Eesti uudised

Legendaarne kohvik Kultas tähistab oma 79. sünnipäeva (3)

LISA KOMMENTAAR

Radist 31. jaanuar 2016 19:29
Kuigi olin noorena rohkem baari ja restorani, kui kohvikuinimene, ma viimaseid ikka märkasin ka. Ja seda, et igas paigus kogunes oma kontingent. Kungla baarist võis alati leida mõne teispool tänavat tulnud telemaja korüfee, Hardi Tiidusega eesotsas. Pegasuses käis koos noorem haritlaskond, Tallinna kohvikus kogunesid enamjaolt kübarates vanaprouad.
Ei mäleta, mis asjaoludel tolleaegse nimetusega kohvik "Moskvasse" sattusin, ent üks sealne üllatus on meeles tänini. Istun parajasti teise korruse akna all, ees pits likööri ja koorekohv ning vaatan laiuvale väljakule. Ruumi täidab vaoshoitud sumin... Korraga kuulen: klimm, klimm. Klaverihelid! Pöördun vaatama ja tõepoolest, püünel sõrmitseb üks mees klaveriklahve. Kas meloodia oli Valgre loomingust, ei tea pead anda, aga tore oleks tagantjärele niimoodi mõelda. Vaat selline mälestus...
https://www.youtube.com/watch?v=Z-jFJJnWGNw
kohv koorega 31. jaanuar 2016 16:12
Vanematelt kuulnud Kultase kohvikut mainimast, ise Moskva kohvikus käinud ja tundnud aja hôngu. Vôin isegi vanduda, et härra Kultast Tallinna tänavatel kohtanud. Puhta töö tegid tolleaegsed meie rahva taibukusest ja oskustests loodud kohtadele ja väärtustele, ükskôik, mis valdkonda ka ei vaataks.
Tore, 31. jaanuar 2016 15:10
hea mõte niimoodi aastapäeva tähistada.