Eesti uudised

Juske: vaekoja alusmüüride piirjooned tuleb raekoja platsil selgelt märgistada (6)

Toimetas Kaspar Käänik, 30. jaanuar 2016 08:39
Foto: et.wikipedia.org
Jaak Juske esitas Tallinna linnavolikogu menetlusse eelnõu, millega tehakse linnale ülesandeks märgistada eristuvalt ja selgelt raekoja platsi sillutisel seal kunagi asunud vaekoja alusmüüri piirjooned.

"Hetkel on raekoja platsil vaekoja alusmüüride piirjooned küll märgitud, aga see on halvasti nähtav ja kohati ka ebatäpne," selgitas Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Jaak Juske. "Need puudused on vaja kõrvaldada selleks, et raekoja platsi külastavad inimesed näeksid selgelt, kus asus vaekoda."

Samal teemal

"Viimaste aastate jooksul on Tallinna kultuuriametil olnud mitmeid ideid, kuidas linnapildis kunagist vaekoda tähistada. Näiteks katta väljakaevamiste käigus välja tulnud vaekoja müürid klaasiga, et need oleksid nähtavad raekoja platsi külastajatele. Väljakaevamise käigus aga selgus, et müürid on võrdlemisi kehvasti säilinud ning seega ei olnud müüride klaasiga katmine mõistlik," selgitas Juske olukorra tausta. "Teiseks käidi välja plaan vaekoja alusmüüride osalisest taastamisest. Mõte oli luua uued, umbes 50 cm kõrgused istepinkidena kasutatavad müürid, mis markeeriksid kunagise vaekoja piirjooni."

1554. aastal ehitati toona turuväljakuks olnud raekoja platsile vaekoja hoone, kus kaaluti turule toodud kaupasid. Hilisemal ajaperioodil kasutati hoonet ka veinikeldrina ning linnavalitsuse ametiruumidena. Vaekoja hoone hävines 1944. aasta märtsipommitamises ning varemed lammutati lõplikult 1946. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee