Krimi

Vao majutuskeskus: midagi hullu ei juhtunud, politsei kutsusime igaks juhuks (109)

Delfi, 2. veebruar 2016 10:26
Vao külaFoto: Aldo Luud
Reedel tungisid Vao varjupaigataotlejate majutuskeskusse mehed, keskus viitab kriminaalmenetlusele ega jaga juhtunu kohta infot. 

AS Hoolekandeteenused kommunikatsioonijuht Ave Lillemäe kinnitas Delfile, et tegelikult olukord sissetungijatega kriitiliseks ei läinud. Tema sõnul jagab infot ainult prokuratuur.

Samal teemal

Lillemäe selgitas siiski, et midagi väga hullu reede õhtul ei juhtunud ja politsei kutsuti ettevaatusabinõuna, et tagada turvalisus. Majutuskeskus kasutab turvafirma teenust ja sissetungist on olemas turvakaamera video. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

29. jaanuaril kella 16.45 paiku sai politsei teate, et Väike-Maarja vallas Vao külas varjupaigataotlejate majutuskeskuse ees on viis lärmavat meest. Kolm neist sisenesid omavoliliselt majutuskeskuse ruumidesse ning ka ühe varjupaigataotleja eluruumi. Ida prefektuuri teatel olid mehed majutuskeskuse elanike suhtes vaenulikult meelestatud ja provotseerisid kaklust.

Politsei jõudis sündmuskohale kümnekonna minutiga, kuid selleks ajaks olid mehed lahkunud. Sõiduki ja isikute kirjelduse alusel peatasid Lõuna prefektuuri politseinikud Tartus sõiduauto Audi80. Viiest autos olnud mehest neli olid alkoholi tarvitamise tunnustega, sõiduauto juht oli kaine. Kõik mehed on varasemalt kriminaalkorras karistatud.

Samal teemal

11.01.2016
Politsei lubabki Vaos elaval Albaania perel Eestisse jääda
03.01.2016
"Tulime neegreid peksma!"
02.01.2016
Vao pagulaskeskusesse tunginud meeste suhtes alustati kriminaalmenetlust