Repliik

Maanteeamet | Erandlikes oludes loobuge autosõidust (4)

Õhtuleht.ee, 1. veebruar 2016, 17:11
Foto: Anni Õnneleid
Kuna Eestis on libeduse tõttu olnud hulk avariisid ja teelt väljasõite, siis milline on maanteeameti vastutus seesugustes teeoludes juhtunud õnnetuste eest?

 

Maanteeameti kohustus on tagada võimalikult ohutud teeolud vastavalt tee seisundinõuete määrusega kehtestatud tasemetele. Talveperioodil suvistega võrreldavaid nõudeid määrus ei kehtesta ja see oleks ka majanduslikult ebaotstarbekas ning riigi maksumaksjatele liialt kulukas. Meil on teehooldepartnerid, kes praegusel ajal on kõik 100% väljas tagamas parimat võimalikku lahendust liiklejatele. Maanteeameti roll on jälgida, et kõik lepingud oleksid nõuetekohaselt täidetud, seda maanteeamet ka teeb.  

Liiklejate teadlik tegevus talvisel ajal liigeldes on ülioluline. Liiklejad peavad alati arvestama teeolude järsu halvenemise võimalusega. Maanteeamet korraldab liiklejate teavitamist maanteeinfokeskuse kaudu.

Liiklejad peaksid avalikkusele edastatavaid hoiatusi sõidustiili valikul alati arvesse võtma ning vajadusel hoidma suuremat pikivahet, mitte tegema möödasõite, arvestama pikema pidurdusmaaga jne. Erandlikes oludes võiks plaanitud sõidust hoopiski loobuda.

4 KOMMENTAARI

i
isversusver 2. veebruar 2016, 16:03
aga kuidas ma siis tööle ja töölt koju saan?! Ega 25 km jalgsi ei jõua ja bussid siin enam ammu ei käi.
e
ekonomist 2. veebruar 2016, 10:52
veel lihtsam....maanteede amet likvideerida,koik ylemused lahti lasti ja hoiame kõvasti riigi raha kokku....ennem vaja lihtsalt välja panna sildid teedele,et erandlikes olukordades autoga mitte sõita....ja kogu lugu ! milleks meile see amet,kas võib keegi seletada,mis kasu on see amet toonud?
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee