VANIM ELUSOLEV EESTLANE: Arved Tamm on sündinud 31. jaanuaril (vkj 18. jaanuaril) 1910. aastal. (Kuvatõmmis / uudised.err.ee)

"Kõige parem aeg oli enne seda sõda, siis, kui oli see Pätsi ja Tõnissonide, need olivad, siis oli kõige parem aeg. Aga siis kõige halvem oli ju, kui Nõukogude Liidus sai oldud," kõneleb Arved Tamm, kõige vanem eestlane, kes sai täna 106aastaseks.

Arved Tamm sündis 1910. aastal Liivimaa kubermangus Avinurme vallavanema Gustavi ja tema naise Marie perre kaheksanda lapsena. Ta on näinud tsaariaega, Esimest maailmasõda, Vabadussõda, Eesti Vabariiki, Teist maailmasõda, Nõukogude okupatsiooni ning ka Eesti taasiseseisvumist, vahendab ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".  

"Mina olen hoidnud põhimõtet – mitte viina ja suitsu ja see on minule andnud," ütleb Arved Tamm, kees soovib elada vähemalt 108aastaseks, et näha ära ka Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva.

Jaga artiklit

39 kommentaari

C
Ciacomo Cazanova  /   11:38, 1. veebr 2016
Vaene mees! Parem oleks noore naise v..tt su näo kohal ,hea shampa või konjakk ,sigar ning 70 -selt sind kremeeritud,nüüd haisutad siin oma korterit ,käid (raha ja pärandast) ootavatele sõgelastele hullult närvidele ja ajad mingit iba noorajakirjanikele,kel pole millestki ega ka oskust kirjutada!
M
maamiis  /   11:10, 1. veebr 2016
võta viina ,elad veel

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis