Krimi

Minister Reinsalu lubab roolijoodikute karistusi karmimaks muuta (59)

Õhtuleht.ee, 1. veebruar 2016, 16:24
Justiitminister Urmas Reinsalu Foto: Teet Malsroos
Justiitsminister Urmas Reinsalu teatas täna seoses Mikk Segeri ennetähtaegse vanglast vabastamise otsusega, et roolijoodikuid hakatakse karmimalt karistama. Joobeseisundis inimohvritega avarii põhjustamine võrdsustatakse tahtliku tapmisega. Ennetähtaegse vabastamise korral küsitakse ka ohvri omastelt, kas nad on sellega nõus.

Täna otsustas kohus vabastada ennetähtaegselt karistuse kandmisest joobes mitme inimohvriga avarii põhjustanud Mikk Segeri.

Samal teemal

Justiitsminister ütles seda otsust kommenteerides, et kohus teeb oma otsuseid sõltumatult seadusandja ette antud raamides, kuid ta rõhutas, et just inimeste turvalisuse huvides on vaja neid raame muuta karmimaks.

"2015. aastal hukkus liikluses alkoholi tarvitanud juhtide süül 17 inimest. Need surmad olid välditavad ja ennetatavad. Justiitsministeeriumi poolt ettevalmistatavad muudatused annavad selge signaali nii joobes juhtidele kui teistele liiklejatele. Riik ei luba eludega mängida,“ ütles Reinsalu.

Justiitsministeerium saadab lähiajal ministeeriumite kooskõlastusringile seaduseelnõu väljatöötamiskavatsuse, milles korduvalt kriminaalkorras joobes sõidu eest karistatud isiku karistus surma põhjustanud liiklusõnnetuse eest võrdsustatakse tahtliku tapmise eest ette nähtud karistusega, lubas justiitsminister.

Samuti plaanib ministeerium ennetähtaegse vabastamise puhul kehtestada korra, et raskes isikuvastases kuriteos süüdi mõistetud isiku puhul antakse ka ohvrile või ohvri hukkumisel tema lähedasele inimesele võimalus arvamuseks, kas nad toetavad isiku vabastamist ennetähtaegselt või mitte.    

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee