Foto on illustratiivne (ARNO SAAR)

Täna on tähtaeg esitada maksusoodustustega seotud teenuseid pakkuvatel asutustel ja äriühingutel andmed maksumaksjate tehtud kulutuste kohta. Õigeaegselt esitatud info võimaldab eraisikutele enammakstud tulumaksu kiiremini tagastada.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul kajastuvad kõik edastatud andmed füüsilise isiku eeltäidetud deklaratsioonil. „Kui mõni asutus või äriühing andmeid ei esita või need on vigased, siis peab inimene paraku oma kulusid tõendama paberiga ja see tähendab, et enammakstud tulumaksu tagasisaamine viibib", selgitas Udde.

Peamiselt pakuvad maksusoodustustega seotud teenuseid koolitusettevõtted, kommertspangad ja kindlustusseltsid. Lisaks on võimalik tulumaksu maha arvata tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja kuuluvatele asutustele tehtud kingituste ja annetuste puhul.

Vajalikud andmed tuleb edastada elektrooniliselt INF-deklaratsioonil. Andmed kingituste ja annetuste kohta tuleb asutustel esitada deklaratsioonivormil INF 4, koolituskulude kohta vormil INF 3, eluasemelaenu intresside kohta vormil INF 2, kogumispensioni maksete kohta vormil INF 5 ja vabatahtliku pensionifondi osakute kohta vormil INF 6.

Eelmise, 2014. aasta tuludeklaratsioonide alusel tagastati arvestuslikult tulumaksu koolituskuludelt 14,9 miljonit eurot, annetustelt 0,9 miljonit eurot ja täiendavalt kogumispensionilt 6,8 miljonit eurot.

Lisainformatsiooni ning abi deklaratsioonide esitamisel saab maksu- ja tolliameti teenindusbüroodest, kodulehelt www.emta.ee või helistades infotelefonile 880 0815 (elektrooniline deklareerimine).

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
m  /   09:47, 1. veebr 2016
Jah, minu tutvusringkonnas on naised, kes ei keela omale mitte kui midagi. Söövad, mida tahavad ja millal tahavad ja nad kõik on väga adekvaatsed inimesed. Saavad väga hästi aru, et kui söömist mitte piirata, siis oledki kogukas. Mul on ainult üks sõbranna, kes on samas kaalus mis noorena, aga ta ei söö ka mitte midagi, ta isegi aru ei saa, kuidas kõik inimesed ümberringi nii palju söövad. Veel on mul ämm, kes näeb välja nagu hakklihapakk, aga ta muud ei tee kui sööb ja veel kõike head ja paremat. Mingit rumalat juttu sellest, et kaal tuleb mittemillestki nad õnneks ei aja. Mina ei tea, kust te neid vähe söövaid paksukesi kohtate, mina pole ühtegi oma elu jooksul näinud. Kaasa arvatud ise. Enam tantsupidudel ei käi, jõusaalis ei rabele, kõht koguaeg täis, kuidas ma saan peenike olla? Noorena sai nii tegus oldud, et söömine kas läks üldse meelest või polnud lihtsalt aega. Mingit juttu sellest, et vähesest söömisest ja suurest liikumisest keegi paksuks läheb, ma EI USU ja ei hakka iialgi uskuma. Üks paksem naine üritas mulle seda juttu kunagi rääkida, nii kaua kui mees ta maha jättis, siis sai millegipärast peeneks küll ja nüüd elab üksi ja ongi sale

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis