Maailm

Leiti Liibanonis Bekaa orus röövitud viis tšehhi (9)

Toimetas Kristin Aasma, 2. veebruar 2016 10:16
Liibanoni Kefraya piirkond.Foto: Reuters / Scanpix
Viis tšehhi, kes läksid mullu juulis Liibanonis kaduma, on leitud ning viibivad praegu Liibanoni julgeolekujõudude hoole all, teatasid Tšehhi ametnikud.

Tšehhi välisminister teatas, et meeste tervislik seisund on rahuldav ning peatselt saadetakse erilennuk neid kodumaale tooma, vahendas BBC. Seda, kas tšehhidega koos kaduma läinud liibanonlasest autojuht on samuti leitud, minister ei öelnud.

Samal teemal

Tšehhid kadusid Bekaa orus, nende auto dokumentide ja rahaga leiti Kefraya regioonis. Koheselt alustati julgeolekuoperatsiooni, sest kardeti, et nad rööviti. Oletati, et tšehhide kadumine oli seoses ühe liibanonlase kinnipidamisega Tšehhis – meest kahtlustati relvade smugeldamises.

Liibanoni väljaanne naharnet.com kirjutab, et tšehhide vabastamine oli "vahetuskaup Liibanoni-Ukraina mehe vastu", kelle võimud Prahas kinni pidasid. Tšehhi võimud kiitsid heaks Ali Taan Fayadi, keda tuntakse ka Ali Aminina, üleandmise Kiievile hoolimata sellest, et Praha kohus otsustas ta koos kahe Elevandiluuranniku kodanikuga välja anda USAle. Kõik kolm võeti kinni Prahas 2014. aasta aprillis, mil nad üritasid müüa relvi USA salaagentidele, kes esinesid Kolumbia terroristidena.

Naharnet.com kirjutas, et 18. juulil läks Liibanonis kaduma Fayadi Tšehhi advokaat ühes nelja tšehhi ja nende liibanonlasest autojuhiga, kes Liibanoni meedia andmetel on Fayadi sugulane.

Mäletatavasti rööviti Bekaa orus 2011. aasta märtsis ka seitse Eesti jalgratturit, kes neli kuud hiljem vabastati.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee