie meeste vastu.
l
lugeja/ 2. veebruar 2016 11:46
Kõik 14 on Eesti kodanikud. Kes Venemaa abi tahab, võtku siis omale Vene pass. Millegipärast aga ühtki huvilist pole märgata...
e
eestlane ärkab/ 2. veebruar 2016 11:43
l
lilli/ 2. veebruar 2016 11:40
kas india seadused ja kohus on meie jaoks tühi koht?
t
Tule taevas appi./ 2. veebruar 2016 11:36
Võib olla 100% kindel et see Vesterinen vaatab ööd-päevad Venemaa propagandaTV kanaleid. Ning seejärel kujutabki tõsimeeli ette sealne riigijuht saadab sõjalennukid Indiasse vanglat pommitama ja vange päästma naga lastele tehtud action-filmis.
e
eisaaaru/ 2. veebruar 2016 11:34
Palun põhjenda, miks Venemaa suudab selles küsimuses aidata ja EL ei suuda? Venemaa on regionaalne suurvõim aga kas tema suhted Indiaga on mõjusamad ja paremad kui EL ja India suhted?

v
Valimised v mitte/ 2. veebruar 2016 11:32
See kutt on võtnud sõna õigete teemade osas, sest vastasel juhul keegi soojal kohal istuv tegelane ei liigutaks lillegi, ega teeks miskit oma inimeste heaks. Oleks temasuguseid mehi ometi rohkem, oleks Eesti Vabariigil mingeidki väljavaateid oma inimeste paremale elule...
k
küsija/ 2. veebruar 2016 11:31
Kas sõdur valmistub riigikokku kandideerima???
j
Just nii söör/ 2. veebruar 2016 12:26
m
miks mitte?/ 2. veebruar 2016 16:22
mõistlik vaheldus tanki-antsule ja miilitsa-plejaadile ala aeg, laanet jms
a
An/ 2. veebruar 2016 11:27
See on igivana tõde, et igaüks peaks jääma oma liistude juurde. Seega sõdur tegelegu sellega millest ta aru saab.
e
eksta/ 2. veebruar 2016 11:40
Nii on. Mul pole mingit soovi kedagi halvustada, aga sõdur-kõiketeadja ei kõla just veenvalt.
a
2. veebruar 2016 11:24
asi pole rahvuses! INIMESI TULEB AIDATA!! RIIGIMEHED UNUSTAVAD ÄRA,ET NAD ON RAHVA TEENRID!!!!! AGA MEIE POISID-NEIUD EI TAHA ARU SAADA. ALGUL OLI NAGU INIMENE IKKA AGA KUI VÕIMU JUURDE SAI EI TUNNE INIMEST ENAM ÄRA!!!!
õ
Õigem oleks abi paluda Rooma paavstilt.../ 2. veebruar 2016 11:20
Vene passidega tegelasi istub vangimajades üle ilma. Vene vanglatesse nad reeglina ei taha olgugi,et Venel on lepingud vangide üleandmiseks. Kui nad ei saa aidata oma inimesi,kuidas nad saavad aidata meie inimesi ?
n
njah/ 2. veebruar 2016 11:18
sisu nagu tule eile meile homse ajalehega...kindlasti tehakae kõik võimalik, aga egas Rõivas, Ilves ega Kaljurand ei saa sinna minna neid kättpidi välja tirima ometi. Lisaks oli nende enda soov ja tahe minna sinna tööle, raha saab ka muja teenida.
a
Ainar/ 2. veebruar 2016 15:13
Kuule njah nemad teenisid elatis et toita oma pere. Ja kui läksid jagrattutid seiklusi otsma siis tehti kõik võimalik et kodumaale tuua ja nüüd on nad jube kannatanud ise teatsid need jalgraturid kuhu läksid
a
Ainar/ 2. veebruar 2016 15:18
Kuule njah nemad teenisid elatis et toita oma pere. Ja kui läksid jagrattutid seiklusi otsma siis tehti kõik võimalik et kodumaale tuua ja nüüd on nad jube kannatanud ise teatsid need jalgraturid kuhu läksid
t
tainapea/ 2. veebruar 2016 11:18
kutt tahab pildil olla,tundub,et mingid valimised on lähenemas!
n
no näiteks / 2. veebruar 2016 11:06
Kui seal oli vene rahvusest laevakaitsjaid ka siis võiks rõhuda Venemaa kaasmaalaste/rahvuskaaslaste aitamisele, kui osa juba välja tiritakse siis ehk õnnestub ka eestlased koju õngitseda.
v
veel näiteks/ 2. veebruar 2016 11:47
Koos venelaste ja eestlastega pääseksid ehk ka vangistatud inglased koju. Neil ju nii armetu ja vaene riik.