Foto on illustratiivne (TIINA KÕRTSINI)

Nii alkoholi kui ka kütuse aktsiisimäärad on tänasest kõrgemad: alkoholi puhul tõuseb aktsiisimäär 15 protsenti, kütuse aktiis 10 protsenti. 

See mõjutab bensiiniliitri hinda tänase maailmaturu hinna juures umbes viie sendi võrra, vahendas ERR-i uudisteportaal ERR-i teleuudiseid.

Diisli ja kerge kütteõli aktsiisimäär tõuseb 14 protsenti ning seetõttu tõuseb diiselkütuse liitrihind umbes seitsme sendi võrra.

Tänasest tõusevad piletihinnad Saaremaa ja Hiiumaa paevlaevade liinidel: Kuivastu-Virtsu, Rohuküla-Heltermaa ja Sõru-Triigi liinidel tõusevad piletihinnad keskmiselt 14 protsenti. 

Tänavu tõuseb ka tubakaaktsiis, mis hakkab kehtima alates 1. juunist. 

Jaga artiklit

84 kommentaari

T
to: yhiskonnalopetus  /   11:48, 3. veebr 2016
Kus sa seda kommunismi näed siin? Sakslased ütlevad selle kohta, mis meil on -
Scheißekapitalismus. (pasakapitalism) Mina ei oska öelda, MIS siin eestis on - kapitalism pole see ka. Sellel anarhia jaox, mis valitseb, polegi veel nime väla m6eldud...Orjanduse m6iste tuleb nagu k6igepealt meelde.
S
Savi  /   18:41, 1. veebr 2016
tõstke või alandage üldse ei koti.Selle eesti aja jooksul 25 või kuues jookseb olen tanklast ostnud autole kütet ainult ühe korra 10 liitrit.Aastas sõidan autoga 20 tuhande ringis.Selle valitsuse ajal ma pole päevagi tööl käinud aga kui pensionile lähen hakkan 400 euro ringis pensioni saama.Ei kelgi selle eesti ajal olen kaks korralikku maja ostnud linna kui ka maale.Ei valeta ja inimesed käivad minult töötult võlgu võtmas.Mina elan oma riigis mitte eesti riigis.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis