(Teet Malsroos)

Loen meedia vahendusel sotsiaaldemokraatlikku lärmi ja imestan. Ainus, kes pole praegu kooseluseaduse asjus avalikkusele vassinud, on Margus Tsahkna. See seadus on vassimiste rida ja sotsid ei suuda sellest kiusatusest praegugi hoiduda. Algatajad soostusid selle seaduse vigade üle esimest korda arutama alles sel nädalal, kui Margus Tsahkna kutsus üles tervele mõistusele, et vastutustundetu jauramine ära lõpetada.

Arutati olemuslikke probleeme, nagu samasooliste paaride ühine lapsendamisõigus. Algatajad ütlesid algul, et seda ei juhtu, kuid tegelikkuses võeti seadus vastupidiselt vastu. Need asjad tähendavad õiguslikus tähenduses isa ja ema mõiste kaotamist ja sellega ei saa leppida. Kooseluseaduse pooldajad pole varjanud strateegiat, et käivituks samasooliste paaridele asenduskodudest laste lapsendamise aktsioon. Kooseluseadus annab selleks aluse. Tõsine probleem on eelnõu arendamine faktiliseks samasooliste abieluks. Seda on algatajad küll kategooriliselt eitanud, kuid juriidika räägib teist keelt. Sotsiaaldemokraadid pole suutnud veel oma seisukohta kujundada, kas nad toetavad põhiseaduses abielu kui mehe ja naise ühendust või mitte. Kui mitte, siis see kinnitab paraku kahtlust, et selleski tundlikus küsimuses on ühiskonnale vassitud.

Täiesti kuritahtlikud on sotside solvangud Margus Tsahkna suhtes. Ainus, kes selles inetus loos on rääkinud ühte juttu ja apelleerinud tervele mõistusele, on Margus Tsahkna. Tundub, et asjatult.

On vähemasti hea, et Reformierakond on oma positsioonides suutnud jääda soliidseks ja arutab asju sisuliselt, mitte ei tee Ervin Abeli šõud. 

Jaga artiklit

26 kommentaari

H
Hele  /   00:14, 2. veebr 2016
Sotsid teevad seda, mida peremees käsib. Eelmine kord püüdsid IRL-i tegelased midagi omamoodi teha, aga nad aeti valitssest minema. Reinsalu on kaval ja alatu mees, tema juttu pole vaja uskuda. Eks ta parima sõbra ja veel palju alatuma inimese E.N.Krossi äraminek Reformi kaitsva tiiva alla, mõjus kurvalt. Aga lohutuseks võib öelda, et ta saab seal paremini oma valestsenaariume parimate inimeste kohta koostada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis