(ALAR TRUU)

Reformierakondlase Valdo Randpere teate peale, et ta oleks valmis suured korruptandid maha laskma, oli väga põnev oodata prokuratuuri reageeringut. “Teise inimese tapmisega ähvardamine ei saa olla aktsepteeritav ning sellisele teole järgneb õiguskaitsjate reaktsioon,” teataski prokurör. Paraku on selles lauses konks, sest see ei käinud Randpere kohta, vaid hoopis mehe kohta, kes süüdistuse järgi olevat sotsiaalvõrgustikus peaminister Taavi Rõivast tappa ähvardanud ja kelle üle nüüd kohut hakatakse pidama.

Randpere kohta teatas prokuratuur aga hoopis, et antud väljaütlemises ei ilmne süüteotunnuseid, mis annaksid alust kriminaalmenetluse alustamiseks. Õige, Randpere pole ju mingi keskerakondlane, keda võiks nõrkemiseni menetleda. Asja võib vaadata ka sedapidi, et Randpere pole oma peaministrierakondlikust taustast hoolimata isegi prokuratuurile selline autoriteet, kelle väljaütlemisi peaks tõsiselt võtma. 

Kui Randpere aga veel nostalgitsema hakkas, et nõuka-ajal kehtis mahalaskmine suures ulatuses altkäemaksu võtmise eest, siis oli üsna raske taibata, miks ta sellisest paradiisist, mille järele ta praegu õhkab, komsomolitegelasena siis Rootsi ära hüppas. 

Jaga artiklit

80 kommentaari

T
Tann  /   14:18, 9. veebr 2016
Teine, kuuli kuklasse laskja, oli ju tarand, kes kahetses vaid, et püssi pole. Kanged vennad mõlemad. Viimane neist on kassi tappes, oma suutlikust, elusolend hukata, tõestanud. Jah. Keila Joal polnud savisaare pildi laskmine, sugugi ainus "püssikangelastegu". Küll aastaid tagasi, ent siiski toimunud teod. Rõiva, väidetava tapmisähvarduse täisteksti, pole aga avaldatud. On kahtlus, kas seal ikka oli tepmisähvardus. Äkki keegi käsitles seda oma suva järgi nagu meil kombeks. Nii käitutakse võimuvastastega. KGB kool pole ju meie omadel ununenud.
A
ae  /   21:12, 1. veebr 2016
ei näe oma arvamust

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis