2
fotot
Mihhail Kasjanov Boris Nemtsovi matusel 3. märtsil 2015. (AFP / Scanpix)

Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov avaldas Instagramis video, millele on jäädvustatud Vene poliitilise liikumise PARNAS juht ja Vladimir Putini terav kriitik, endine Vene peaminister Mihhail Kasjanov, keda näidatakse läbi snaiperi relva sihiku kui sihtmärki.

Venemaa õiguskaitsjad kutsuvad Vene võime ja korrakaitseorganeid reageerima Kadõrovi video peale Venemaa ekspeaministrist (2000-2004) Mihhail Kasjanovist, kirjutas Interfax. "Ma arvan, et see on väljakutse Venemaa võimudele. Keegi läheb pingete süvendamisele," ütles Interfaxile liikumise "Inimese õiguste eest" juht Lev Ponomarjov.

"Reaktsiooniks oli põhjust juba varem, kuid praegu on põhjust veel rohkem. Mind üllatab, kui prokuratuur sellele kuidagi ei reageeri. Arvan, et selliste avaldustega proovitakse nii prokuratuuri kui ka kogu õiguskaitsesüsteemi vastupidavust," sõnas Ponomarjov.

Kasjanoviga koos on filmile jäädvustatud ka PARNASi aseesimees, ajakirjanik Vladimir Kara-Murza noorem.

Kadõrovi video on varustatud tekstiga: "Kasjanov saabus Strassbourg'i Vene opositsiooni raha järele. Kes aru ei saanud, see mõistab!" Videot saate näha SIIT.

Ponomarjov ei välista võimalust, et keegi otsustas opositsiooni provotseerida. "Võimalik, et see on katse tõugata opositsioon mingitele radikaalsetele tegudele, et seejärel opositsiooniparteid keelustada. Sealjuures ma ei välista uusi provokatsioone opositsiooniliste poliitiliste parteide, õiguskaitsjate, kelle tahes suhtes," avaldas ta.

Ramzan Kadõrov kohtus Groznõis 12. jaanuaril ajakirjanikega, kellele ta ütles, et Vene süsteemiväline opositsioon on "rahvavaenlane".

Jaga artiklit

9 kommentaari

V
viru veri ei värise  /   10:15, 2. veebr 2016
Repsile soovitaks vaenlase kuuli peatamiseks ämbrit peas kanda
K
kontraprovokatsioon  /   22:39, 1. veebr 2016
Kadõrov…
…põmm…
…kadõrka.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis