Eesti uudised

Kõrgete riigiametnike majandushuvid vaid asutusesiseseks kasutamiseks (17)

Teet Teder, 2. veebruar 2016, 06:00
MA JU VÕIKS? Kui riigikogu saalis kiitis Valdo Randpere, et teab üsna palju oma kolleegide tegelikest suhetest ja huvidest, siis võiks ta korruptsiooni paljastada. Tuleb välja, et see lubadus oli vaid sõnakõlks. Foto: Tiina Kõrtsini

Seadus nõuab küll kõrgetelt riigiametnikelt oma majandushuvide deklareerimist, aga kui seda ei täideta või tehakse vigaselt, ei juhtu ka midagi. "Keegi võiks need, kes ei täida, mingitpidi häbipostigi panna," ütleb reformierakondlasest riigikogulane Valdo Randpere. Praegu tahab riigikogu osa deklaratsioonist avalikkuse eest varjata.

Eelmisel nädalal riigikogus esimesel lugemisel olnud seaduseelnõu arutlemise käigus küsis Valdo Randpere, miks ei võiks praegu suurele osale inimkonnast kättesaamatud majandushuvide deklaratsioonid olla kättesaadavad ja lubas, et vaataks neid või ise, et siis korruptsiooni avastada. Ta nimetas seda revolutsiooniliseks ettepanekuks.

"Miks nad ei võiks olla vabalt kättesaadavad teistele riigikogu liikmetele? Sel juhul me tõesti viiksime sisse mingi sellise fenomeni nagu naabrivalve. Kuna mina arvan ennast teadvat siin üsna palju oma kolleegide tegelikest suhetest ja huvidest, siis ma võib-olla tõesti vaataksin kriitilise pilguga üle nende deklaratsioonid ja avastaksin mõne korruptsioonijuhtumi," kiitis riigikogulane.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee