Jaak Madison (Teet Malsroos)

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) otsustas 29. jaanuari istungil ühineda Läti Seimi rohelise kaardi ettepanekuga, millega soovitakse tõkestada vihakõne audiovisuaalmeedias.

ELAKi esimehe Kalle Pallingu sõnul toetas komisjon Läti Seimi rohelise kaardi initsiatiivi, et juhtida Euroopa Komisjoni tähelepanu puudulikule vihakõne regulatsioonile Euroopa Liidus.

Rohelise kaardi algatusega tehakse Euroopa Komisjonile ettepanek luua kiire tegutsemise mehhanism liikmesriikide pädevatele asutustele reeglite rikkumise ja viha õhutamise korral ning tuua väljastpoolt Euroopa Liitu tulevad meediateenused direktiivi reguleerimisalasse. Samuti soovitakse lõpetada teleülekannete ja tellitavate teenuste ebavõrdne kohtlemine.

ELAKi aseesimees Jaak Madison ütles aga teemat kommenteerides, et väga raske toetada midagi, mille tähendust keegi ei tea.

"Selline termin nagu "vihakõne" pole kuskil väga kindlalt defineeritud ja määratletud mõiste, mistõttu saab teda tõlgendada väga suvaliselt. Näiteks kas Valdo Randpere väljaütlemist kellegi mahalaskmise kohta saab tõlgendada kui vihakõnet või on vihakõneks üksnes koalitsiooniga mittenõustuvate seisukohta avaldamine. See hakkab vägisi meenutama vaikiva ajastu totalitaarseid aegu."

Jaga artiklit

59 kommentaari

A
aga see  /   17:34, 2. veebr 2016
on ka vihakõne kui ped.erastid sõimavad normaalseid inimesi homofoobideks ja see kui pede paraaditamine tänavatel suure kisaga enda õigusi nõuvad. niiet tehke vahet asjadel või tuleb igasugune liigitamine lõpetada.
A
Antspomm  /   11:58, 2. veebr 2016
Vaikiv ajastu on juba ammu käes kui vaadata peavoolu meediat ja lugeda eesti peamisi ajalehti..
Olukord meenutab iga päevaga üha rohkem nõukogude aega arvamsuvabaduse vallas...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis