(ALDO LUUD)

Näib, et nii majandus- kui sõjapõgenike voogu Euroopasse suunab peale ISISe ka Venemaa. Viimane näide selle kohta on mõni päev tagasi Süürias Idlibi provintsis Hazano küla elumaja ja pagaritöökoja hävitamine rakettidega. Surma sai kaks perekonda, nende seas kolm last, ning haavata üle saja inimese.

Pagaritöökoda ja elumaja rünnati moodsate hävitajatega, mille rakettide tabamistäpsus on nõnda suur, et nendega võib kõrbes suslikuid küttida.

Kohalikud kinnitavad, et koolid, meditsiiniasutused ja pagaritöökojad on Vene lennukite sagedased sihtmärgid. On võimalik, et Süüria inimesi tapetakse vaid seepärast, et neis hirmu ja õudu tekitada. Et veel kohale jäänud inimesed liikvele ajada ja nendega muu hulgas ka immigrantide armeed suurendada.

Kui Lenini esmane strateegia oli võtta telegraaf ja post, siis Putinil on käes mõistagi televiisor ja massimeedia. Selle kohaselt võibki hävitatada Venemaast ligemale tuhande kilomeetri kaugusel asuvas riigis terroriste.

Oma igivana taktikat näib Venemaa rakendavat ka Ukrainas. Löögi all on koolid, haiglad, lennujaamad ja terved külad. Praegu veel ületavad Süüria pagaritöökodade pommitamised uudiskünnise – vähemalt seni, kuni Putin leiab riigi, mille saiad talle rohkem maitsevad.

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
Mikä Ruumis  /   22:04, 2. veebr 2016
pagulastega on seotud ka obama ja merkel ja nende sabarakud
J
jama algas  /   08:37, 2. veebr 2016
kui liberaalid ründasid moslemeid

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis