Süürias võeti pantvangi rase Saksa ajakirjanik.Foto: focus.de
Aadu Hiietamm 30. jaanuar 2016 06:00
Saksa ajakirjanik Janina Findeisen (27, pildil) oli mullu oktoobris kuuendat kuud rase, kuid otsustas ikkagi minna Süüriasse, et koguda infot seal võitlevate Saksamaalt pärit pühasõdalaste kohta, vahendab Focus Online.

Süürias võttis kriminaalne bande ajakirjaniku pantvangi, tänaseks on ta pantvangistuses lapse ilmale toonud. Röövijad saatsid hiljuti Janina Findeiseni perekonnale videoläkituse, milles lubati naine viie miljoni dollari suuruse lunaraha eest vabastada, kirjutab Focus Online viitega Saksa välisministeeriumi kriisistaabile ja kriminaalametile.

Kui Janina Findeisen mullu oktoobris kadunuks jäi, siis informeerisid tema sõber ja ema sellest politseid. Janina kirjavahetuse uurimisel selguski, et ta on olnud pseudonüümi Marie Delhaesi all tihedas kontaktis Saksa islamistidega, kellest üks kutsus ta Süüriasse olukorraga kohapeal tutvuma.

Janina Findeisen tegi kaastööd telekanalile NDR, nädalalehele Die Zeit ja ajalehele Süddeutsche Zeitung. Saksa välisministeerium ja kriminaalamet ei soovinud rohkem infot kadunuks jäänud ajakirjaniku kohta anda.