PEGIDA meeleavaldusedFoto: Reuters / Scanpix
Eesti Päevaleht/ Õhtuleht 1. veebruar 2016 07:35
Laupäeval korraldab EKRE üle Eesti solidaarsusüritusi ühendusega Fortress Europe, kuhu kuuluvad ka venemeelne Itaalia erakond Lega Nord ja poliitiline liikumine ­PEGIDA, mille meeleavaldustel on väljendatud toetust ka Putini poliitikale.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on liitunud üleeuroopalise paremäärmuslikke organisatsioone liitva katusega Fortress Europe (Kindlus Euroopa). Ühisele deklaratsioonile kirjutasid alla parteid Eestist, Poolast, Tšehhist, Slovakkiast ja Itaaliast ning mitme riigi PEGIDA liikumise esindajad.

14 osapoolt kohtusid 23. jaanuaril Prahas, kus allkirjastati deklaratsioon ja peeti pressikonverents. Rahvusvahelises meedias see kajastust ei leidnud, kui mitte arvestada venelaste propagandamasina Russia Today ja selle videouudiste agentuuri Ruptly pingutusi.

Konservatiivse Rahvaerakonna liige Maria Kaljuste sõnas, et osalemisel koostöögrupis Fortess Europe pole midagi pistmist rassismi ega Venemaa pooldamisega.

"Meie osalemisel koostöögrupis Fortess Europe pole midagi pistmist rassismi ega ka mingil juhul Venemaa austamise või pooldamisega. Meil tuli see isegi korraks teemaks, et kas kellelgi on midagi pistmist. Selle peale tuli kindel ei. Oleme täiesti teadlikud sellest, et Venemaa on püüdnud parempoolseid jõude oma propagandas ära kasutada. Pole mingi uudis, et Venemaa võimendab ja toetab kriitikat Euroopa valitsevate jõudude aadressil. Aga see ei tähenda, et peaksime loobuma oma kriitikast multikulti ideoloogia aadressil ja laulma ühte laulu euroopa kultuuri hävitajatega. Juhul kui keegi peaks hakkama Venemaa poole hoidma, tuleb tal ilmselt koostöögrupist lahkuda."

Refereeritud artikli täistekst on saadaval Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (219)

veiks 2. veebruar 2016 15:15
Eestis väiksed erakonnad astuvad ikka korralikult suurte erakondade kandadele et väikseid peab nii meeleheitlikult materdama, sellest väljendub teatav suurte erakondade meeleheide;)
veiksile 8. september 2016 06:58
EKRE on inimeste arvult kolmas partei Eestis.
Jüri Kukk 2. veebruar 2016 13:03
Kas teadsite, et nii Reformierakond kui ka Keskerakond kuuluvad Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendusse (European Liberal, Democrat and Reformist Party), kusjuures Keskil on kehtiv koostööleping Ühtse Venemaaga? Siit loogiline järeldus lähtudes süüdistustest EKRE vastu samal pinnal — Reform teeb koostööd Kremli ja Putini-meelsete jõududega. Kui rõivas teretab Jüri Ratast — järelikult suhtleb isiklikult Vene mõjuagentidega. Kaja Kallas vestleb Yana Toomiga — ikka oravate koostöö Putiniga! Absurdne, mis? Aga just nii võiks kokku võtta ka süüdistused EKRE vastu. Usun, et isegi mitte ükski mõistusega reformar ega sots ei usu Eesti päevalehe möla ekrelaste ja suurperede seotusest Kremliga, aga ikka paisatakse see sopp välja — ehk keegi usub!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS