Eesti uudised

Ants Laaneots hindab Rootsi maaväe ülema sõjaohuavaldust (12)

Siim Randla, 1. veebruar 2016 06:00
Ants Laaneots Foto: Tanel Meos / Ekspress Meedia
"Kindral Anders Brännström kui ekspert tunneb sügavat muret Rootsi riigikaitse olukorra pärast ja püüab minu arvates omal viisil õhutada valitsust ja poliitikuid riigikaitse tõhustamiseks midagi kiiremas korras ette võtma," kommenteerib erukindral, praegune riigikogulane Ants Laaneots Rootsi maaväe ülema Anders Brännströmi arvamust, et Rootsi võib olla mõne aasta pärast sõjas. Rootsi ajaleht Expressen on näinud kirjutist, milles ta seda ütleb, vahendab Delfi. 

"Sõjaväe ja sõjaväelaste eripära on selles, et nad peavad alati lähtuma kõige halvemast julgeolekustsenaariumist. Kui tekib kriis, mis tõenäoliselt võib minna üle sõjaks, siis on juba hilja riigikaitse valdkonnas midagi konstruktiivset ära teha. Vastane ei anna selleks lihtsalt aega," ütleb Ants Laaneots.

Seega peab riigikaitse kui süsteem olema juba rahu ajal üles ehitatud ja regulaarselt õppuste käigus testitud. "Rootsi on end poliitikute lühinägelikkuse ja ebakompetentsuse tõttu peaaegu täielikult desarmeerinud. Endine Rootsi kaitseväe juhataja S. Göransson teatas möödunud kevadel avalikult, et Rootsi kaitsejõud (sõjavägi ja kaitseliit) pole võimelised vastast (mõeldud on Venemaad) isegi ühe nädala jooksul tõrjuma."

Samal teemal

08.02.2016
Laaneots: Balti riigid peavad rünnaku korral vähemalt nädala vastu pidama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee